DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

„The New York Times” przewiduje: po decyzji w sprawie „homomałżeństw” przyjdzie czas na zniesienie klauzuli sumienia

 „The New York Times” przewiduje: po decyzji w sprawie „homomałżeństw” przyjdzie czas na zniesienie klauzuli sumienia

Mark Oppenheimer, felietonista „The New York Times ‘a” i wielu innych gazet, a także redaktor naczelny magazynu „Tablet”,  ma nadzieję, że decyzja Sądu Najwyższego USA , korzystna dla homozwiązków, przyczyni się do zniesienia wszelkich ulg podatkowych dla organizacji religijnych, w tym kościołów, które – jego zdaniem – nie powinny być wyłączone ze świadczenia usług dla sodomitów.


Dwa tygodnie temu senator Mike Lee z Utah zaproponował projekt ustawy First Amendment Defense Act, która zapewnia, że instytucje religijne nie stracą zwolnień podatkowych, jeśli nie będą świadczyć usług dla tzw. małżeństw osób tej samej płci.


W piątek, przy okazji wydania orzeczenia przez SN w sprawie Obergefell przeciw Hodges, jeden z sędziów Anthony Kennedy także zapewnił, że organizacje wyznaniowe oraz osoby indywidualne, które nie chcą uznać tzw. małżeństw jednopłciowych, będą cieszyć się właściwą ochroną.


W praktyce jednak będzie inaczej – pisze publicysta na łamach magazynu „The Time.” Oppenheimer przywołuje orzeczenie dotyczące Bob Jones University z1983 roku. Sąd orzekł wówczas, że uczelnia może stracić status podmiotu zwolnionego z płacenia podatku, jeśli jej polityka naruszy "fundamentalny porządek publiczny". Jak dotąd tego typu rozumowanie nie zostało rozszerzone na inne sprawy, ale kiedyś to się może stać – podkreśla felietonista.


Mark Oppenheimer postuluje, by wszystkie podmioty – niezależnie czy są religijne czy nie – traktować tak samo i znieść wszelkie ulgi podatkowe, albo przynajmniej bardzo je ograniczyć w stosunku do kościołów, „które odbiegałyby od utrwalonego porządku publicznego w kwestiach rasowych lub seksualności”.


Zdaniem redaktora magazynu „Tablet,” zwolnienie religijne zmuszają krajową Izbę Skarbową (IRS) do decydowania o tym, czym jest religia. Tym samym doszło do uwikłania Kościoła i państwa w absurdalny spór.

Oppenheimer dla uzasadnienia swojej tezy o zniesieniu de facto tzw. klauzuli sumienia podaje, że najwięksi światowi religioznawcy do tej pory nie byli w stanie sformułować definicji „religii,” a tymczasem wymaga się tego od „księgowych”.


Felietonista przekonuje także, że amerykańska Izba Skarbowa w obecnej sytuacji zwalnia z płacenia podatków np. kościół scjentologiczny, chociaż wiadomo powszechnie, że organizacja ta skupia milionerów. Krytykuje zwolnienie z opodatkowania synagogi, meczety i kościoły usytuowane na niezwykle drogich działkach przy Piątej Alei w Nowym Jorku, czy chociażby zwolnienia dla bogatych organizacji znajdujących się w biednych miasteczkach, jak np. Yale University, który płaci niewielkie podatki w mieście New Haven, tylko dlatego, że wykładowcy czasami zapraszają studentów na kolacje, podczas których opowiadają im o historii lub literaturze.Źródło: time.com., AS.
DATA: 2015-06-30 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Santiago. W Kościele juz panuje totalitaryzm poprawności politycznej,ekumenizmu,demokracji,wolności religijnej i juz tez,akceptacji wynaturzeń. A przy tym prześladowania ze strony hierarchii wszelkich zakonów i wspólnot tradycyjnych typu Franciszkanie Niepokalanej,próby likwidacji z parafii Mszy św. Wszechczasów,FSSPX,a także rugowanie tradycyjnej teologii,filozofii oraz moralności i rozwadnianie ich,przez co np.koledzy Venatrix i Rozczarowany(inteligentny gość mimo wszystko),wpadli w pułapkę modernizmu,naturalizmu i liberalizmu oraz,może nie do konca,neoprotestantyzmu. Taki jest Kosciol. Zamiast świętości,promuje się miernoty i moralnych karlow. Zamiast np.nauke Piusa 12,Leona XIII,Piusa IX etc.promujr się herezje Jana Pawls II czy dyrdymały papieża Franciszka.
ponad 5 lat temu / as
 
"The New York times"... czyli żydowska gazeta dla Amerykanów... i wszystko jasne...
ponad 5 lat temu / Robokopo
 
To nie o żadnych homosiów chodzi, tylko o zniszczenie Kościoła i wprowadzenie totalitaryzmu.
ponad 5 lat temu / Santiago
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.