DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

"Szkoła przyjazna rodzinie”

"Szkoła przyjazna rodzinie”
#SAPA    #ABP HOSER    #SZKOŁA    #RODZINA    #GENDER

„Szkoła przyjazna rodzinie” to hasło akcji certyfikowania szkół, które blokują ideologię gender oraz uznają tradycję i rodzinę. Inicjatorami akcji są Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodzin oraz powiat wołomiński. Patronat nad akcją sprawuje ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski.

 

Akcja powstała po licznych sygnałach ze strony rodziców – mówi Jacek Sapa, dyrektor Centrum Wspierania Inicjatyw dla życia i rodziny. – Do szkół wchodzą różne programy, które zamiast pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci tak naprawdę deprawują je. Stąd pomysł na certyfikaty, które są oczywiście złożone. W ramach certyfikatu jest też bardzo ważny element związany ze szkoleniami realnej współpracy między szkołą, rodzicami a organizacjami pozarządowymi. Chodzi o to żeby przywrócić te relacje, zaufanie do siebie. To jest program pilotażowy, dopiero zaczynamy. Jeśli on rzeczywiście przyniesie spodziewane efekty będziemy chcieli od września wprowadzić na szeroką skalę ten projekt – dodaje Sapa.

 

Jak informuje Radio Maryja, szkoły które otrzymają certyfikat, podpiszą deklarację z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dokument ten zobowiązuje m.in. do organizowania warsztatów dla rodzin i nauczycieli promujących treści prorodzinne i tradycyjne pojmowanie ról społecznych. Certyfikowane placówki otrzymają dostęp do platformy internetowej, powołają również koordynatora programu. Raz w roku będą pisać sprawozdanie z podjętych działań. Inicjatorzy akcji mają nadzieję że pomoże to odbudować zaufanie rodziców do placówek edukacyjnych.

 

Szkoły z certyfikatem “Szkoła przyjazna rodzinie” zobowiązują się do nie propagowania treści szkodzących dzieciom dotyczące seksualizacji i kulturowej zamiany ról społecznych.

 

Akcja jest odpowiedzią na indoktrynację i seksualizację dzieci, którą programowo chce przeprowadzić MEN. Oficjalnie rozpocznie się za tydzień, 25 marca w Wołominie.

 

Źródło: radiomaryja.pl

pam


DATA: 2014-03-17 18:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kościół do kościoła. Religia do kościoła. Kościół ręce precz od szkół. Szkoła ma być świecka wolna od religii. Dyrektorów którzy wywieszają certyfikaty należy zwalniać. I tak tego nie puścicie ale chociaż sobie ulżę.
ponad 4 lata temu / ateista
 
Trzeba system zmienić na przyjazny rodzinie!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
no i dobra - trzeba akcję poprzeć i rozpropagować, czyli wprowadzić w życie; i tyle
ponad 4 lata temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.