DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Stań w obronie prof. Nalaskowskiego i podpisz apel w obronie wolności światopoglądowej

 Stań w obronie prof. Nalaskowskiego i podpisz apel w obronie wolności światopoglądowej
Prof. Aleksander Nalaskowski, źródło: umk.pl

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło akcję „Murem za Profesorem Nalaskowskim!”. Naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został poddany szykanom przez władze uczelni za krytykę organizacji LGBT i tzw. „marszów równości”. W akcję obrony wolności światopoglądowej naukowców można się włączyć podpisując apel na stronie muremzaprofesorem.pl.

 

Centrum Życia i Rodziny kieruje apel do środowiska akademickiego w obronie wolności światopoglądowej oraz wzywa do niezwłocznego przywrócenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego do pełni praw nauczyciela akademickiego. W szczególności podkreślono konieczność przywrócenia prof. Nalaskowskiemu prawa do prowadzenia zajęć dydaktycznych i badań naukowych. Podpis pod apelem można złożyć na stronie www.muremzaprofesorem.pl.

 

„Za stwierdzenia zawarte w swoim felietonie wybitny pedagog prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony w prawach nauczyciela akademickiego i wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. To już kolejna sytuacja w ostatnich miesiącach, w której środowisko akademickie promuje ideologię LGBTQ, a zagłusza głosy krytyczne wobec roszczeń i działań tego ruchu. Jednocześnie nic nie wiadomo o jakichkolwiek konsekwencjach dla wykładowców wulgarnie wyśmiewających rodziny wielodzietne, mieszkańców wsi czy osoby chodzące do kościoła” – czytamy na stronie.

 

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny zwraca uwagę na to, że „Uniwersytet ze swej natury jest miejscem swobodnej debaty akademickiej, wolności słowa i prowadzenia badań naukowych, a tymczasem w wielu wypadkach uczelnie wyższe zostają zdominowane przez środowiska skrajnie liberalne czy wręcz neomarksistowskie i ich poglądy stają się „obowiązujące” dla całej społeczności akademickiej”.

 

Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny podkreślają, że prof. Nalaskowski w swoim felietonie, będącym zdaniem samego autora, aktem pewnej desperacji, pragnął m.in. zwrócić uwagę na problem narastającej presji środowisk LGBTQ na opinię publiczną w Polsce. Krytykę postulatów tych środowisk napiętnowano jako objaw „homofobii” i szerzenie „mowy nienawiści”.

 

Przypomnijmy, że prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony przez władz uczelni na trzy miesiące za publikację na łamach tygodnika „Sieci”. W swoim felietonie naukowiec nazwał uczestników tzw. Marszów Równości m.in. „nieszczęśnikami, których dopadła tęczowa zaraza”.

 

Komentując „zamieszanie” związane z tą publikacją stwierdził, że każdy ma prawo do krytyki LGBT. – Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki. Można też nie zgadzać się z moim felietonem, w którym świadomie użyłem języka, którego używa przeciwnik. Jeśli nie będzie głośnego sprzeciwu, to rzeczywiście Jasna Góra zostanie kiedyś zdobyta – powiedział prof. Nalaskowski w rozmowie z toruńskim dziennikiem „Nowości”.

 

 

Źródło: KAI, Centrum Życia i Rodziny, Polskie Radio

WMa


DATA: 2019-09-12 18:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
166
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Myślący inaczej" powołują się na Naturę, która nie zrobiła przekopu z Elbląga do morza. Proponuję, by wzięli inny przykład z Natury: w świecie zwierzęcym nie ma dwóch rodziców jednej płci! ?Na tym polega leczenie histerii: -Twierdzisz pan, że jesteś kogutem? Zostań pan kogutem, tylko niech pan nie pieje? Medycyna, Janusz Korczak. Zło nie ma sumienia, ale ma prawa wyborcze. Rwie się do władzy, ale rządzić nie potrafi. Niewłaściwie posługuje się wiedzą naukową i technologiami, ale zajmuje kierownicze stanowiska. Wysoki iloraz inteligencji i dostęp do wiedzy torują przestępcom drogę do coraz bardziej perfidnych metod działania. Salomon stawia pytanie: ?Na cóż pieniądze w ręku głupca? Mógłby nabyć mądrości, lecz nie ma na to rozumu? Prz 17,16.
1 miesiąc temu / kolendra
 
Można byłoby pogodzić się z zasadą, że "...każdy wybiera SWOJĄ drogę w życiu..." w odnoszenie także w ustosunkowaniu do członków LGBT-owców, gdyby polityk-ani pewnych koalicji i bloków nie wykorzystywali odmienność tych osób w swoich politycznych metodach jako narzędzie!!! Cała wina leży na tych, kto pomaga zboczeńcom wznosić się na tron władzy i narzucać innym swoje "widzenie" świata,a tym bardziej niszczyć kulturę i tradycje innych narodowości,tym bardziej narodów innych państw ... To NIE JEST NORMALNE kiedy pewny menedżer, aktynie praktykujący "nietradycyjnych poglądów seksualnych" pod pretekstem użalenia się do tresowanych zwierząt zabrania wjazd do miasta cyrku. Chce się zapytać tego litości-wca, w jaki sposób on pozyskuje i "bierze" nowych i nowych partnerów, w jaki sposób odnawia swój park partnerski, czy nie używa metod tresury ?
9 miesięcy temu / Janina
 
Tak, LGBT jest nową siłą ewolucji poglądów na kulturowe życie społeczeństw światowych.Tych zmian się nie uniknie wbrew wszelkim przeciwnościom.Już nawet Kościół zmniejszył emocjonalność w tej materii zauważając daremny wysiłek.Walka słabnie.
9 miesięcy temu / nn
 
Tak trzymać Panie Profesorze.Jesteśmy z PANEM.Jest Pan WIELKI.
9 miesięcy temu / stanislaw
 
Ideolodzy lgbt nie mają żadnych argumentów! ŻADNYCH! Dlatego jedyną ich bronią jest cenzura, zastraszanie i prześladowania opozycji. Muszą prawdę nazwać homofobią i mową nienawiści. Muszą normalność nazwać ciemnogrodem. Muszą prawdę wyśmiać, nazywając ją nienawiścią. Starsi pamiętają PRL. Mamy dziś tęczowy odpowiednik PRL
9 miesięcy temu / j.ankos
 
@nn: ideologia LGBT ".. To jest nowa siła ewolucji." ?! A nie DESTRUKCJI, DEFORMACJI I SAMOZNISZCZENIA !?
9 miesięcy temu / mruk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.