DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Stań w obronie prof. Nalaskowskiego i podpisz apel w obronie wolności światopoglądowej

 Stań w obronie prof. Nalaskowskiego i podpisz apel w obronie wolności światopoglądowej
Prof. Aleksander Nalaskowski, źródło: umk.pl

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło akcję „Murem za Profesorem Nalaskowskim!”. Naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został poddany szykanom przez władze uczelni za krytykę organizacji LGBT i tzw. „marszów równości”. W akcję obrony wolności światopoglądowej naukowców można się włączyć podpisując apel na stronie muremzaprofesorem.pl.

 

Centrum Życia i Rodziny kieruje apel do środowiska akademickiego w obronie wolności światopoglądowej oraz wzywa do niezwłocznego przywrócenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego do pełni praw nauczyciela akademickiego. W szczególności podkreślono konieczność przywrócenia prof. Nalaskowskiemu prawa do prowadzenia zajęć dydaktycznych i badań naukowych. Podpis pod apelem można złożyć na stronie www.muremzaprofesorem.pl.

 

„Za stwierdzenia zawarte w swoim felietonie wybitny pedagog prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony w prawach nauczyciela akademickiego i wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. To już kolejna sytuacja w ostatnich miesiącach, w której środowisko akademickie promuje ideologię LGBTQ, a zagłusza głosy krytyczne wobec roszczeń i działań tego ruchu. Jednocześnie nic nie wiadomo o jakichkolwiek konsekwencjach dla wykładowców wulgarnie wyśmiewających rodziny wielodzietne, mieszkańców wsi czy osoby chodzące do kościoła” – czytamy na stronie.

 

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny zwraca uwagę na to, że „Uniwersytet ze swej natury jest miejscem swobodnej debaty akademickiej, wolności słowa i prowadzenia badań naukowych, a tymczasem w wielu wypadkach uczelnie wyższe zostają zdominowane przez środowiska skrajnie liberalne czy wręcz neomarksistowskie i ich poglądy stają się „obowiązujące” dla całej społeczności akademickiej”.

 

Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny podkreślają, że prof. Nalaskowski w swoim felietonie, będącym zdaniem samego autora, aktem pewnej desperacji, pragnął m.in. zwrócić uwagę na problem narastającej presji środowisk LGBTQ na opinię publiczną w Polsce. Krytykę postulatów tych środowisk napiętnowano jako objaw „homofobii” i szerzenie „mowy nienawiści”.

 

Przypomnijmy, że prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony przez władz uczelni na trzy miesiące za publikację na łamach tygodnika „Sieci”. W swoim felietonie naukowiec nazwał uczestników tzw. Marszów Równości m.in. „nieszczęśnikami, których dopadła tęczowa zaraza”.

 

Komentując „zamieszanie” związane z tą publikacją stwierdził, że każdy ma prawo do krytyki LGBT. – Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki. Można też nie zgadzać się z moim felietonem, w którym świadomie użyłem języka, którego używa przeciwnik. Jeśli nie będzie głośnego sprzeciwu, to rzeczywiście Jasna Góra zostanie kiedyś zdobyta – powiedział prof. Nalaskowski w rozmowie z toruńskim dziennikiem „Nowości”.

 

 

Źródło: KAI, Centrum Życia i Rodziny, Polskie Radio

WMa


DATA: 2019-09-12 18:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
121
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała ludziom nie bojącym się mówić prawdę. A więc hańba tym co Ich tępią
8 godzin temu / Rw
 
To jest po prostu efekt braku lustracji na uczelniach, a także w innych instytucjach. Jak pamiętam PAD obiecywał w 2015 r ogłoszenie zbioru zastrzeżonego. I co? Gdzie on jest? Krótka pamięć?
20 godzin temu / A BOBOLA
 
tytuł odnosi się do gwałtu na tradycji, kulturze, dobrych obyczajach. Myślicie tylko o jednym... :
1 dzień temu / @@QPAMAQ
 
Popieram
1 dzień temu / [email protected]
 
Popieram Pana Profesora trzeba o tym mówić.
1 dzień temu / zyzool
 
Uważam, że pracownik nauki ma prawo do swobody wyrażania swoich poglądów tak na uczelni jak i w mediach publicznych, zwłaszcza gdy podejmuje opinii, oceny problemu nie atakując personalnie nikogo. Walka idei, poglądów naukowych z ideologiami ekstremalnymi / lewackimi czy faszystowskimi/ to proces naturalny i służy rozwojowi nauki i życia społecznego.
1 dzień temu / Marian Wójcik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.