DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Senatorzy przeciwko aborcji. Przyjęto ważną ustawę

 Senatorzy przeciwko aborcji. Przyjęto ważną ustawę
Fot. Roman Koszowski / Foto Gosc / FORUM
#OBRONA ŻYCIA    #ŻYCIE    #ABORCJA    #USA    #OKLAHOMA

Ważny krok w stronę obrony życia w amerykańskim stanie Oklahoma. Tamtejsi senatorzy poparli ustawę zakazującą przeprowadzania aborcji od momentu, w którym lekarz może wyczuć bicie serca dziecka lub odczytać fale emitowane przez jego mózg.

 

Senatorzy w amerykańskim stanie Oklahoma głosowali w miniony czwartek nad ustawą znaną jako „SB 1859”. Prawo zabrania mordowania dzieci nienarodzonych, jeżeli tylko da się medycznie wyczuć bicie serca lub emisję fal mózgowych. Ustawę poparło 36 senatorów, 8 było przeciwnych.

 

Założeniem prawa jest, by zakzać aborcje od około szóstego tygodnia ciąży. Co więcej ustawa nie przewiduje żadnych wyjątków, takich jak gwałt, kazirodztwo czy stan zdrowia matki.

 

Regulacje zakładają, że lekarz, który mimo wszystko dokonałby aborcji, straci prawo do wykonywania zawodu.

 

- Lekarze przysięgają bronić życia, będą zatem pociągani do odpowiedzialności za tę przysięgę także w ten sposób, że każdy, kto złamie to prawo, będzie tracić licencję – powiedział senator Republikanów, Paul Scott.

 

Ustawa została skrytykowana przez organizację Planned Parenthood, amerykańskiego giganta aborcyjnego. Aborcjonistom nie podoba się zarówno sam fakt ograniczenia dopuszczalności aborcji jak i brak wyjątków w przyjętej przez senatorów ustawie. Jak zwraca uwagę portal LifeSiteNews, to nieuzasadniona krytyka. W Oklahomie nie ma bowiem zakazu leczenia matki nawet wówczas, jeżeli skutkiem tego leczenia byłaby śmierć dziecka; to uznaje się za coś innego niż aborcję rozumianą jako działanie w wyłącznym celu odebrania dziecku życia.

 

Jak podkreśla medium, także w innych amerykańskich stanach przyjęto w ostatnich latach podobne regulacje, jak w Oklahomie.

 

W związku ze stanowiskiem Sądu Najwyższego nie są one jednak respektowane; konserwatywni prawodawcy mają jednak nadzieję, że doprowadzą do rewizji decyzji tegoż Sądu z 1973 roku w sprawie Roe przeciw Wade, która zalegalizowała w USA aborcję.

 

Wcześniej w Oklahomie próbowano przeforsować ustawę, która zrównywała aborcję z zabójstwem. To się jednak nie udało i w efekcie powstała ustawa SB 1859.

 

Źródłó: Lifesitenews.com

 

Pach


DATA: 2020-03-17 20:58
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Paweł K. Jaki paradoks? Przecież to również mordercy czy gwałciciele dokonują czynów, które inni ludzie uważają za niemoralne i niezgodne z prawem...
10 miesięcy temu / Tomek Primke
 
Teraz jest najlepszy czas na wprowadzenie zmian. Nawet gdyby Trybunal Konstytucyjny uznal, ze nie wolno zabijać dzieci nikt nie wyjdzie na ulicę. Czarne wdowy nie będą sie wydzierac.
10 miesięcy temu / Second
 
Lecz to kobiety usuwają kolejne ciąże a nie senatorzy czy ich żony, dzieci etc. Ot paradox!
10 miesięcy temu / Paweł K.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.