DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

"Rzeczpospolita": Majdan obalił wizerunki Lenina - swego wielkiego nauczyciela

"Rzeczpospolita": Majdan obalił wizerunki Lenina - swego wielkiego nauczyciela
#ROSJA    #PUTIN    #UKRAINA    #BOLSZEWIZM    #MAJDAN    #KIJÓW BERKUT

Majdan nielegalnie obalił ukraińskie władze czego prostą konsekwencją była interwencja wojsk rosyjskich na Krymie i próby przejęcia wschodniej części Ukrainy – napisał w „Rzeczpospolitej” publicysta, Robert Stanisław Terentiew.

 

Publicysta stwierdził, że obraz ukraińskiej rewolty, rysowany przez zachodnie media był niezgodny z prawdą. Narracja, zdaniem Terentiewa, wygląda tak: „Oto poddani dyktatora, cierpiący dotąd w milczeniu, pewnego dnia zbuntowali się spontanicznie i zgromadziwszy się na głównym placu stolicy, podjęli całkowicie pokojowy protest. Bezbronny tłum demonstrantów stanął naprzeciw uzbrojonych po zęby oddziałów Berkutu”.

 

Według publicysty, na potrzeby tej propagandy stworzono specjalny język. O akcjach manifestantów przeciwko Berkutowi mówiono jako o „pokojowym ataku”. Przewrót dokonany na Ukrainie został jednak zaakceptowany przez Zachód. Terentiew pyta, czy gdyby podobnego przewrotu „metodą Majdanu” dokonał Orban, to czy dyplomaci państw zachodnich postąpili by tak samo.

 

„Ucieszyłem się, gdy padły pomniki Lenina na Ukrainie, ale też naszła mnie zaraz smutna refleksja, że przecież Majdan obalił kamienne wizerunki swego wielkiego nauczyciela. Bo to on pierwszy wraz z małą grupą nieznanych nikomu bolszewików dokonał w Piotrogrodzie przewrotu, zamachu stanu czy puczu, zwanego później niesłusznie rewolucją październikową, i zaprowadził nieświadome jego intencji społeczeństwo prosto do łagrów lub prosto pad stienku” – napisał Terentiew.

 

Publicysta ocenił, że aplauz Europy dla nielegalnego pozbycia się Janukowycza był „prezentem dla Putina”. „Tylko zrewoltowanie zachodniej Ukrainy przeciw starej władzy pozwala mu dziś na zrewoltowanie południa i wschodu oraz etnicznych Rosjan na Krymie przeciw władzy nowej, dodatkowo obdarzonej wątpliwym mandatem” – stwierdził Terentiew.

 

Według opinii publicysty, gdyby Ukraińcy poczekali rok by legalnie odwołać Janukowycza, Rosja nie mogłaby znaleźć argumentu dla interwencji na Krymie.

 

Zdaniem Terentiewa nie dojdzie jednak do wojny. Putin „dokona korzystnej korekty swoich wpływów na Ukrainie zmierzającej do Unii Europejskiej i wszyscy odetchną z ulgą, że wziął tak mało, a przecież mógł poderżnąć gardło. To (…) stary bolszewicki trik”.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2014-03-05 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co będzie jak te siły dojdą do wladzy albo zdobędą większość ? http://www.youtube.com/watch?v=tZATDOZSd88
ponad 6 lat temu / Taki jeden
 
jakieś dyrdymały piszecie, Panowie. Ja również ucieszyłem się widząc jak coraz więcej posągów czerwonego cara odbywa bliski kontakt z posadzką (pierwszy w Kijowie ucałował ziemię akurat 8 grudnia!) A dyrdymały polegają na tym, iż pokojowe listopadowe protesty zostały brutalnie rozpędzone, po czym owe protesty się zradykalizowały, to prawda. Ale cożeście, Panowie, chcieli, by ci ludzie nadal siedzieli pod kleptomanem Janukowyczem i jego \'oficerem prowadzącym\' z Kremla? Nie porównujcie tu z Orbanem, proszę. Zdaję sobie sprawę, że to tylko jedna strona medalu, i ze zniecierpliwieniem oczekuję ukazania się artykułu Sławomira Skiby...
ponad 6 lat temu / voxclamantis
 
Ita Vero!
ponad 6 lat temu / Trad
 
chyba jedna z lepszych ocen tego co wydarzyło się na Majdanie - rzeczowo, chłodno, bez emocji, za to logicznie i konsekwentnie
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.