DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

"Równościowe Przedszkole" – indoktrynacja maluchów za unijne pieniądze

"Równościowe Przedszkole" – indoktrynacja maluchów za unijne pieniądze
Fot. iStockphoto.com/D. Ristovski

Fundacja Edukacji Przedszkolnej za pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej wdraża do polskich przedszkoli szeroko i głośno komentowany skandaliczny program „Równościowe Przedszkole". O programie, który niepokoi i bulwersuje rodziców przedszkolaków, niewiele można dowiedzieć się na stronie internetowej fundacji. Wiadomo jednak, że korzysta z niego już przynajmniej 20-25 przedszkoli.

 

Zwolennicy programu „Równościowe Przedszkole” tłumaczą, że to "fajny" program edukacyjny. Jego celem – jak przekonują – „jest przygotowanie dzieci do życia w świecie, który będzie bardziej przyjazny, w którym będzie więcej ekologii, więcej zdrowego życia i – więcej równości”. Ich zdaniem, taki program jest potrzebny, gdyż w polskich przedszkolach panuje stereotypizacja.

 

Autorki programu: Anna Dzierzgowska, Joanna Piotrowska i Ewa Rutkowska przygotowały go jednak w taki sposób, że służy dyskryminowaniu chłopców na rzecz dziewczynek i szerzeniu genderyzmu w Polsce. – W programie zmieniana jest obyczajowość, w sposób sztuczny i nieadekwatny do polskiej rzeczywistości, która wynika z naszej natury i potrzeb rozwojowych – mówi o programie „Równe Przedszkole” Dorota Dziamska, metodyk nauczania początkowego z Pracowni Pedagogicznej.

 

Dzieci, które zostały objęte programem, reagują na zajęcia bardzo źle. Jedna z nauczycielek, która przyznała, że została przymuszona przez dyrektora przedszkola do wprowadzenia tego programu, opowiedziała: „W momencie, kiedy zaproponowała chłopcom przebranie się w sukienki, część z nich uciekła do toalety, część zaczęła płakać, kilku zaoponowało natychmiast, a jeden zareagował agresją i chciał nauczycielkę pogryźć”. – Program odziera z godności małych chłopców. O ile dziewczynki godzą się na przebieranki, bo to dla nich frajda, dla chłopców jest to uwłaczające. Nawet jeśli nie jest to przymus, a propozycja. Takie zajęcia prowadzą do ogromnego »bałaganu« w psychice dziecka i będą się za nim ciągnęły przez całe dorosłe życie. Takie odzieranie chłopców z godności to dla mnie przestępstwo – ocenia Dorota Dziamska.

 

Program popiera znana celebrytka Dorota Zawadzka. W ocenie Dziamskiej, przyklepuje ona projekt i popiera rzeczy, na których kompletnie się nie zna. – Jest przecież psychologiem i powinna dokładnie wiedzieć, co się dzieje w wieku od 3 do 6 lat z psychiką i rozwojem dziecka. I jak wygląda budowanie tożsamości płciowej. Jeżeli ta pani, jako psycholog, nie widzi w tym programie drogi do zaburzeń psychicznych dziecka, to znaczy, że ma wielki problem. Celem edukacji człowieka jest dojrzałość, integracja psychiczna, a te zajęcia powodują dezintegrację tych malutkich dzieci. Jeżeli Dorota Zawadzka nie widzi tego, to jakim ona jest psychologiem? Takimi słowami traci autorytet w oczach pedagogów i psychologów – zaznacza.

 

Do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęło pismo od zaniepokojonych rodziców.– Za dopuszczenie do użytku w przedszkolu lub w szkole zaproponowanego przez nauczyciela programu wychowania przedszkolnego lub programu nauczania odpowiada dyrektor przedszkola lub szkoły w porozumieniu z rodzicami – odpowiedziała im Bożena Skomorowska z MEN.

 

Rodzice zadali MEN jeszcze jedno pytanie: Jak wprowadzenie tak kontrowersyjnego, burzącego wszelkie normy społeczne programu ma się do artykułów z Konstytucji RP, która gwarantuje rodzicom wychowywanie dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz zapewnia prawo do  wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Niestety, pozostało ono bez odpowiedzi...

 

Źródło: plwolnosci.pl, wsumie.pl


DATA: 2013-09-13 16:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Bóg stworzył KOBIETĘ I MĘŻCZYZNĘ. Nic więcej dodawać nie trzeba. Dyskusja dotycząca płci jest wynaturzaniem człowieka.
2 miesiące temu / Gosia
 
jestem pedagogiem z tolerancynymi pogladami ale sukienki dla chlopcow to chyba przesada, czemu niby mialo by to sluzyc
ponad 6 lat temu / pedagog
 
Drodzy rodzice i inni czytelnicy, musicie sobie zdać sprawę, że program ten nie jest jakimś nieporozumieniem lecz strategią wyniszczania demograficznego narodów. Brak mi słów nawet tych wulgarnych na tego typu działanie. Jeżeli są wśród was tacy, którzy wierzą w to, że trzeba uczyć małe dzieci o tym, że chłopak może być dziewczynką a dziewczynka chłopce, że mogą sobie wybrać orientacje seksualną itd. (nie chcę wypisywać tych bezeceństw) niestety z waszej głupoty nikt was nie wyleczy. Do reszty kieruję te słowa: NIE BĄDŹCIE BEZCZYNNI WOBEC TEJ ZBRODNI, KTÓRĄ RZĄD FUNDUJE PSYCHICE WASZYCH DZIECI!!! MACIE OBOWIĄZEK OBRONY OBRONY ICH PRZED TYM ODRAŻAJĄCYM PROGRAMEM I ZBOCZEŃCAMI, KTÓRZY GO PROKLAMUJĄ!
ponad 6 lat temu / O matko
 
Dlatego szczególnie ważne jest więc, by pamiętać, że rodzice nie są do końca tymi, którzy powinni ostatecznie decydować o tym, czy w przedszkolach powinno się pracować na rzecz równouprawnienia, ponieważ często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami. 17 cytat z tego programu:) wychodzi na to ze jako rodzice nie mamy zbyt wiele do powiedzenia...bo sie nie znamy:)
ponad 6 lat temu / wiosenka
 
Chyba autorki tego IDIOTYCZNEGO pomysłu są grubo zakompleksione i chcą coś ugrać kosztem dzieci.
ponad 6 lat temu / zbulwersowana matka
 
"Zachód zrobimy tak zepsutym, że będzie śmierdział" - Willi Münzenberg, przedstawiciel Szkoły Frankfurdzkiej... Żeby dokonać dalszego postępu w ich "spokojnej" rewolucji kulturowej, ale tak byśmy nie poznali ich planów na przyszłość, szkoła zalecała (między innymi): Zachęcanie do rozpadu rodziny. Jedną z głównych idei Szkoły Frankfurckiej było wykorzystanie pomysłu Freuda o "panseksualizmie" ? szukanie przyjemności, eksploatacja różnic między płciami, obalenie tradycyjnych relacji między kobietą i mężczyzną. Sposoby osiągnięcia tego celu: negacja specyficznych ról ojca i matki, odebranie rodzinom, jako pierwszym prawa do edukacji swoich dzieci - zniesienie różnic w edukacji chłopców i dziewczynek - zniesienie wszelkich form męskiej dominacji. Zadeklarowanie, że kobiety są "klasą ciemiężoną", a mężczyźni "ciemiężcami". Michel Foucault "Gouvernementalité - Rządomyślność". Jego analizy i wnioski można potraktować jako punkt wyjścia dzisiejszego gender i neolibera
ponad 6 lat temu / Tiberias
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.