DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

"Potrzeba krzyża i miecza". Grzegorz Braun rozpoczął kampanię prezydencką

"Potrzeba krzyża i miecza". Grzegorz Braun rozpoczął kampanię prezydencką
Luka Lukasiak/Forum

W Warszawie oficjalnie kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi rozpoczął Grzegorz Braun. Nie obyło się bez kłopotów. Państwowa Komisja Wyborcza zakwestionowała bowiem oświadczenie lustracyjne kandydata, gdyż… nie powtórzył w nim nazwiska!


Grzegorz Braun ogłosił rozpoczęcie oficjalnej kampanii prezydenckiej pod kolumną Króla Zygmunta III Wazy (nazywanego przez jego sztab wyborczy Królem KontrREFORMACJI) na tle Zamku Królewskiego w Warszawie - siedzibie przedwojennych Prezydentów RP. Konferencję prasową połączono ze zbieraniem podpisów poparcia i patriotycznym koncertem.

 

Wcześniej jednak, by biurokratycznym zachciankom III RP stało się za dość, Grzegorz Braun musiał udać się do siedziby PKW aby poprawić swoje oświadczenie lustracyjne. Okazało się, że urzędnicy nie są w stanie zatwierdzić oświadczenia jeśli kandydat oprócz wpisania nazwiska nie wpisze jeszcze nazwiska rodowego – czyli de facto (w wypadku mężczyzny) powtórzy. Po wpisaniu w dokument słów „Grzegorz Braun, Braun” urzędnik stwierdził, że teraz oświadczenie przyjąć może.

 

Grzegorz Braun ogłosił chęć kandydowania w wyborach już kilka tygodni temu. Oficjalnie jednak rozpoczął kampanię wyborczą w czwartek, ponieważ ostatnie trzy miesiące spędził w Stanach Zjednoczonych, skąd wrócił właśnie 26 lutego.

 

- Odbudowa państwa Polskiego, musi się oprzeć o atrybuty, które trzyma, stojący na kolumnie Zygmunt III Waza, czyli Krzyż i miecz. Krzyż jako symbol wierności Bożemu prawu przede wszystkim w kwestiach fundamentalnych, przy których nie można iść na kompromisy, czyli rodzina, własność i wolność. Oraz miecz, którym bronić trzeba Polski i Polaków, przed tymi na których modlitwa nie wystarczy - mówił na placu Zamkowym Grzegorz Braun.


Kandydat na urząd prezydenta wytknął, że obowiązujący w Polsce tzw. kompromis aborcyjny jest prawem rodem z III Rzeszy Niemieckiej, który trzeba usunąć, bo państwo Polskie powinno prawnie chronić każde życie od poczęcia, zwłaszcza te bezbronne i niewinne. Następnie przypomniał o "dwóch błękitnych legionach polskich", które pomogą nam w walce o prawdę. Pierwszy legion to według Brauna Polonia, która jest zorganizowana, patriotyczna i świadoma politycznie, która chce wolnej Polski, aby wrócić do niej wraz ze swoimi rodzinami. Kolejni legioniści to święci Polscy, do których powinniśmy się modlić, aby wypraszali nam łaski potrzebne w tej walce.


Zapytany przez dziennikarza Jana Bodakowskiego, o miękkie stanowisko w sprawie aborcji Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta, krótko skwitował, że na tym urzędzie potrzebna jest stanowczość i niezłomność poglądów w tych sprawach, a ci którzy tego nie prezentują, nadają się tylko na stanowiska niskiego szczebla.

 

W przeprowadzonej kilka dni temu rozmowie z dziennikarzem PCh24.pl reżyser oświadczył, że kandydując w wyborach prezydenckich prowadzi rozpoznanie bojem. Decyzją tą nie odwrócił się od deklarowanego monarchizmu, ale – jak nam powiedział – zamierza dzielić się swoimi poglądami z jeszcze szerszym gronem osób. - Trzeba po prostu lojalnie informować naszych bliźnich, że jeśli zawczasu nie wymodlą sobie powrotu Króla – wówczas weźmie ich za twarz jakaś zwyczajna, świecka, najpewniej kolektywna demo-dyktatura, za fasadą której rządzić będą notabene po staremu: gangsterskie mafie, tajne służby i satanistyczne loże. A to doprawdy nie byłoby na miarę 1050-lecia Chrztu Polski. To jest właściwy punkt odniesienia: tysiąc lat Korony Polskiej w kręgu cywilizacji łacińskiej – a nie jakieś „25 lat demokracji”, orzeł z czekolady itp. – mówił Braun.

Całą rozmowę z Grzegorzem Braunem można przeczytać tutaj

 

Mimo deklaracji o starcie wyborach sprzed kilku tygodni, oraz informacji o tej decyzji pojawiających się w głównych mediach, żadne sondażownie nie pytały do tej pory Polaków o zdanie na temat Grzegorza Brauna. Czy zmieni się to po oficjalnym rozpoczęciu kampanii i zarejestrowaniu komitetu wyborczego w PKW?

 

 

kra, Wojciech Racz

 


DATA: 2015-02-27 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"pod kolumną Króla Zygmunta III Wazy" Zygmunt Waza potajemnie pertraktował z Habsburgami chcąc im oddać tron Polski w zamian za poparcie w walce o tron Szwecji
ponad 3 lata temu / JAWA
 
@leaf427 Chyba mógłbym napisać to samo. Pozdrawiam. (Niedawno napisałem na tym portalu, że JK-M jest kandydatem złym ale ni widzę lepszego - wycofuję się z tej opinii).
ponad 4 lata temu / Szerszeń
 
Jedyny prawdziwie opozycyjny i patriotyczny kandydat na prezydenta Polski! Każdy katolik jest ZOBOWIĄZANY zagłosować na p. Grzegorza Brauna! Apeluję o zbiórkę podpisów dla niego! Listę można pobrać na jego stronie.
ponad 4 lata temu / Herod AntyPiS
 
@joanna: zalecam zapoznać się z tekstem artykułu przed napisaniem komentarza. Artykuł jest o Grzegorzu Braunie, a nie Bronisławie Komorowskim.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Braun jest dobrym kandydatem. Życzę powodzenia.
ponad 4 lata temu / Wiktor
 
promujecie człowieka chorego. Niebezpiecznego.
ponad 4 lata temu / joanna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.