DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

PiS nie poprawi prawa chroniącego życie! „Partia nie ma w programie takich zapisów”

 PiS nie poprawi prawa chroniącego życie! „Partia nie ma w programie takich zapisów”
Fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Choć PiS ma w programie „szacunek dla życia” i uznaje eugenikę za rzecz złą, to jednak nie zamierza poprawić obowiązującego prawa dotyczącego dopuszczalności aborcji w Polsce. Wątpliwości rozwiał Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS, który wprost wyznał, że partia nie ma w programie takich zapisów.

 

Partia Jarosława Kaczyńskiego często odwołuje się do wartości chrześcijańskich i zapewnia, że ma szacunek dla życia oraz chce dbać o tradycyjny model rodziny. W programie PiS znalazł się nawet zapis: „Nasz szacunek dla życia rozciąga się na całe jego trwanie. Dlatego stanowczo bronimy życia i przeciwstawiamy się każdej formie przemocy, która mu zagraża, zarówno fizycznej, jak i ideologicznej”.

 

Co więcej, partia zadeklarowała swoją pamięć o „przerażających eksperymentach totalitarnych XX wieku” i zadeklarowała, że z tego powodu „z obawą podchodzimy do wszelkich prób uczynienia z człowieka pana życia i śmierci”.

 

„Eutanazja, eugenika, eksperymenty na ludzkim genomie, aborcja na życzenie – współczesny świat dysponuje nieomal nieograniczonymi możliwościami ingerowania w naturę ludzką. Jesteśmy przekonani, że granicą naszej wolności jest ludzka godność” – napisano w programie.

 

Tyle teoria. Jaka jest praktyka, wyjawił w rozmowie z gazeta.pl Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. Pytany czy PiS planuje zmienić zapisy ustawy o planowaniu rodziny – w Sejmie na rozpatrzenie czeka obywatelski projekt dotyczący wykreślenia tzw. przesłanki eugenicznej – odpowiedział, że takich planów nie ma. – Eugenika generalnie jest przerażającym eksperymentem, wszyscy chyba to znamy z historii, ale nigdzie tam [w programie wyborczym PiS] nie ma mowy o zmianie ustawy antyaborcyjnej. Takich planów nie ma (…) To jest sztucznie wywoływany problem – podkreślił.

 

W mijającej kadencji Sejmu PiS odrzucił obywatelski projekt „Stop Aborcji” (zakładający zakaz aborcji) tłumacząc, że wprowadzi rozwiązania pro-life w programie „Za Życiem”. Drugi z obywatelskich projektów „Zatrzymaj Aborcję” (zakładający likwidację przesłanki eugenicznej) utknął w sejmowej podkomisji. Posłowie podjęli też próbę zbadania konstytucyjności przesłanki eugenicznej w Trybunale Konstytucyjnym, ale ten nie zdołał jeszcze wydać orzeczenia. Wniosek przepadnie wraz zakończeniem kadencji Sejmu.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2019-09-26 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety Potwierdził to we wczorajszych rozmowach w R.M.min. Gliński.Aż zadzwonił o.Tadeusz podczas programu usiłując zmienić tor rozmów ,,zakłócony" przez ,,natrętnych" słuchaczy dopytujących o tę kwestię.
8 miesięcy temu / Adam
 
Obłuda i hipokryzja polityków Pis. W sprawie ochrony życia poczętego nie różnią się od Platformy Obywatelskiej.
8 miesięcy temu / Achim
 
co wy tu niektórzy wypisujecie ?PIS nie jest katolicki ani prawicowy
8 miesięcy temu / rety
 
Całe szczęście jest alternatywa - Konfederacja. Wyłączyć grające pudełka z obrazkami i zacząć myśleć. Głosować według sumienia a nie według nakazów propagandy!
8 miesięcy temu / normalny
 
Bardzo dziwi mnie postawa PIS podobno katolickiego rządu
8 miesięcy temu / Mm
 
Ponieważ wniosek o ograniczenie aborcji jest społeczny, nie przepada wraz z zakończeniem kadencji Sejmu.
8 miesięcy temu / Mkj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.