DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Piekielna wyprzedaż obuwia skusi klientów? Satanistyczna symbolika w kampanii reklamowej

 Piekielna wyprzedaż obuwia skusi klientów? Satanistyczna symbolika w kampanii reklamowej
Fragment obrazu Fra Angelico - Sąd ostateczny

Na witrynach sklepowych, a także stronie internetowej sieci salonów odzieżowych Sizeer.

przekazywana jest informacja o możliwości zakupu towarów z obniżką, aż do 66,6 proc. ceny wyjściowej. Cyfry umieszczone są na czerwonym tle, na górze zwieńczone są rogami, a dół zakończony jest ogonem.

 

Jedną z podstawowych metod sprzedaży stosowaną przez sieci handlowe są wyprzedaże. Duże obniżki cen towarów mają za zadanie przyciągnąć klienta, a znaczne marże stosowane przez takie sieci powodują, że taka sprzedaż i tak jest opłacalna.

 

Oczywiście, by wyprzedaż zakończyła się sukcesem należy z nią dotrzeć do potencjalnych odbiorców, zgodnie z maksymą, iż reklama jest dźwignią handlu. Stąd też na ulicach polskich miast liczne plakaty, więksi gracze sięgają po reklamę w mediach, dość często zatrudniając w tym celu znane osoby. Niestety w pogoni za klientem, tak by zwrócić uwagę konsumentów nader często prowokują epatując seksem, odwołując się do prymitywnego poczucia humoru czyli tzw. rechotu. Postępujące zmiany kulturowe, upadek tradycyjnego systemu wartości, powoduje, że przy okazji wyprzedaży promowane są antywartości.

 

Doskonałym tego przykładem jest akcja reklamowa i wyprzedaż prowadzona przez sieć salonów odzieżowych Sizeer. Na witrynach sklepowych, a także stronie internetowej przekazywana jest informacja o możliwości zakupu towarów z obniżką, aż do 66,6 proc. ceny wyjściowej. Cyfry umieszczone są na czerwonym tle, na górze zwieńczone są rogami, a dół zakończony jest ogonem. Co więcej, sama wyprzedaż promowana jest pod nazwą – Hello Sale. Należy podkreślić, iż ostatnia litera wyrazu hello czyli o zapisana jest innym kolorem, co powoduje, iż wybija się napis hell, czyli w języku angielskim piekło.

 

Ta gra słów powoduje, że mamy do czynienia z piekielną wyprzedażą, by nie było żadnych wątpliwości, również tutaj użyte litery zwieńczone są rogami, a z wyrazu sale wyrasta ogon.


 


 

Również użyte elementy m.in. cyfry 666 nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Sieć Sizeer w swojej akcji reklamowej odwołuje się do satanistycznej symboliki. W tym miejscu warto zastanowić się, jaka jest tego przyczyna. Z góry odrzucić należy pogląd, iż jest to kampania celowana, a wiec odwołująca się do klientów, którym bliska jest taka symbolika. Powód jest prozaiczny, pomimo trwającej od lat promocji antywartości z wykorzystaniem szczególnie mediów, odsetek osób odwołujących się do ideologii satanistycznej w społeczeństwie jest niewielki, by taka akcja mogła zakończyć się komercyjnym sukcesem. Może więc to przy okazji akcji reklamowej wyprzedaży, osoby odpowiedzialne za nią, postanowiły w korzystnym świetle ukazać satanistyczną symbolikę i promować w ten sposób tą ideologię? Bo czyż osobie kupującej buty o 66,6 proc. taniej, cyfra ta nie będzie kojarzyć się pozytywnie, jak i sformułowanie piekielna wyprzedaż?

 

W tym kontekście jakoś dziwnie wyglądają deklarację na stronie internetowej firmy Marketing Investment Group, stojącej za marką sieci salonów Sizeer, o tym, że jej działalność opiera się na takich wartościach jak odpowiedzialność i szacunek. Promowanie satanistycznej symboliki nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością. Jest to również przejaw braku szacunku dla katolików, bowiem symbol 666 według satanistów oznacza nienawiść do chrześcijaństwa, pogardę dla tego co prawdziwe, piękne i dobre.

 

 

duk

 

DATA: 2016-07-28 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Głosujemy portfelami. Ja do tej pory unikam Empik\'a po pewnrj skcji reklamowej.
ponad 3 lata temu / daffy
 
Dzięki za informację.
ponad 3 lata temu / nick
 
Cóż się dziwić, że czciciele mamony są jednocześnie czcicielami szatana?
ponad 3 lata temu / r
 
Trzy lata temu diabelska promocja firmy "FUJIFILM" skutecznie mnie zniechęciła do tej marki
ponad 3 lata temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.