DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

"Pęka bańka propagandy w sprawie efektu cieplarnianego"

"Pęka bańka propagandy w sprawie efektu cieplarnianego"
fot.Christian Heinrich/imagebroker.net

Nachalna propaganda na rzecz efektu cieplarnianego sprawia, że liczba zwolenników tej teorii wygasa. Bo jak długo można słuchać o tym, że dwutlenek węgla, który jest niezbędny w procesie oddychania to trucizna, albo, że morza i oceany zaleją wkrótce Warszawę i polskie góry – mówi PCh24.pl Tomasz Teluk, szef Instytutu Globalizacji.

 

Skąd pomysł anty-szczytu klimatycznego?

 

Doszliśmy już do takiego etapu, że należy zakwestionować politykę klimatyczną narzucaną poszczególnym krajom świata przez instytucje międzynarodowe pod egidą ONZ.

 

W ostatnich latach mamy do czynienia z kompromitacją teorii dotyczących ocieplenia klimatu. Skompromitowały się badania panelu ds. klimatu, na których właściwie opiera się cała polityka klimatyczna. Przypomnę, że większość programów komputerowych na których pracowali członkowie tego panelu nie potrafiło właściwie odwzorować tego, co dzieje się obecnie w kwestii klimatu na świecie, a cóż dopiero pozwolić na prowadzenie z ich pomocą badań. I przykład Al Gore’a, który odbierając Pokojową Nagrodę Nobla w 2007 roku zapowiadał, że do 2013 roku stopnieją wszystkie lodowce na Arktyce. Mamy 2013 rok i wiemy, że nic takiego się nie wydarzyło, a dodam, że w ciągu ostatniej dekady ilość lodowca w tym regionie świata wzrosła o 60 proc. Obok tych przypadków kompromitacji od lat mamy do czynienia z manipulacjami medialnymi w sprawie tzw. efektu cieplarnianego.

 

Badania osób, które lansują teorię efektu cieplarnianego mają dowodzić, że to działalność człowieka prowadzi do ocieplania się klimatu nie sprawdzają się. Człowiek nie może sterować temperaturą jak klimatyzacją w samochodzie.

 

Jakie tematy zostaną poruszone w trakcie anty-szczytu?

 

Ten anty-szczyt nie będzie miał charakteru naukowe, ale polityczny. Jego organizatorami są obok Instytutu Globalizacji są m.in. Ruch Narodowy i „Solidarność”. W jej trakcie będziemy skupiać się na zjawiskach gospodarczych związanych z lansowaniem tezy o globalnym ociepleniu. Chcemy nawoływać do rewizji polityki wobec zmian klimatu, ponieważ jest ona oparta na nierzetelnych badaniach naukowych i przynosi zupełnie inne skutki niż zamierzone. Przypomnimy, że od czasu podpisania protokołu z Kioto liczba gazów cieplarnianych w atmosferze zamiast zmaleć, rośnie.

 

Co więcej, kosztami za emisję gazów cieplarnianych nie są obejmowane te kraje, które faktycznie je emitują. Dlatego uczestnicy szczytu zwrócą się z apelem o zmianę polityki klimatycznej i niepodpisywanie podobnych aktów jak protokół z Kioto. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Ruchu Narodowego, „Solidarności”, przedstawiciele Instytutu Globalizacji a także specjaliści z Polski i zagranicy.

 

Natomiast konferencja naukowa na temat polityki klimatycznej i zmian klimatu odbędzie się 21 listopada na UKSW w Warszawie. Organizatorami będą Instytut Globalizacji i Instytut im. Ks. Piotra Skargi. Weźmie w niej udział grupa znanych specjalistów – fizyków, specjalistów od dynamiki wód morskich i oceanicznych.

 

Czy takie próby edukowania społeczeństwa przynosi skutki? Propaganda na rzecz efektu cieplarnianego słabnie?

 

Nachalna propaganda na rzecz efektu cieplarnianego sprawia, że liczba zwolenników tej teorii wygasa. Bo jak długo można słuchać o tym, że dwutlenek węgla, który jest niezbędny w procesie oddychania to trucizna, albo, że morza i oceany zaleją wkrótce Warszawę i polskie góry. W przypadku przeciwników teorii o efekcie cieplarnianym nie ma mowy o żadnych akcjach propagandowych, są natomiast prowadzone spokojne i rzeczowe rozmowy na ten temat.

 

 

Not. ged


DATA: 2013-11-12 08:09
AUTOR: TOMASZ TELUK DLA PCH24.PL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bez badań naukowych na temat nadwyżek CO2 w atmosferze ziemskiej, nie powinno się brać pod uwagę żadnej gadaniny na temat przewagi dwutlenku węgla,nazwanego gazem cieplarnianym.Jak do tej pory nikt na Bożym świecie nie dokonał takich badań,które mogłyby stanowić dowód w jakim stopniu ten gaz przeważa w atmosferze.A takie badania w dzisiejszej technice są od wielu już lat zupełnie łatwe do przeprowadzenia, na różnych wysokościach, przy użyciu balonów,rakiet,samolotów. Ale tego się nie robi! A no z tego właśnie powodu,który podałem na początku. Mafia musi żyć!!!Te sprawy doskonale zna profesor Dakowski i inni. A zatem żeby mogła nastąpić taka nadwyżka tego gazu, musiałaby zniknąć z Ziemi Flora. Pozdrawiam
ponad 7 lat temu / Jan Orawicz
 
Jeden wybuch wulkanu na Islandii wyrzucił do atmosfery większą ilość gazów niż człowiek zdołał wyprodukować od początku swojego istnienia na ziemi. Lasy płonęły zawsze od kiedy istnieje roślinność na Ziemi. Ludzie wmawiający nam globalne ocieplenie chcą postawić się w roli Boga i sterować klimatem na Ziemi, a to się tak nie da. Natura sama posiada mechanizmy stabilizacyjne znacznie lepsze niż ci ludzie potrafią to sobie wyobrazić.
ponad 7 lat temu / Kwak
 
@Nieznany - ja się nie obawiam zatopienia, ale obawiają się poważnie na wyspach Pacyfiku. "Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś spokojna !".
ponad 7 lat temu / janusz
 
Ej @tomek, podszyłeś się pod mojego nika. Odpuść sobie.
ponad 7 lat temu / tomek1
 
Ten efekt na razie tak się objawia, że w ostatnich latach jakieś ciężkie zimy mamy, aż biedna pani H.G.W. śniegu nie nadąża odgarniać (przynajmniej w Warszawie). Pewnie m.in. na ten temat będzie u nas ten szczyt klimatyczny.
ponad 7 lat temu / ja
 
@janusz Ojejku, a skarpetki Ci ze strachu nie spadły? Ta bajka o efekcie cieplarnianych pewnie niedługo trafi na ekrany kin, nie wiem tylko czy wyjdzie te zabawny horror czy straszna komedia.
ponad 7 lat temu / Nieznany
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.