Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

"Ojcze nasz..."


Rozpoczynamy nowy cykl „Oratio Dominica”. Ks. Roman Kneblewski mówi o modlitwie "Ojcze nasz".


DATA: 2015-07-10 15:23:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Dziękuję za naukę i prosimy o następne. Są dla nas bardzo cenne. Korzysta z nich także moja rodzina i moi znajomi.
ponad 5 lat temu / ela.s.
 
Pani Barbaro, podobnie jak Pani obecnie, niedawno modliłem się zmieniając słowa Pater Noster. Jednak dowiedziałem się, że słowa "nie wódź nas na pokuszenie" mogą być nawiązaniem do próby Abrahama Księga Rodzaju 22, 1-12
ponad 5 lat temu / Michał
 
Szanowny Księże, Dziękuję za tak ważne przypomnienia! Czy można prosić o przytaczanie łacińskiego brzmienia modlitwy? Gdzie szukać łacińskich nagrań MP3 lub audio podstawowych modlitw. Jest tego trochę w internecie, ale nie znając oryginału trudno ocenić prawdziwość nagrania. W internecie jest dużo fałszu i chciałby, się przed nim ustrzec. Jeszcze raz dziękuję i polecam Księdza krótkie wykłady wszystkim znajomym. :)))
ponad 5 lat temu / Marcopolo
 
W modlitwie "Ojcze nasz", tak bardzo brakuje mi słów... i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie, ale nas zbaw ode złego, zamiast... ? i nie wódź nas na pokuszenie?. Ja myślę, że powinniśmy prosić w tej modlitwie o to, żeby Bóg nas uchronił od pokusy, bo na pokuszenie wodzi nas przede wszystkim szatan, lub ktoś bardzo zły. Może źle interpretuję te słowa, ale tak ta modlitwa wydaje mi się piękniejsza. Szczęść Boże!
ponad 5 lat temu / Barbara
 
Nie działa :(
ponad 5 lat temu / Boro
 
Dziękujemy. To jest ważne.
ponad 5 lat temu / ja
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 114 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.