DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

"Ognisty grzyb po wielkim wybuchu". Co się stało nocą w Doniecku?

"Ognisty grzyb po wielkim wybuchu". Co się stało nocą w Doniecku?
#ROSJA    #WOJNA    #UKRAINA    #BOMBA    #EKSPLOZJA    #WYBUCH    #DONIECK    #DWORZEC KOLEJOWY    #GRZYB

Wczoraj wieczorem doszło do potężnej eksplozji w zakładzie chemicznym w Doniecku. Choć ukraińskie media wskazują raczej, że to działanie dywersantów lub przypadkowy wybuch, to zdaniem dwóch ukraińskich deputowanych był to efekt ostrzału z systemów „Smiercz”.

 

Według ukraińskich mediów, powołujących się na doniesienia bojowników batalionu „Azow” wybuch nastąpił w składzie amunicji. Ich zdaniem miał to być dowód na przygotowanie przez separatystów wielkiej ofensywy w tym rejonie. Twierdzono przy tym, że przyczyną wybuchu mogło być działanie pro ukraińskich dywersantów lub błąd popełniony przez samych separatystów.


Z kolei lokalna milicja podała, że eksplozja miała miejsce w dużym zakładzie chemicznym, który był celem ukraińskiej artylerii. Produkowano tam m.in. produkty chemiczne stosowane zarówno w przemysłowych materiałach wybuchowych, jak i do produkcji amunicji. Zdaniem separatystów zakład ten został ostrzelany z broni rakietowej we wrześniu i w listopadzie ubiegłego roku.


Lokalna prasa podała, że ogień został ugaszony i nie ma niebezpieczeństwa wydostania się szkodliwych substancji. Stwierdza też, że wybuch spowodowało trafienie „pociskiem artyleryjskim dużego kalibru”.

Ukraiński deputowany Borys Fiłatow zaprzeczył działaniu dywersantów i stwierdził, że wybuch nastąpił w wyniku ostrzału z systemów BM-30 Smiercz. Według niego „chłopaki [strzelający - Kresy.pl] nie wiedzą w co trafili, gdyż strzelali w oparciu o koordynaty”. Na taką wersję, tj. trafienie ogniem ukraińskiej artylerii, wskazywał także przywódca neobanderowskiego „Prawego Sektora” Dmytro Jarosz.

 

 kresy.plDATA: 2015-02-09 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiemy kto i w co trafił czy wysadził. Pewne jest jedno - była eksplozja i bardzo silna i szybka (kilka sekund na nagraniu) fala uderzeniowa. Powala nagrywającego. Tylko specjaliści mogą ocenić, czy to wybuch magazynu konwencjonalnej amunicji czy też wybuch jądrowy.
ponad 5 lat temu / czanski
 
Taktyczna bron jadrowa??
ponad 5 lat temu / ???
 
Mają plany miast gdzie stacjonuja seperatyści prorosyjscy i walą jak w "kaczy kuper". Bombardują szpitale, szkoły i budynki mieszkalne! Ku przestrodze! Pozdrawiam. Senior.
ponad 5 lat temu / Senior
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.