DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

#OdwagiPolsko! Środowiska patriotyczne zachęcają do zamanifestowania polskości

#OdwagiPolsko! Środowiska patriotyczne zachęcają do zamanifestowania polskości
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM
#TARGOWICA    #KOD    #KRUCJATA    #NARODOWCY    #RUCH NARODOWY    #KOWALSKI    #WINNICKI    #ODWAGI POLSKO    #MARSZ

Już 7 maja przez Warszawę przejdą dwa marsze - „obrońców demokracji” oraz ich przeciwników. To będzie starcie dwóch światopoglądów, różnych sposobów pojmowania demokracji i patrzenia na przyszłość Ojczyzny.

 

- 7 maja mocno polaryzuje to, kto jest za Polską, wartościami narodowymi, katolickimi, a kto jest przeciwko Polsce, przeciwko jej suwerenności i jest za degrengoladą moralną i nihilizmem, który panuje w Europie – podkreślił poseł Robert Winnicki.

 

Jak zaznaczył parlamentarzysta, manifestacja KOD-u, to twór lewicowo-liberalny, jednoznaczny ideologicznie, promujący UE, która próbuje „wymuszać na każdym rządzie, na każdej nie lewicowo-liberalnej władzy, która pojawi się w Europie ustępstwa.” Zdaniem Winnickiego, manifestacja KOD, to wyraz poparcia dla federalnej Europy, „dla państwa federacyjnego Europa zdominowanego przez Brukselę i Berlin.”

 

Robert Winnicki ocenił, że tego typu manifestacja jest haniebna, bo Polska „jako lider Europy środkowej, jako lider tej części Europy, w której najwięcej jest europejskości” powinna wyjść do Europy ze zgoła odmiennym komunikatem. - Lewicowo-liberalna UE niszczy podstawy suwerenności narodów, niszczy wartości, na których Europa została zbudowana, czyli rzymskie prawo, grecką filozofię, chrześcijańskie wartości, chrześcijańskie dziedzictwo Kościoła – dodał.

 

Dlatego środowiska patriotyczne i narodowe wyszły z inicjatywą „przeciw targowicy”. To patriotyczno-religijny marsz #OdwagiPolsko. - Chcemy zademonstrować naszą niezgodę na targowicę, na mieszanie się instytucji państw obcych, ościennych, a także i tych dalszych w nasze wewnętrzne polskie sprawy – podkreślił Marcin Dybowski z Ruchu Kontroli Wyborów.

 

Jak dodał, w modlitwie, poprzez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski, w pierwszy dzień nowenny do św. Andrzeja Boboli, uczestnicy marszu chcą powierzyć Bogu sprawy naszej Ojczyzny. Bo – jak ocenił – rozwiązanie problemów w Polsce wymyka się spod ludzkiej kontroli i potrzebna jest Boża opieka.

 

Hasło marszu #Odwagi Polsko, nie jest przypadkowe. - Uważamy, że w wielu sprawach dotyczących naszej Ojczyzny potrzeba odwagi, także rządu, prezydenta RP, by te ważne sprawy śmiało kontynuowali, biorąc pod uwagę słowa, napomnienie środowisk opozycyjnych, ale nie tych zaliczanych do targowicy – dodał Dybowski.

 

Marsz #Odwagi Polsko o godz. 11.00 rozpocznie Msza św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze. Z tego miejsca uczestnicy marszu przejdą spod pomnik ks. Ignacego Skorupki, a następnie na Plac Zamkowy i pod pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego. W organizację marszu włączyła się Krucjata Różańcowa za Ojczyznę oraz Narodowcy RP.

 


MA


DATA: 2016-04-29 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PS Najchętniej wstawiłbym pana G. Brauna na fotel premiera. To byłby ogień.
ponad 2 lata temu / Krzych
 
to Szerszeń: ale ja nie mam samochodu... -:) jak znajdziesz jeszcze jakieś byki to pisz :) to bjs: to że KOD będzie prowokował to nie znaczy, że mamy siedzieć w domu... to wolnościowiec: szukajmy tego co nas łączy, a nie dzieli; jeżeli chcą iść z Matką to chwała im za to; i proszę sobie nie robić monopolu, wzorem PIS, na bycie poprawnym. Mamy XXI wiek, szlachty już nie ma, konfederaci też już raczej w podręcznikach, zajmujemy się panie i panowie teraźniejszością i przyszłością. A jak się spojrzy chociażby na "pobudkę" czy Krucjatę Różańcową to PIS wiele mógłby się nauczyć...
ponad 2 lata temu / Krzych
 
I znowu ta "targowica". Niedobrze się robi. Ludzie, czy nie rozumiecie, że konfederaci to byli nasi bohaterowie, bohaterowie wolności, złotej wolności i obrońcy demokracji szlacheckiej? Ileż można pisać, apelować, prosić o dogłębne zapoznanie się z tematem i realiami historycznymi? I żeby narodowcy posługiwali się takim terminem? Oni pierwsi prosiliby o interwencję matkę wszystkich Słowian. Żal, po prostu żal.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
@Krzych: Twój komentarz nie wygląda na fałszywkę więc mam gorącą prośbę - pisz (i mów) od teraz "włączać"! Również gdy wieczorem wchodzisz do pokoju to - włączasz światło; w samochodzie - włączasz radio itd. Alleluja i do przodu! ;-) PS Sądzę, że "bjs" ma rację!!
ponad 2 lata temu / Szerszeń
 
Na 100% KOD będzie chciał sprowokować zamieszki, być może razwiedupr postanowi wykorzystać okazje, środowiska patriotyczne muszą cholernie uważać.
ponad 2 lata temu / bjs
 
Brawo i tak trzymać. Pokojowo, patriotycznie, a co najważniejsze po katolicku - czyli zaczynając od Boga - Mszą Św. Oby inne miasta zaczęły się włanczać w takie marsze.
ponad 2 lata temu / Krzych
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.