Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Oddaj się Jej w niewolę!


Odtwórz w YouTube
 

O świętym Ludwiku Grignion de Montfort i  "Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" mówi dla portalu PCh24.pl Arkadiusz Stelmach - wiceprezes Instytutu ks. Piotra Skargi.DATA: 2017-04-27 11:16:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Nina I jeszcze jedno. Pytasz co ja robię na tym forum. Odpowiem Ci słowami Pana Jezusa. Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale Ci co się źle mają.
ponad 3 lata temu / Irrec
 
@Nina Nie przypominam sobie, abym bluznil. Kościołem nie jest budynek, instytucja czy jakaś organizacja, a lud Boży. Więc Kościołem Bożym nie gardzę. Żal mi ludzi, którzy bardziej ufają tradycji "cudom" niż samej Biblii. Skąd będziesz wiedzieć czy nie bladzisz jeśli ponad autorytet Pisma Świętego stawiasz inne rzeczy. Weź pod uwagę Berejczykow. Oni sprawdzali wszystko co im Apostoł wykładał w Pismach. Jeśli odsuniesz na bok Biblię można będzie Ci wcisnąć każdą teologię bo z czym ja skonfrontujesz? Ale widzę że co czysto Biblijne jest dla Ciebie nie do przyjęcia. Nawroc się do Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa, a nawroci się do Ciebie i pozasz prawde, a wtedy zrozumiesz o czym piszę.
ponad 3 lata temu / Irrec
 
@irrec - Skoro gardzisz Kościołem Katolickim, nauką Kościoła, tradycją, Matką Bożą i świętymi - co ty człowieku robisz na forum ultra katolickiego portalu?? Witać że zło tak cię męczy że musisz wchodzić na katolicki portal i bluźnić Matce Bożej i całemu Kościołowi. W takiej sytuacji- ja ci błogosławię, życzę nawrócenia i zawierzam Niepokalanemu Sercu Maryi. Koniec dyskusji.
ponad 3 lata temu / Nina
 
@Nina piszesz:"Obok Pisma Świętego mamy jeszcze dogmaty wiary i tradycję Kościoła" - Życzę powodzenia. Ja mam Biblię i Ona w zupełności mi wystarczy. Nie przyjmuję niczego co stoi w sprzeczności z Biblią. Piszesz:"I jak skończyli, jakie są tego OWOCE?- co teraz dzieje się z Chrześcijaństwem na Zachodzie, Skandynawii i wszędzie gdzie odrzucono Maryję? - Jaka jest ich postawa wobec islamu, eutanazji, aborcji, homoseksualizmu?" - Przyganial kocioł garnkowi... Piszesz:"..których świętość i właściwą drogę życia Bóg potwierdził cudami" -Mateusza 7:22-23 22 Wiele ich rzecze mi dnia onego: Panie, Panie! izażeśmy w imieniu twojem nie prorokowali, i w imieniu twojem dyjabłów nie wyganiali, i w imieniu twojem wiele cudów nie czynili? 23 A tedy im wyznam: Żem was nigdy nie znał; odstąpcie ode mnie, którzy czynicie nieprawość. Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii....
ponad 3 lata temu / Irrec
 
@ Irrec i na koniec: Św. Ludwik Grignion de Montfort jest wielkim Świętym Kościoła, jego "Traktat" i inne dzieła były szczególnie zajadle tępione przez masonów Rewolucji Francuskiej, co powinno dać ci do myślenia. Ja w swoich sądach nie opieram sie na własnym mniemaniu w stylu" w tym cały problem wielu ludzi", tylko biorę przykład ze Świętych których dał nam Bóg, jako przykład jak mamy żyć. Bo po to są Święci - są przykładem dobrego, świętego życia dla następnych pokoleń. Podejście "bo ja uważam, bo mnie się wydaje" w przypadku świętych, których świętość i właściwą drogę życia Bóg potwierdził cudami, to pycha. Ale jak powiedziałam Bóg dał człowiekowi rozum, by go używał wg własnej woli.
ponad 3 lata temu / Nina
 
@Irrec- Słowo Boże także mówi "Po OWOCACH ich poznacie". Protestanci w swojej pysze też odrzucili Matkę Bożą i wstawiennictwo Świętych bo nic o tym nie było w Piśmie Świętym. I jak skończyli, jakie są tego OWOCE?- co teraz dzieje się z Chrześcijaństwem na Zachodzie, Skandynawii i wszędzie gdzie odrzucono Maryję? - Jaka jest ich postawa wobec islamu, eutanazji, aborcji, homoseksualizmu? Obok Pisma Świętego mamy jeszcze dogmaty wiary i tradycję Kościoła. Święci J.PII, św. Maksymialian Kolbe, św. Jan Bosko, Św Tereska i wielu innych dobrze wiedzieli co robili. Chyba że uważasz sie za mądrzejszego od nich wszystkich. Ale pamiętaj że to Bóg dał nam takich Świętych, byśmy brali z nich przykład i Bóg dał człowiekowi rozum by go używał i oceniał działania po OWOCACH. A oddanie Bogu życia przez Maryję Niepokalaną przynosi samo dobro. Dlatego twierdzę że odrzucając Ją nie wiesz co robisz.
ponad 3 lata temu / Nina
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.