DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

(Nie)zdrovve love. Rodzice chcą wycofania programu edukacji seksualnej z gdańskich szkół

(Nie)zdrovve love. Rodzice chcą wycofania programu edukacji seksualnej z gdańskich szkół
źródło: pixabay.com

Zrzeszające katolickich rodziców stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk wymogło na władzach miasta przeprowadzenie debaty publicznej na temat przyjętego przez radnych programu edukacji seksualnej w szkołach Zdrovve Love. Zdaniem rodziców ten program w obecnym kształcie, deprawuje ich dzieci.

 

Po rozmowach z przedstawicielami Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk władze samorządowe miasta zgodziły się, że program Zdrovve Love należy zmienić. Ustalono, iż za dwa tygodnie, przeprowadzone zostaną konsultacje w sprawie programu ze specjalistami z dziedzin takich jak m.in. psychologia, seksuologia, pedagogika. Następnie ma ruszyć debata społeczna na temat kontrowersyjnego programu.

 

Zdaniem rodziców zrzeszonych w stowarzyszeniu Odpowiedzialny Gdańsk program Zdrovve Love należy anulować, gdyż jego funkcjonowanie w szkołach jest niebezpieczne dla dzieci. Do tego, zdaniem stowarzyszenia, program ten nie był konsultowany z rodzicami i posiada wiele błędów merytorycznych oraz nie jest zgodny z wiedzą medyczną. Członkowie stowarzyszenia chcą, żeby program Zdrovve Love, po konsultacjach ze specjalistami a także z rodzicami, został napisany od nowa, tak aby nie szkodził dzieciom.

 

- Przygotowaliśmy pismo z propozycjami, w jaki sposób zmienić program. Zaproponowaliśmy, aby Biuro Prezydenta Miasta Gdańska przygotowało dwie uchwały - pierwszą o natychmiastowym wstrzymaniu realizacji programu Zdrovve Love i drugą o ogłoszeniu konkursu na zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej w zakresie zdrowia prokreacyjnego młodzieży - powiedział Marek Skiba, prezes stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

 

Zajęcia w szkołach, w ramach programu Zdrovve Love, prowadzą tzw. seksedukatorzy, często jedynie po miesięcznym kursie przygotowawczym odbytym w instytucjach jawnie promujących ideologię LGBT oraz gender. Tacy seksedukatorzy, zgodnie z programem Zdrovve Love, nauczają dzieci w szkołach m.in. o „dobrodziejstwach” masturbacji.

 

Według materiałów zawartych w programie Zdrovve Love, dziecko po 15. roku życia ma prawo do regularnego, „uprawianie seksu dla zdrowia”. Program „Zdrovve Love” naucza dzieci także o „różnych odmianach płci” (według klasyfikacji gender) takich jak płeć transseksualna, transpłciowa oraz płeć interpłciowa. Według władz Gdańska w warsztatach „Zdrovve Love” udział wzięło już około 300 gdańskich uczniów. Bowiem warsztaty z zakresu edukacji seksualnej odbywają się w gdańskich szkołach ponadpodstawowych od 2018 roku.

 

Rodzice zrzeszeni w stowarzyszeniu Odpowiedzialny Gdańsk mówią, że programu Zdrovve Love, oparty na skandalicznych wytycznych WHO, szkodzi dzieciom.  - Taka seksedukacja ogołaca całkowicie relacje młodych ludzi z pięknych rzeczy, z tego, co naprawdę mogą przeżywać. Od razu mechanicznie przechodzi do spraw, które nie są w tym wieku, na tym etapie potrzebne. Kłamstwem jest, że to ma ich uszczęśliwiać – mówi Krystian Borkowski ze  stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk, ojciec siedmiorga dzieci.

 

Zdrovve Love to kolejny program gdańskiego samorządu ingerujący w sferę seksualną człowieka. W roku 2019 ruszył także miejski program wsparcia in vitro. Objęte są nim kobiety między 20. a 40. rokiem życia, warunkowo do 42 lat. Mają one możliwość podjęcia trzech prób zapłodnienia pozaustrojowego. Koszt jednej takiej próby to 5 tysięcy złotych.  Do tej pory realizacja programu finansowania in vitro kosztowała podatników ponad milion złotych.

 

Adam Białous


DATA: 2020-02-26 09:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nikt nie ma żadnego żadnego prawa wtłaczać w głowy dzieci fałszywej propagandy pod pretekstem edukacji. To, że niektórzy rodzice zostali już przez dzisiejsze media ugotowani jak żaby, powoli, przez lata i systematycznie, nie oznacza konieczności aprobaty dla obrzydliwych nauk, sprzecznych ze wszystkim, co dobre. My też jesteśmy za nie odpowiedzialni. Jeżeli ktoś na to przyzwala i daje wybór, poniesie tego konsekwencje na Sądzie.
3 miesiące temu / Ignat
 
"Walec" sodomitów prze do przodu suto wspierany finansowo przez zachodnich gomorytów
3 miesiące temu / irtur
 
Mam nadzieję że nie zostanie ona wycofana, moim zdaniem rodzice powinni mieć prawo wypisać dziecko z takich zajęć, ale powinny one być, większość dzieci nie ma takiej edukacji od rodziców co jest szkodliwe dla ich przyszłego związku, psychiki i życia
3 miesiące temu / Czytelnik
 
przecież to jawne lamanie prawa przez część samorządów i dyrekcji szkół.Tu nie powinno być "dyskusji i kompromisów" tylko wkroczenie prokuratora i kary łącznie z usuwaniem z zawodu naucyciela.
3 miesiące temu / kowalski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.