DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

"Nauczanie o małżeństwie nie ulegnie zmianie" - prefekt Kongregacji ds. Biskupów przypomina obietnicę Papieża

"Nauczanie o małżeństwie nie ulegnie zmianie" - prefekt Kongregacji ds. Biskupów przypomina obietnicę Papieża
fot. Alessandro Bianchi / Reuters / Forum

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów, kardynał Ouellet, przypomniał obietnicę Ojca Świętego Franciszka, iż doktryna moralna Kościoła nie zmieni się. Zapewnia, iż będzie kontynuowane nauczanie wyrażone przez Jana Pawła II i Benedykta XVI.

 

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów, kardynał Marc Ouellet, przypomniał słowa Franciszka, który obiecał, iż nauczanie Kościoła o małżeństwie nie ulegnie zmianie. - Tradycyjnym nauczaniem Kościoła jest stanowisko wyłożone przez św. Jana Pawła II w Familiaris consortio i potwierdzone również przez Benedykta XVI. Kiedy mówimy o doktrynie, odnosimy się właśnie do tego – zapewnił hierarcha.

 

- To jest norma, na podstawie której możemy poszukiwać rozwiązań duszpasterskich, to znaczy wychodzić na spotkanie ludziom, którzy znajdują się w takiej sytuacji, zaproponować im dialog, nowe spotkanie, które jest w jakimś sensie pojednaniem. Nawet jeśli nie jest to pojednanie sakramentalne, można jakoś odbudować relacje ze wspólnotą. Myślę, że na tym polu wiele pozostało do zrobienia. Jak podkreśla Papież Franciszek, nie należy sprowadzać wszystkiego do komunii. Jest to błędne podejście do tego problemu – dodał.

 

 

Źródło: radiovaticana.va

FO
DATA: 2015-10-19 09:45
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Będą się zaklinać, że nauczanie o małżeństwie nie ulegnie zmianie, ale robią dokładnie na odwrót. Owszem doktryny o nierozerwalności nie odważą się oficjalnie zanegować, ale będzie tak, że doktryna sobie, a życie=praktyka sobie. Wystarczy, że dopuszczą rozwodników w drugich związkach do Komunii świętej i uzasadnią to miłosierdziem i duszpasterskim podejściem. Ale oczywiście powiedzą, że to wyjątek nie naruszający doktryny. Wszystkiego można się spodziewać po tych manipulatorach. Nie wierzę już ani Franciszkowi, ani biskupom.
ponad 5 lat temu / rst
 
"Twe lica jakże łaskawe są,jaśnieje dobroć w nich Twoja,ufamy mocno ,że ulżysz łzom i wsparciem staniesz się w znojach". Boża Rodzicielko,oświeć umysły tego zaślepionego przez szatana gremium,które nie dostrzega tego,że Twój Syn pozwolił na nowe małżeństwa tym ,którzy ponieśli ciężary rozbitych rodzin z winy współmałżonka poprzez nierząd. (Mt5:32i Mt 19 :9).
ponad 5 lat temu / wajdelota
 
"Nauczanie o małżeństwie nie ulegnie zmianie"? Zacznijmy od tego, że heretyków należy wyprosić z Synodu Kościoła rzymsko-katolickiego. Chyba, że Papież postanowił zainstalować w Watykanie kościół katolicko-szatański! +++ Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)...
ponad 5 lat temu / Jurek
 
>Prefekt Kongregacji ds. Biskupów, kardynał Ouellet, przypomniał obietnicę Ojca Świętego Franciszka, iż doktryna moralna Kościoła nie zmieni się. Zapewnia, iż będzie kontynuowane nauczanie wyrażone przez Jana Pawła II i Benedykta XVI.< Oby kardynał Ouellet miał rację. Jednak Franciszek jest mistrzem wysyłania sprzecznych sygnałów i podejmowania działań wbrew temu, czego można się spodziewać po papieżu. A poza tym, jak mówi przysłowie, pokaż mi swoich przyjacół, a powiem ci kim jesteś. A ci przyjaciele to kard. Kasper, Meridiaga, Marx, Danneels, Cupich, czy o. Rusica. Popatrzcie jakie poglądy mają na komunię dla cudzołożników, na kościelne błogosławienie par rozwiedzionych, na homoseksualizm, na pary homoseksualne, na sakramenty dla tych ostatnich. -- I my mamy wierzyć, że pod tym względem nauczanie nie ulegnie zmianie?
ponad 5 lat temu / Tek
 
Nawet tak propapieski i trzymający się środka EWTN donosi o tym, że niektórzy postulują komunię dla cudzołożników, na kościelne błogosławienie par rozwiedzionych na homoseksualizm, an pary homoseksualne, na sakramenty dla tych ostatnich, a nawet jak kanadyjski Biskup diakonat kobiet, choć JPII z mocy urzędu, a zatem odwołując się do papieskiej nieomylności, ogłosił, że święcenia kobiet są niemożliwe. Zajrzyjcie do Lifesitenews. Jest ewidentna próba zmiany doktryny.
ponad 5 lat temu / Tem
 
>Prefekt Kongregacji ds. Biskupów, kardynał Ouellet, przypomniał obietnicę Ojca Świętego Franciszka, iż doktryna moralna Kościoła nie zmieni się. Zapewnia, iż będzie kontynuowane nauczanie wyrażone przez Jana Pawła II i Benedykta XVI.< Oby kardynał Ouellet miał rację. Jednak Franciszek jest mistrzem wysyłania sprzecznych sygnałów i podejmowania działań wbrew temu, czego można się spodziewać po papieżu. A poza tym, jak mówi przysłowie, pokaż mi swoich przyjacół, a powiem ci kim jesteś. A ci przyjaciele to kard. Kasper, Meridiaga, Marx, Danneels, Cupich, czy o. Rusica. Popatrzcie jakie poglądy mają na komunię dla cudzołożników, na kościelne błogosławienie par rozwiedzionych na homoseksualizm, an pary homoseksualne, na sakramenty dla tych ostatnich. Ledwie parę godzin temu Cupich opowiedział się za tymi opcjami podkreślając na początku, że nikt go nie wybrał i że bierze udział w synodzie dzięki decyzji Franciszka. -- I mamy wierzyć, że nauczanie nie ulegnie zmianie ...
ponad 5 lat temu / Ten
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.