DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

"Narodowa tragedia w USA" - SN za homomałżeństwem

"Narodowa tragedia w USA" - SN za homomałżeństwem
fot. FORUM / zdjęcie z parady homoseksualistów w Wiedniu w roku 2012

Dzisiejsza decyzja Sądu Najwyższego USA, zrównująca w prawie „małżeństwa” homoseksualne z małżeństwami kobiety i mężczyzny oznacza tragedię dla małżeństwa i naszego narodu - stwierdzili przewodniczący episkopatu USA, kard. Timothy Dolan oraz przewodniczący Komisji ds. Rodziny, abp Salvatore Cordileone. Trybunał odrzucił część Ustawy Broniącej Małżeństwa z 1996 roku oraz odmówił orzekania na podstawie kalifornijskiej propozycji 8. Orzeczenie zapadło stosunkiem głosów 5 do 4, a przeciwny był przewodniczący Trybunału, John G. Roberts.


W oświadczeniu episkopatu stwierdzono, że Sąd Najwyższy dopuścił się głębokiej niesprawiedliwości wobec narodu amerykańskiego, odrzucając Federalną Ustawę o Obronie Małżeństwa. Sąd nie miał racji. Rząd federalny powinien respektować prawdę, że małżeństwo to związek jednego mężczyzny i jednej kobiety, nawet wówczas, gdy nie potrafią jej obronić poszczególne stany. Ochrona wolności i sprawiedliwości wymaga, aby wszystkie przepisy, federalne i stanowe, respektowały prawdę, w tym prawdę o małżeństwie.


Dalej biskupi stwierdzają, że dobro wspólne wszystkich, a zwłaszcza dzieci, zależy od społeczeństwa, które usiłuje wspierać prawdę małżeństwa. Nadszedł czas, aby podwoić wysiłki, by świadczyć o tej prawdzie. Decyzje te są częścią debaty publicznej o wielkim znaczeniu. „Przyszłość małżeństwa i dobrobytu naszego społeczeństwa wisi na włosku. Małżeństwo jest jedyną instytucją, która łączy mężczyznę i kobietę na całe życie, zapewniając każdemu dziecku, które rodzi się w ich związku bezpieczny fundament matki i ojca” - czytamy w oświadczeniu. Kierownictwo episkopatu USA przypomina, że niezależnie od orzeczeń ludzkich, różnica płci między kobietą i mężczyzną, między ojcem a matką ma istotne znaczenie. Pomimo, że współczesna kultura nie potrafiła umocnić małżeństwa, nie oznacza to, że wolno z niego zrezygnować. „Jest teraz pora na umocnienie małżeństwa, a nie na zmianę jego definicji” - czytamy w oświadczeniu.


Jednocześnie kierownictwo amerykańskiego episkopatu przypomina, że kiedy Jezus nauczał o znaczeniu małżeństwa, będącego wyłącznym związkiem kobiety i mężczyzny na całe życie – odwołał się do początku: kiedy Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą (Mt 19). W obliczu zwyczajów i przepisów swego czasu Jezus nauczał niepopularnej prawdy, którą każdy może zrozumieć. „Prawda o małżeństwie trwa, a my nadal będziemy odważnie ją głosić, z ufnością i miłosierdziem” deklarują amerykańscy biskupi. W obliczu tej dramatycznej decyzji Sądu Najwyższego kierownictwo episkopatu USA wzywa przywództwo i ludzi dobrej woli do wspólnego krzewienia i obrony jedynego sensu małżeństwa: jeden mężczyzna i jedna kobieta na całe życie. Prosimy również o modlitwę, w czasie gdy decyzja Trybunału jest sprawdzana a jej konsekwencje wyjaśniane” - napisali kard. Dolan i abp Cordileone.KAI, kra


DATA: 2013-06-27 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Byłabym raczej spokojna. Nie podoba mi sie pomysł z małżeństwem, zwiazki partnerskie dla nich - OK. Ale małżeństwo niezbyt. Może dlatego ze w języku polskim samo słowo wskazuje na to, kto może zawrzeć związek malzenski.
ponad 7 lat temu / protestantka
 
@Ewa. Pederaści swoje krótkotrwałe związki próbują wzmacniać >wspólnym posiadaniem dzieci
ponad 7 lat temu / marekb54
 
W czasie gdy biskupi sobie odpoczywali geje zabrali się ostro do pracy i wywrócili tradycyjny system wartości.Nie było zdecydowanej reakcji na zło gdy jeszcze nie było silne.
ponad 7 lat temu / cynik
 
\'\' Jak można oddać młode, niewinne dzieci osobom, które w biologicznym instynkcie nie mają wewnętrznej potrzeby posiadania potomstwa, czyli przdłużenia ludzkiego gatunku.\'\' - tzn. mężczyznom? To pan Marek nie ma wewnętrznego instynktu do posiadania dzieci? Mam nadzieje, że w takim razie faktycznie ich nie ma, po co męczyć dzieci.
ponad 7 lat temu / Ewa
 
Secesja!!
ponad 7 lat temu / Hugo
 
jakiego amerykanie wybrali prezydenta - takie mają prawo. Czyż tajemnicą było, że jest on muzułmaninem i wszystko co było dotąd normalne - katolickie,chrześcijańskie -będzie prędzej czy później zwalczał?
ponad 7 lat temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.