DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Marsz na marsz! Niech nas policzą

 Marsz na marsz! Niech nas policzą
Fot. PCh24.pl

Ponad 160 miast, setki tysięcy rodzin – rusza tegoroczna edycja Marszów dla Życia i Rodziny. To okazja, by pokazać piękno rodziny i podkreślić wartość sakramentu małżeństwa, ale też przypomnieć władzom, że troska o rodziny powinna w planach polityków zajmować poczesne miejsce. Bo wciąż jest sporo do zrobienia!


Jeśli ekipa rządząca miałaby wprost przekładać moc głosu obywateli na swoje działania, tak jak uczyniła to ulegając niektórym postulatom Czarnego Protestu, kwestie pełnej ochrony życia, przywrócenia rodzinie podmiotowość, jej ochrony przed destrukcyjnymi ideologiami winny stać się odtąd wyłącznym priorytetem działań polityków. Taką przecież moc mają Marsze dla Życia i Rodziny. Głos setek tysięcy rodzin maszerujących w ponad 160 miastach nie może pozostać niezauważony: „Czas na rodzinę”!


- W tym roku cieszymy się z przyłączenia do naszej inicjatywy aż trzynastu nowych miast. To Węgorzewo, Rabka Zdrój, Jarosław, Janów Lubelski, Pszczyna, Żywiec, Dukla, Włocławek, Siemiatycze, Gryfice, Wągrowiec, Strzelce Opolskie, Włodawa – mówi Sylwia Zborowska, koordynator Marszu. W tym roku Marsze odbywać się będą pod hasłem „Czas na Rodzinę”, a większość z nich została zaplanowana na 11 czerwca. Dokładny wykaz miast, jakie włączyła się w inicjatywę i pełny harmonogram Marszów jest dostępny na stronie marsz.org. Najstarszy z Marszów – warszawski – liczy sobie już 12 lat.


Tegoroczne Marsze, w sposób naturalny, będą odpowiedzią na działania organizacji feministycznych i lewackich, które organizowały się pod posępnym szyldem czarnej parasolki, występując – w imię pokrętnie pojmowanej wolności – przeciwko życiu. I choć manifestacji w tym roku nie brakuje, to należy dołożyć starać, by przeciwstawić się przygnębiającym i uwłaczającym ludzkiej godności imprezom. Jak dodaje Zborowska, w zamian trzeba pokazać „piękno rodziny, radość z bycia razem, doniosłość relacji małżeńskich i rodzicielskich oraz wielką potrzebę zatroszczenia się najsłabszych i najbardziej bezbronnych  - dzieci nienarodzone”. To ważny głos, bo wyrzucenie obywatelskiego projektu „Stop aborcji” i pozostawanie przy „kompromisie aborcyjnym” oznacza śmierć trójki niewinnych dzieci dziennie.


Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, podkreśla, że zawołanie „Czas na Rodzinę” należy pojmować wielowymiarowo. To z jednej strony docenienie tego, co już rządowi udało się zrealizować, by polepszyć życie rodzin, ale też przypomnienie, że jeszcze wiele w tym obszarze pozostaje do zrobienia. To przede wszystkim ochrona przed wpływem ideologii gender, za którą idą próby zastępowania rodzin nieformalnymi związkami, także homoseksualnymi.


Czego oczekują rodziny? To wypowiedzenie Konwencji o Zapobieganiu i Zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie, która traktuje rodzinę, tradycję i religię jako twory podejrzane i opresyjne. To ochrona dzieci przed seksedukacją oraz wycofanie się z poparcia Konkluzji Rady Europejskiej, które dotyczą realizacji Listy działań Komisji Europejskiej na rzecz przyśpieszenia równości LGBTI.


Bezwzględnie jednak fundamentem wszelkich działań prorodzinnych musi stać się prawna ochrona życia ludzkiego. - Aby rodzina była podmiotem życia społecznego musi być spełniony warunek pełnej ochrony życia każdego człowieka, również nienarodzonego. Dlatego też hasło „Czas na Rodzinę!” zawiera w sobie również wołanie o życie dzieci nienarodzonych – dodaje Kwaśniak.


Wspólnie spędzony czas, to dobra okazja do zacieśniania więzów rodzinnych. To bardzo ważne, szczególnie w czasie, gdy relacje międzypokoleniowe słabną, a rolę matek i ojców w wychowaniu dzieci przejmuje szkoła, albo technologie. - Marsz dla Życia i Rodziny ma być aktem uświadamiającym uczestnikom i społeczeństwu konieczność nieustającej dbałości o rozwój relacji rodzinnych opartych na miłości i wzajemnej odpowiedzialności. Wytężona praca w tym obszarze powinna w końcu zatrzymać falę rozwodów, które powodują upadek rodzin i rujnowanie życia emocjonalnego, szczególnie najmłodszych – dodaje Kwaśniak.


Nikt zatem nie może pozostać obojętny. Czas dołączyć do Marszu dla Życia i Rodziny i upomnieć się o prawdziwie dobre zmiany.


Marcin Austyn

DATA: 2017-05-17 12:13
AUTOR: MARCIN AUSTYN
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tym roku też idę!
ponad 1 rok temu / Jestem "za"!
 
Szkoda, że nie ma na mapie marszów mojego Poznania. Wstyd mi z tego powodu.
ponad 1 rok temu / WaldeX
 
Edycja może być TYLKO książki albo czasopisma. Na pewno nie ma edycji marszu.
ponad 1 rok temu / belfer
 
Chwała Panu!!! Niech świadomość istoty ludzkiej jako istoty pełnowymiarowej i stworzonej przez Boga na Jego obraz, stanie się dla Narodu Polskiego dbałością o dobra rodzinne i społeczne. Gdyż w silnej rodzinie funkcjonuje silne i zdrowe Państwo!!! Nie ma innego wyjścia w tych diabolicznych czasach. Silna rodzina, albo unicestwienie... STAWIAJMY NA SILNĄ RODZINĘ I POMÓŻMY JEJ SIĘ ROZWIJAĆ !!!!
ponad 1 rok temu / Damian K.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.