DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

„Konwencja Stambulska to genderowy i antyrodzinny dokument”. Eksperci: czas ją wypowiedzieć

 „Konwencja Stambulska to genderowy i antyrodzinny dokument”. Eksperci: czas ją wypowiedzieć
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/FORUM

- Polska powinna wypowiedzieć antyrodzinną, genderową Konwencję Stambulską i w to miejsce zaproponować przyjęcie międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny - tłumaczyli podczas konferencji w Warszawie europoseł Marek Jurek, a także prof. Aleksander Stępkowski i dr Joanna Banasiuk z Instytutu Ordo Iuris.


Warszawskie seminarium pt. „Przeciw przemocy czy przeciw rodzinie. Dlaczego Polska powinna wypowiedzieć Konwencję Stambulską” było poświęcone niebezpieczeństwom, jakie wynikają z ratyfikowanej przez poprzedni parlament Konwencji Stambulskiej. W konferencji wzięli udział: europoseł Marek Jurek, prof. Aleksander Stępkowski oraz dr Joanna Banasiuk z Instytutu Ordo Iuris.


Konwencja Stambulska to dokument Genderowy i antyrodzinny

Europoseł Marek Jurek podczas debaty podkreślił, że „Konwencja Stambulska to konwencja genderowa, zakładająca użycie władzy i przymusu w walce ze „stereotypowymi rolami mężczyzny i kobiety”. Polityk zauważył, że Konwencja Stambulska staje się tym bardziej niebezpieczna obecnie, kiedy jej intencje odsłoniła w pełni ratyfikacyjna rezolucja Parlamentu Europejskiego z 12 września br. Wyjaśnił, że ratyfikacja konwencji przez Unię Europejską wyposaża ją w nowe elementy nadzoru nad państwami, gdyż – jako strona konwencji – będzie mogła się do niej odwoływać „egzaminując” państwa z wykonywania jej dyspozycji. A konkretnie art. 12/1 konwencji zobowiązuje państwa do użycia „koniecznych środków”, łącznie z „wykorzenianiem tradycji”, aby wprowadzać zamierzone zmiany społeczne i kulturowe w zakresie postrzegania płci. 

Wykazał również niebezpieczeństwa wynikające art. 14 konwencji, który zobowiązuje do wykonywania jej założeń na terenie szkół. - Dotąd UE nie miała w tym zakresie żadnych kompetencji, a teraz może się zaangażować. Może nadzorować czy szkoły ją realizują, a konkretnie czy uczy się dzieci niestereotypowych ról społeczno-kulturowych - wyjaśnił europoseł. - Jest to więc atak na naturalny ustrój rodziny - skonstatował. 

 

Najwięcej przemocy wobec kobiet jest w krajach, w których wprowadzono politykę genderową


Z kolei dr Joanna Banasiuk z Ordo Iuris wskazała, że nie ma żadnego uzasadnienia do wprowadzania w Polsce zapisów Konwencji Stambulskiej, gdyż system ochrony kobiet przed przemocą jaki mamy, jest jednym z najbardziej skutecznych w Europie. Przytoczyła jednocześnie badania Agencji Praw Podstawowych UE, które wykazują, że w Polsce jest jeden z najniższych odsetków przypadków przemocy wobec kobiet w Europie: 19 do 33 - co jest średnią unijną. 

Badania te dowodzą ponadto, że paradoksalnie najwięcej przemocy wobec kobiet jest w tych państwach, w których została wprowadzona polityka genderowa i które mają najwyższy poziom tzw. „równości rodzajowej”. Są to Szwecja, Finlandia i Dania, gdzie odsetek przypadków przemocy sięga 50%. - Praktyka dowodzi, że rozwiązania genderowe są kontrskuteczne – dodała dr Banasiuk. 


Konwencja Stambulska ma za zadanie wprowadzić ideologię gender w krajach Rady Europy

Podczas konferencji, prezes Instytutu Ordo Iuris prof. Aleksander Stępkowski przyznał, że „Konwencja Stambulska jest najbardziej zaawansowanym instrumentem prawnym, który ma wprowadzać ideologię gender w krajach należących do Rady Europy”.  Wskazał, że art. 6 konwencji zobowiązuje do kierowania się przez administrację publiczną perspektywą gender. - Koncepcja przemocy genderowej - wyjaśniał - utrzymuje jakoby przemoc względem kobiet i przemoc domowa były warunkowane przez różnice między sposobem funkcjonowania w społeczeństwie kobiet i mężczyzn. Najwięcej takich stereotypów powstawać ma w życiu rodzinnym, tam bowiem wyraźnie ujawnia się naturalny podział ról będący wyrazem wzajemnej komplementarności kobiet i mężczyzn. Konwencja nakazuje więc zwalczać tak rozumiane stereotypy, jako rzekome źródła przemocy oraz promować niestereotypowe role płciowe – tłumaczył Stępkowski.

Prof. Stępkowski wykazał ponadto, że współczesna ideologia gender jest w istocie nową odsłoną marksistowskiej teorii społecznej. O ile marksiści mówili, że źródłem niesprawiedliwości są różnice majątkowe, o tyle ideologia gender mówi, że źródłem niesprawiedliwości i przemocy są różnice płciowe. 

 

 

Źródło: KAI

WMa

DATA: 2017-09-29 19:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego tyle ataków na księdza Dariusza Oko, który sprzeciwia się gender ?
ponad 2 lata temu / Ula
 
"Dobra zmiana" jest na usługach tych, którzy chcą gender wprowadzić, tylko nie wypada im powiedzieć tego otwarcie bo straciliby poparcie i władzę. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przekonywanie masońskich władz udających katolickie do katolickich racji, za ich zaangażowanie. Niech Wam Bóg błogosławi.
ponad 2 lata temu / katolik
 
Bardzo naiwnie najwyrazniej myyslalem ze tzw dobra zmiana w pierwszym tygodniu swojego urzedowania skasuje to nieszczescie - katastrofe i jestem bardzo zdziwiony ze jeszcze dotychczas tego nie zrobila...dopiero jakas proba debaty sie zaczyna -zalazkuje dziwne zwlaszcza po takiej silnej kontrargumentacji z czasow kiedy rzadzacy byli w opozycji Ale co gorsza nasz Kosciol tez jakis taki milczacy i ospaly...jakby nie bylo problemu...
ponad 2 lata temu / mitoslaw
 
Należy bezwzględnie zerwać układy i stosunki z wszelkimi patologiami współczesnej ideologii lewackiej. Zrywanie z tradycją, kulturą i zwyczajami funkcjonującymi w naszym narodzie jest delikatnie mówiąc niedorzecznością.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
Konwemcja Stanbulsla absolutnie do zmiany na Karte Praw Rodziny.
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Tam wystepuje przemoc bo tam po prostu najwiecej kobiet ja zgłasza i tyle. Np. W państwach islamskich takich zgłoszeń jest bardzo mało bo tam po prostu kobieta nie ma do tego prawa to nie sa wiarygodne dane jak to naprawde wyglada.
ponad 2 lata temu / Kulfon
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.