DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Kolejny homoseksualny "ślub" w Meksyku. Odbył się na plaży

 Kolejny homoseksualny "ślub" w Meksyku. Odbył się na plaży
fot.REUTERS/Jaime Saldarriaga.Forum

W miniony piątek dwadzieścia homoseksualnych wzięło "ślub" na plaży w Acapulco. Nastąpiło  to miesiąc po decyzji meksykańskiego Sądu Najwyższego otwierającej drogę ku tego typu małżeństwom.

 

Piętnastu związkom homoseksualnym i pięciu lesbijskim „ślubu” udzielił gubernator Stanu Guerrero, Rogelio Ortega, który był inicjatorem tej imprezy, mimo sprzeciwu niektórych partii politycznych i Kościoła. 3 czerwca Sąd Najwyższy wydał wyrok deklarując, że każda decyzja zabraniająca ślubów homoseksualnych jest sprzeczna z konstytucją. Orzeczenie to oznacza w praktyce legalizację homozwiązkόw.

 

Burmistrz Acapulco próbował zablokować pomysł homozaślubin twierdząc, że aby do nich mogło dojść, powinien być wcześniej zmodyfikowany lokalny kodeks cywilny, ale lobby LGBT kontynuowało starania, by  impreza zaślubin się odbyła wskazując na legalność tego typu związkόw. Ostatecznie zgodzono się z jego żądaniami. - Respektujemy wszystkie opinie, bo jesteśmy tolerancyjni w kwestii praw cywilnych – deklarował Rogelio Ortega.

 

Miasto Meksyk było pierwszym miastem Ameryki Łacińskiej legalizującym w 2007 r. związki jednopłciowe. Jego polityce i praktykom sprzeciwiały się dwa na 31 stanόw Meksyku, ale decyzja Sądu Najwyższego sprawia, że będą one mogły być powoli legalizowane na całym terytorium kraju. Meksyk dołącza do małej grupy państw Ameryki Południowej, która zalegalizowała homozwiązki. Należą do niej Argentyna, Brazylia, Urugwaj i Chile.

 

FLC
DATA: 2015-07-14 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

sąd najwyższy bierze na siebie część odpowiedzialności za zgodę na sodomię.
ponad 4 lata temu / jarek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.