DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Kolejne silne trzęsienie ziemi we Włoszech. Zawaliła się bazylika św. Benedykta w Nursji

 Kolejne silne trzęsienie ziemi we Włoszech. Zawaliła się bazylika św. Benedykta w Nursji
fot. twitter

W centralnych Włoszech, około 70 kilometrów na południowy wschód od Perugii, po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich tygodni doszło do silnego trzęsienia ziemi. Tym razem wstrząs miał magnitudę 6,5 w skali Richtera. Obrona cywilna informuje, że wiele osób odniosło obrażenia.

 

Kataklizm najsilniej dotknął regiony Marche i Umbria, ale wstrząs był też wyraźnie odczuwalny w Rzymie oraz we Florencji. W Rzymie wstrzymano kursowanie metra.


Trzęsienie spowodowało wiele strat materialnych, zniszczona została m.in. bazylika św. Benedykta w Nursji. Służby przeczesują ruiny. Klasztor św. Benedykta w Nursji to słynny męski klasztor benedyktyński w Nursji, we Włoszech, ufundowany w X wieku, zamknięty w 1810 roku, a następnie reaktywowany w 2000 roku.


Bazylika Św. Benedykta w Nursji została już poważnie uszkodzona w czasie trzęsienia ziemi z 24 sierpnia. Wtedy fasada oddzieliła się od reszty budynku, pękła ściana w prezbiterium i oberwały się kawałki sufitu. Teraz, według informacji podanych przez brytyjski "The Guardian", bazylika została w znacznej części zniszczona.

 

Warto pamiętać, że święty Benedykt z Nursji to główny patron Europy. 


„Sytuacja jest krytyczna, zostaliśmy ugodzeni w serce... Nie ma już bazyliki św. Benedykta, wzniesionej nad pozostałościami z domu, w którym urodzili się Benedykt i Scholastyka. W konkatedrze Matki Bożej zawalił się dach. Nie ma dostępu do historycznego centrum miasta. Wszyscy ludzie są na ulicach i placach. Wszyscy się boją. Obrona cywilna nie wyklucza ewakuacji całego miasta. Jest to cios w serce, jesteśmy załamani na duchu” – powiedział pochodzący z Nursji dziennikarz Radia Watykańskiego Paolo Millefiorini.

  

Papież Franciszek modlił się za ofiary trzęsienia ziemii podczas coniedzielnego spotkania na Anioł Pański. „Wyrażam moją bliskość względem mieszkańców środkowych Włoch, dotkniętych trzęsieniem ziemi. Również dziś rano były silne wstrząsy. Modlę się za wszystkich zranionych i za rodziny, które poniosły poważne szkody, a także za wszystkie służby zaangażowane w akcję ratunkową i niesienie pomocy. Niech Pan Zmartwychwstały da im siłę, a Matka Boża niech ich chroni” – powiedział.


 

kra 

 


DATA: 2016-10-31 10:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy to znak końca Europy i świata?
ponad 3 lata temu / Barbara
 
Bardzo wymowny znak . Oby pojąć go umiał papież Franciszek .
ponad 3 lata temu / Bella
 
Tak właśnie wygląda ichni zachodni kościół, kupa gruzów, które nie mają nic wspólnego z majestatem Katedr katolickiej kiedyś Europy Zachodniej!
ponad 3 lata temu / John Galt
 
Bardzo wymowne jest to, że ostała się tylko fasada bazyliki. Za nią są już tylko zgliszcza. Symbol Kościoła "posoborowego", już prawie protestanckiego. Ohyda spustoszenia.
ponad 3 lata temu / paweł
 
czasy się wypełniają... pamiętajmy o tym Polacy.. Polonia Semper Fidelis... Totus Tuus
ponad 3 lata temu / archangelus
 
Może w związku z tym wyraźnym znakiem czasu papież Franciszek odwoła jednak wizytę u luteran w Szwecji i zaniecha wprowadzania fałszywego ekumenizmu. Oby.
ponad 3 lata temu / Robert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.