DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Kolejna afera taśmowa? Tym razem nagrywało CBA

 Kolejna afera taśmowa? Tym razem nagrywało CBA
Szef Klubu Parlamentarnego PSL, Jan Bury fot. Bartosz Frydrych/FORUM
#PO    #JAN BURY    #PSL    #PODSŁUCHY    #CBA    #PLATFORMA    #AFERA    #BURY

Według „Rzeczpospolitej” Centralne Biuro Antykorupcyjne jest w posiadaniu taśm „znacznie bardziej wstrząsających” od tych ujawnionych przez „Wprost”. Chodzi o rozmowy polityków będące twardymi dowodami na nadużycia i patologie władzy na Podkarpaciu.


Tym razem jednak nagrania uzyskano legalnie. Według „Rz” do pozyskania nagrań wykorzystano stosowane w ramach legalnie dozwolonych technik operacyjnych podsłuchy osób, co do których śledczy mieli podejrzenia, że mogą być zamieszane w korupcyjny proceder. Kogo konkretnie nagrało CBA – to tajemnica, jak całe obecne śledztwo.


Afera dotyczy Podkarpacia. Miał tam istnieć układ nieformalnych powiązań, z którego uczestniczące w nim osoby czerpały profity. Na razie zarzuty postawiono tylko dwóm biznesmenom. Doszło do pierwszego przeszukania: u wiceministra infrastruktury i posła PO Zbigniewa Rynasiewicza. Potem ruszyły kolejne - w zeszłym tygodniu agenci weszli do biura i domu Jana Burego – posła PSL i szefa klubu ludowców, oraz do gabinetu i domu Anny Habało – szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, stojącej najwyżej w prokuratorskiej hierarchii na Podkarpaciu.


O jakie podejrzenia chodzi? W grę mają wchodzić: korupcja, nepotyzm, a nawet „skręcanie" śledztw. By sprawdzić, czy do tego dochodziło, śledczy m.in. analizują postępowania umorzone w tutejszych prokuraturach pod kątem tego, czy decyzje były zasadne.


Poseł PSL Jan Bury ma dziś złożyć zażalenie na działanie prokuratury oraz CBA.


 

Źródło: „Rzeczpospolita”

kra


DATA: 2014-07-14 08:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.