DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

KIK w Lublinie ostrzega: radykałowie dążący do rewolucji kulturowej zaatakowali Kościół

 KIK w Lublinie ostrzega: radykałowie dążący do rewolucji kulturowej zaatakowali Kościół
fot.REUTERS/Susana Vera/FORUM

W związku z wywołaną przez niektórych polityków wojną ideologiczną Klub Inteligencji Katolickiej im. prof. Cz. Strzeszewskiego w Lublinie pragnie wskazać na niektóre groźne błędy poznawcze i moralne wynikające z ideologii „LGBT” (lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów). Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują ukształtowaną przez Kościół katolicki w naszym narodzie dążność do poszukiwania prawdy, toskę o rozwój moralny młodego pokolenia, instytucję rodziny oraz szkołę opartą na wartościach chrześcijańskich. W ostatnim czasie agresja ideologów LGBT skierowana została także wprost przeciwko religii, znieważając Boga i człowieka wierzącego – czytamy w stanowisku Klubu przyjętym 28 maja 2019 r.

 

Stanowisko Klubu Inteligencji Katolickiej im. prof. Cz. Strzeszewskiego w Lublinie z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie groźnych błędów poznawczych i moralnych wynikających z ideologii „LGBT”. Zostało ono podjęte przez Zarządu Klubu. Na posiedzeniu byli obecni m. in. prof. Mieczysław Ryba, prezes oraz dr hab. Przemysław Czarnek, członek zarządu.

 

Prezentujemy całość stanowiska:

 

W związku z wywołaną przez niektórych polityków wojną ideologiczną Klub Inteligencji Katolickiej im. prof. Cz. Strzeszewskiego w Lublinie pragnie wskazać na niektóre groźne błędy poznawcze i moralne wynikające z ideologii „LGBT” (lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów). Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują ukształtowaną przez Kościół katolicki w naszym narodzie dążność do poszukiwania prawdy, toskę o rozwój moralny młodego pokolenia, instytucję rodziny oraz szkołę opartą na wartościach chrześcijańskich. W ostatnim czasie agresja ideologów LGBT skierowana została także wprost przeciwko religii, znieważając Boga i człowieka wierzącego.

 

Ideologowie oraz inspirowani przez nich rewolucjoniści kulturowi spod znaku LGBT i gender narzucają opinii społecznej w Polsce wyolbrzymiane problemy i sztuczne konflikty. Naszą odpowiedzią jest niezachwiane trwanie przy blasku prawdy i jej popularyzowanie wśród katolików i ludzi dobrej woli.

 

W minioną niedzielę w Gdańsku rewolucjoniści kulturowi zademonstrowali niesłychane barbarzyństwo, prezentując na marszu „równości” pseudoferetron, sprofanowany wizerunek Matki Bożej i tęczowe aureole. Manifestacje takie stają się zatem już otwartą walką z religią. Znieważając Boga, Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski w Jasnogórskiej Ikonie oraz symbole wiary katolickiej, ideolodzy LGBT uderzają zarówno w transcendentne relacje międzyosobowe, jak i w uniwersalne fundamenty ludzkiej kultury. Państwo i prawo powinny zatem z pełną determinacją stanąć w obronie tych elementarnych dóbr. Zabiegać o to winni wszyscy, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za kształt polskiej kultury i europejskiej cywilizacji.

 

Niebezpieczne z punktu widzenia obrony prawdy w życiu społecznym jest instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. „latarników”). Wspieramy wszystkich, którzy bronią prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców.

 

Postulaty demoralizacji dzieci od najmłodszych lat są podnoszone pod nazwą „standardów edukacji seksualnej” Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Pozory wiarygodności mają nadać tym gorszycielskim zabiegom rzekome kompetencje instytucji międzynarodowej oraz współpracujących z nią osób, które sprzeniewierzają się nauce. Przestrzegając przed nimi rodziców i wychowawców, zachęcamy ich do dalszego odpowiedzialnego przekazywania dzieciom i młodzieży piękna ludzkiej miłości.

 

Praca intelektualna, popularyzatorska i społeczno-polityczna inteligencji katolickiej pozostanie wierna religii Chrystusowej, realistycznej wizji: osoby ludzkiej, jej płciowości, relacji rodzinnych i społecznych. W obliczu nowej presji ideologicznej z energią trzeba twórczo rozwijać dorobek myślowy najwybitniejszych profesorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pod skrzydłami których rozpoczęła się i trwa praca naszego Klubu.

 

pt


DATA: 2019-05-30 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No jestem zdziwiony. KIK ? ! No no.
ponad 1 rok temu / Mirrro
 
KIK warszawski niech bierze przykład!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
wzruszające wszyscy budząc się nagle z letargu z ręką w nocniku. Pytam gdzie byliście przez ostatnie 30 lat! Jedliście kremówki?
ponad 1 rok temu / Aguirre
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.