DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Kalifornia: zakaz leczenia homoseksualizmu u nieletnich

 Kalifornia: zakaz leczenia homoseksualizmu u nieletnich
fot. Sascha Brück/commons/GNU/creative

Kalifornijski Senat zatwierdził ustawę, zabraniającą terapeutycznego leczenia homoseksualizmu u nieletnich. Zdaniem krytyków, ustawa nie ma względu ani na prawa jednostki, ani rodziny.


Dr Krzysztof Rosik, prezes Krajowego Stowarzyszenia Badań i Terapii Homoseksualizm (NARTH), powiedział, że w dużej mierze głosowanie z 30 maja było „triumfem politycznego aktywizmu ponad obiektywną nauką".

 

Skandaliczny projekt poparło 23 senatorów, 13 było przeciw. By ustawa mogła stać się obowiązującym prawem w Kalifornii, konieczna jest jeszcze akceptacja stanowej Izby Reprezentantów.

 

Rosik w specjalnym oświadczeni potwierdził, iż Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne stwierdziło, że nie istnieją żadne badania, które określałyby poziom szkód, wywoływanych przez podjęcie ewentualnej terapii reparacyjnej, polegającej na zmianie upodobań seksualnych. Tym samym, nie ma żadnego dowodu naukowego na to,że nie należy podejmować terapii leczenia homoseksualizmu. Szef NARTH dodał, że proponowana ustawa narusza prawa jednostki i rodziców.

 

Przewiduje ona m.in.zakaz leczenia dzieci poniżej 18. roku życia,niezależnie od ich woli lub decyzji ich rodziców. Co więcej, projekt zawiera przepis o objęciu „stanową ochroną prawną nieletnich, narażonych na poważne szkody, spowodowane przez podjęcie prób, zmierzających do zmiany orientacji seksualnej".

 

Krajowe Stowarzyszenie Badań i Terapii Homoseksualizmu zamierza kontynuować walkę z projektem we współpracy z Pacific Justice Institute. NARTH wzywa obywateli do kontaktu z kongresmenami i wywierania nacisku na nich, by nie przyjęli ustawy, naruszającej prawa dzieci i rodziców.

 

Projekt ustawy krytykuje m.in. redakcja gazety „Los Angeles Times,” która chociaż odrzuca terapeutyczne leczenie homoseksualizmu, uważa że terapii nie można prawnie zabraniać.

 

 

Źródło: CNA, AS.

 


DATA: 2012-06-05 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rodzic nie ma prawa decydowac o dziecku, ktore chce podjac leczenie-terpie?????????????????Nie ma prawa wspierac go w leczniu???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ponad 7 lat temu / TzT
 
Bydlaki i tyle
ponad 7 lat temu / franek
 
Czyli decyzji o leczeniu nie mogą podjąć nawet sami zainteresowani.Istny dom wariatów.
ponad 7 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.