DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Już dziś godzina łaski! Zobacz, co możesz zrobić!

Już dziś godzina łaski! Zobacz, co możesz zrobić!

Z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle związane jest nabożeństwo zwane Godziną Łaski. Przypada ono w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia od godziny 12 do 13.

 

O tej szczególnej godzinie objawiająca się Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

 

Objawień w 1946 roku doznała pielęgniarka ze szpitala w Montichiari, Pierina Gilli. Widzenie przedstawiało płaczącą kobietę z zanurzonymi w piersi trzema mieczami, szatę zdobiły trzy róże: biała, czerwona i złota. Głównym przesłaniem objawień była prośba o nawrócenie ludzkości i szerzenie kultu Matki Boskiej Róży Duchownej. Pierina Gilli zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 r., nie doczekawszy się zatwierdzenia objawień. W 1971 zapadło bowiem w tej sprawie rozstrzygnięcie negatywne, lecz 29 lat później biskup Brescii uznał kult czczonej tam Matki Bożej.

 

  

Źródło: „Niedziela”

luk

 

   


DATA: 2019-12-08 18:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
59
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teodor, Daro - zaiste piszecie prawdziwą prawdę. Ludzie już nie rozumieją najprostszych spraw, że miast się modlić w Kościele czy w domu, to wypisują swoje prośby w kompie jako Litanię dla MAryi do wysłuchania.
8 miesięcy temu / Eryk
 
Byłem...
8 miesięcy temu / Darek
 
Zdrowas Maryjo laskis Pelna Pan z Toba blogoslawionas ty miedzy Niewiatami iblogoslawony owoc zywota twojego Jezus. Amen
8 miesięcy temu / Ferbar
 
@Teodor - Popieram Cię całkowicie. Nie rozumiem tego jak ludzie pod takimi tekstami albo pod filmami na YT piszą w komentarzach prośby tak jak tutaj właśnie. A nie łaska tak iść na Adoracje Najświętszego Sakramentu i upaść na kolana przed JEZUSEM ŻYWYM I PRAWDZIWYM.?? Różaniec do ręki i na kolana ! Co? Nie chce się? Lepiej siedzieć przed kompem i ... Matko pomóż, uzdrów, nawróć, wstaw się itd. A NIEPOKALANA NAJŚWIĘTSZA MARYJA jest tam gdzie i JEJ SYN. I tam czeka tak samo w osamotnieniu jak JEZUS. Kościoły świecą pustkami a tyle w Polsce jest wieczystych, całodziennych lub kilkugodzinnych Adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU i nie ma tam prawie nikogo albo w ogóle nikogo. Bo po co? Już kolana sztywne, przed BOGIEM już się nie zginają, KOMUNIA ŚWIĘTA na stojąco, na MSZY ŚWIĘTEJ jest 2 minuty klęczenia i koniec. Albo prośby napisać, rzucić do skarbonki + 5 zł. i wio do domu. I Jezu załatw mi to i tamto, Matko wysłuchaj tych próśb. Wiara w Polsce jest WYBITNA I ŻARLIWA.
8 miesięcy temu / Daro
 
Mateczko byłam w pracy i nie mogłam być w kościele ale pamiętałam o tej godzinie i w myślach modliłam się do Ciebie pomóż mi w mej sprawie
8 miesięcy temu / ELA
 
Kochani, każdy z nas ma tyle próśb, tyle zmartwień, chorób i lęku. Czego naucza Kościół święty jeśli chodzi o szczególne okresy łaski? Dzięn Patrona danego święta jest czasem szczególnej łaski przez Jego wstawiennictwo. Dzień, a nie jakaś godzina tylko. Dziś Matka Boża, która w Lourdes przedstawiła się jako samo Niepokalane Poczęcie, udziela szczególnych łask nam szystkim, którzy o to proszą. Ograniczanie tych łask do 1 godziny jest jakimś podejściem magicznym i umniejszającym dobroć Pana Boga i Jego Matki ju z sam ten fakt rzuca cień na rzekome objawienia. na ten temat. Tak w ogóle codzienie jest czas łaski, gdy się modlimy i ofiarujemy, ale dzisiaj - szczególny czas. Kolejny dzień poświęcony Matce Bożej to 12 grudnia, wspomnienie Jej objawienia się w Guadalupe.
8 miesięcy temu / Marek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.