Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Jaka jest obecna sytuacja moralna i duchowa Kościoła

#KOŚCIÓŁ    #WŁOCHY    #TRADYCJA    #LOREDO    #RELIGIA    #WIARA    #MODERNIZM

Julio Loredo - prezes włoskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji analizuje zgubny wpływ procesu modernizacji na Kościół.


DATA: 2013-09-10 20:07:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Kościół i moralność,duchowość???? plus nasi politycy ???? co więcej dodać???.
ponad 4 lata temu / eb
 
Julio Loredo ma bardzo wiele racji, jednak nie mogę się zgodzić np. z jego entuzjazmem na temat dni młodzieży ( można zobaczyć jak to wyglądało w Brazylii)oraz z powoływaniem się na Benedykta XVI, który nie tylko miał swój nie mały udział w SWII lecz także zrezygnował z funkcji bycia papieżem przez co dodatkowo osłabił KK. Także zachwyt Loredo i młodzieży nad monstrancją z czystego złota z Toledo to chyba nie to.
ponad 4 lata temu / Tadeusz
 
po 1/2 wywodów mam dość. więcej tych bzdur nie będę ani oglądać ani słuchać.Facet czytaj ty biblie to może coś ciekawego splodzisz.
ponad 5 lat temu / ludzik:D:D
 
I jeszcze. Popieram pogląd pana Loredo, że modernizacja niekoniecznie dobrze działa na Kościół. Trzeba być aktywnym katolikiem ("walczącym").Mnie odpowiada tradycyjna msza(obrządek trydencki).Młodych tez tradycja przyciaga.
ponad 6 lat temu / ja
 
Tradycja niestety sama nie zawsze się broni. W ZSRR tradycje chrześcijańskie "zabito". Przez kilkadziesiąt lat zabraniano/karano i zabierano książki/książeczki, zamykano i niszczono kościoły i cerkwie. Dzieci oddzielono od rodziców i uczono świeckości, a religie ośmieszano. Dlatego nie można spokojnie patrzeć/spać jeśli wokół źle się dzieje. Nawet u nas ośmiesza się religijne kobiety w średnim wieku i nazywa "moherowymi beretami".
ponad 6 lat temu / ja
 
TRADYCJA broni się sama. W ten sposób powstaje.
ponad 6 lat temu / Małgorzata Hetel
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 117 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.