DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

In vitro w Krakowie? „Radni się wahają. Musimy protestować!”

 In vitro w Krakowie? „Radni się wahają. Musimy protestować!”
fot.Laurent Hamels/MAXPPP

11 stycznia krakowscy radni mają zdecydować, czy Kraków będzie finansował in vitro ze środków samorządowych. Teoretycznie taka możliwość istnieje, ale jak twierdzi Adam Kulpiński z Fundacji Pro-Prawo do Życia, sprawa nie jest przesądzona. Dlatego warto przyjść i protestować przeciwko ryzyku pogwałcenia prawa naturalnego.

 

Pikietę pod urzędem miasta, przy Placu Wszystkich Świętych w Krakowie organizuje właśnie Fundacja Pro-Prawo do Życia. Wspierać ją będą m.in. Prawica Rzeczpospolitej, Instytut im. Ks. Piotra Skargi, a także Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Ci, którzy sprzeciwiają się antychrześcijańskiej metodzie in vitro powinni przyjść pod urząd miasta 11 stycznia, o godz. 9.

 

To szczególnie ważne, wszak jak zauważają organizatorzy, wokół sprzeciwu finansowania in vitro z miejskich środków narasta sprzeciw wielu środowisk. - Tworzy się szeroka koalicja przeciwko pomysłowi finansowania in vitro ze środków publicznych. Widzimy wyraźnie, że rośnie poparcie dla naszej inicjatywy. Dlatego zachęcamy do protestu – mówi PCh24.pl Adam Kulpiński, przedstawiciel głównego organizatora pikieta.

 

Czy sprawa głosowania w sprawie finansowania in vitro z miejskich środków jest przesądzona?  Jak twierdzi Kulpiński, radna Małgorzata Jantos z Nowoczesnej, która jest autorką uchwały o finansowaniu, nie jest wcale pewna czy uda się przegłosować wniosek. – Pani Małgorzata Jantos jest inicjatorką uchwały o finansowaniu in vitro i, o ile wiem, jest niepewna czy uda się tę sprawę rozstrzygnąć po myśli zwolenników finansowania. Głosy między innymi radnych PiS mogą tutaj bardzo pomóc – mówi Kulpiński.


CZY KRAKÓW SKRĘCI W LEWO? CZYTAJ WIĘCEJ O POMYŚLE FINANSOWANIA IN VITRO W KRAKOWIE

 

Dlatego tym bardziej istotne jest, by pojawić się na proteście. Społeczna presja, wyrażana bezpośrednio, może skłonić wielu radnych do sprzeciwienia się finansowania procedury sztucznego zapłodnienia.

 


ged 


DATA: 2017-01-09 08:09
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Współczesny człowiek chce mieć wszystko bez względu na koszty. Koszty są tu w płaszczyźnie moralnej i w sprzeczności z Ńauką Kościoła Katolickiego. dodatkowo lekarze też mają wątpliwości. Jeśli jesteśmy przeciw aborcji i szanujemy dzieci poczęte to nie może jedno życie powstawać kosztem innego/zarodki/z woli człowieka.
ponad 4 lata temu / maria m.
 
bik A ilu ludzi zostaje zabitych, żeby ten jeden się urodził?
ponad 4 lata temu / AnnaN
 
Jeśli wskutek tej metody człowiek na jakimkolwiek etapie rozwoju ma być traktowany przedmiotowo a jest tak właśnie traktowany to metoda ta nie może być nie tylko finansowana ze środków publicznych ale nie może być w ogóle dopuszczona w prawie do stosowania.
ponad 4 lata temu / nawracający się
 
Po pierwsze dzieci to łaska, a nie coś co się ludziom należy (nie ma czegoś takiego jak PRAWO do ich posiadania). Po drugie ludzie z in vitro mają niewątpliwie prawo do życia i nienaruszalną godność, co nie znaczy, że okoliczności ich poczęcia były dobre (tak samo na przykład mają prawo żyć ludzie z gwałtu, co nie oznacza pochwały zbrodni gwałtu). Po trzecie - z jednej strony wskutek in vitro narodzili się ludzie, ale dokonano też wielu zbrodniczych czynów, np. niszczenia zapłodnionych "zapasowych" komórek. Jest to procedura niegodziwa też dlatego, że człowiek stawia się w roli Stwórcy, stara się "wyprodukować" drugiego człowieka o określonych cechach, występuje też przy tej procedurze podwyższone ryzyko wystąpienia niektórych groźnych chorób genetycznych u dziecka.
ponad 4 lata temu / Michał
 
Dlaczego ludzie nie mają mieć prawa do dzieci? Ile ludzi żyje dzięki invitro? Co im powiecie? Że nie mogą żyć? Tutaj nikomu nie szkodzimy to procedurą, tylko pomagamy.
ponad 4 lata temu / bik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.