DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Euroentuzjaści biją na alarm i straszą populistyczną dominacją. Zamierzają organizować się i działać

 Euroentuzjaści biją na alarm i straszą populistyczną dominacją. Zamierzają organizować się i działać
fot. pixabay.com

„Podczas gdy eurosceptyczni populiści organizują się przed wyborami europejskimi, próbując przekształcić je w referendum na temat samego istnienia UE, społeczeństwo obywatelskie wzywa obecnie siły postępowe do wspólnego działania na rzecz obrony bloku” – pisze portal euractiv.com.

 

Lewicowy portal straszy, że miliony obywateli europejskich pójdą do urn w ciągu niecałego roku, „obawiając się, że skrajnie prawicowe partie antyeuropejskie jeszcze poprawią swoją pozycję”. Niektórzy z nich już rządzą w kilku państwach członkowskich, w tym we Włoszech, w Polsce, na Węgrzech i w Austrii – dodaje medium zaangażowane w postępowe inicjatywy europejskiej lewicy.

 

„Postępowcy” straszą, że włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zamierza zbudować „Ligę lig” jako parasol partii skrajnie prawicowych, podobnie jak były doradca Donalda Trumpa, Steve Bannon, ogłosił, że pomoże wzmocnić te siły w Europie, powołując specjalną fundację.

 

W odpowiedzi na te ruchy organizacje takie jak CIVICO Europa i Pulse of Europe zaapelowały do ​​europejskich ruchów obywatelskich, liderów opinii publicznej, samorządowców i obywateli o stworzenie koalicji pod nazwą Alliance Europa (Sojusz Europa), by utrzymać Europę na postępowej ścieżce.

 

„Chcemy słuchać i jednocześnie mówić obywatelom, jak poprawić otwarte i postępowe społeczeństwo Unii Europejskiej" - zapowiedzieli przedstawiciele obu organizacji.

 

Planują oni pozyskać sympatyków i zarazem aktywistów podczas konwencji obywatelskich zaplanowanych w nadchodzących miesiącach. Ich kulminacją będzie „Europejski Kongres Odnowy”, który ma się odbyć w styczniu przyszłego roku jako przygotowanie do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. W projekt zaangażowane są liczne instytuty uczelniane prowadzące kursy dot. polityki europejskiej.

 

„Samolubne koalicje narodowe prowadzą do wojny. Chcemy zjednoczyć obywateli europejskich; nie poświęcimy (ponownie) naszej przyszłości na ołtarzu nacjonalizmu” – podkreślali zwolennicy Sojuszu Europa.

 

Kolejne wybory europejskie „być może po raz pierwszy nie będą plebiscytami poparcia rządów krajowych, ale mogą skupić się na zwalczaniu kluczowych kwestii dla trwałej przyszłości Unii”. Dlatego „obywatele powinni mieć prawo do wypowiedzenia się na temat przyszłości UE, jak mogą pomóc wzmocnić jej legitymację i być może zmodernizować krajobraz partyjny”.

 

Chociaż inspiracją dla Sojuszu Europa jest ruch En Marche francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, ten ostatni ma własny pomysł na nadchodzące wybory. Macron pracuje nad swoim proeuropejskim projektem wraz z hiszpańskim liderem Ciudadanos, Alberto Rivery i innymi podobnie myślącymi przywódcami politycznymi, takimi jak były premier Włoch Matteo Renzi czy szef niemieckiej Partii Wolnej Demokracji, Christian Lindner.

 

Posunięcie to mogłoby jednak zagrozić istnieniu obecnego bloku liberalnego w Parlamencie Europejskim pod przewodnictwem Guya Verhofstadta - Sojuszu Liberałów i Demokratów na rzecz Europy, jednej z najbardziej proeuropejskiej grupy w Parlamencie.

 

Pulse of Europe – to ruch proeuropejski założony pod koniec 2016 r. we Frankfurcie nad Menem, który mobilizuje samorządowców i mieszkańców miast europejskich do zaangażowania się publicznie w promocję „wartości” UE  i „tożsamości europejskiej.” Propagowane „wartości”, to utrzymanie za wszelką cenę jedności europejskiej (UE nie może się rozpaść), multikulturalizm, swobodna migracja, przestrzeganie „rządów prawa” i „praw człowieka.

 

Z kolei CIVICO to stowarzyszenie chcące nadać „nowy impuls projektowi europejskiemu w radykalnie zmieniającym się świecie”.

 

 

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2018-08-10 07:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@gość : PiS wyznaje "chrześcijański" syjonizm. Jak zatem może uzdrowić PE i władze Unii? PiS ma zamiar powtórzyć ten sam manewr przy wyborach do Sejmu Judeopolonii. Za jednym zamachem wyeliminuje Polaków-katolików i narodowców.
10 miesięcy temu / DC
 
Soros w Europie wydaje setki milionów na wprowadzenie obłędnych idei Spinellego, a masoni tacy jak Renzi czy Macron ochoczo w tym pomagają! Mają zniknąć państwa,narody,tradycje,religia,rodzina! Wielka walka kasy zła przeciw Duchowi Świętemu! Z języków "europejskich" eliminowane jest pozytywnie brzmiące słowo "patriotyzm" i zastępowane negatywnie brzmiącym i potępianym "suwerenizmem", czyli pragnieniem narodów pozostania sobą.Np.Orban jest wyzywany przez włoskich lewaków od "sovranisty" co jest równoznaczne z homofobem i faszystą!Lewactwo opanowało media i ma władzę w wielu europejskich krajach (ostatnio też w Hiszpanii), ale jest światełko Ducha Św. i narody powoli trzeźwieją - np. Włosi.Jednak ta walka będzie długa i ciężka - bo przeciwnik czerpie zasoby z piekła! NB.Dlatego też konieczne jest uzdrowienie PE i władz Unii - do czego zmierza m.in. ordynacja wyborcza PIS,hamująca lewacki margines.Jej krytyka przez Episkopat Polski to wielkie nieporozumienie!
10 miesięcy temu / gość
 
Skoro biją na alarm i chcą się organizować by więcej było eurokołchozu w eurokołchozie,to znaczy,że jest dobrze.Normalni ludzie obudzili się i nie chcą być goleni i strzyżeni na modłę brukselską,dlatego taki rejwach się podnosi.W maju przyszłego roku tacy Guye i Frasy mogą się baaaardzo zdziwić w pierwszym dniu po wyborach.
10 miesięcy temu / oko
 
Zło wyrządzone podczas wszystkich wojen, bitew, najazdów, gwałtów, morderstw w historii ludzkości. Połączy się i ponownie ziście w tej jednej wojnie. Z tą różnicą że broń w niej wykorzystywana będzie tysiące razy gorsza. Nie ostatnie się człowiek, który nie widziałby morderstwa, gwałtu, grabieży, spadających bomb. Wiele narodów zginie z powierzchni świata. Bóg zmiłuje się nad wieloma i uratuje ich z tej szatańskiej pożogi - jeżeli powierzą mu się całkowicie. Rozejrzyjcie się dookoła ile zła i występków czynią wasi najbliżsi, ile popełniają grzechu? Ile my sami popełniamy grzechów tłumacząc sobie, że inni czynią gorzej. Nie ujdzie grzech bez pokuty, bo lepiej człowiekowi cierpieć tu na ziemi niż po drugiej stronie życia. Wielu tego nie rozumie i ze strachu ucieka przed Bogiem i Prawdą o samym sobie. Czy można skryć się przed Stwórcą? Naiwni głupcy, którzy uwierzyli szatanowi. Szukajcie Boga, bo czas jest bliski.
10 miesięcy temu / Kamil
 
Następuję powolne przygotowanie Europy pod III WŚ. W żadnym z wymienionych krajów, gdzie niby rządzi "prawica", nie ma prawicy. Wszystko to socjaliści ubrani w barwy narodowe, udający patriotów. Nie ma znaczenia czy to Polska. Węgry czy Włochy. Jaki jest cel tej szopki? A no taki, że należy wmówić ludziom, że europejskimi krajami rządzą "faszyści", którzy są gorsi od Hitlera (nota bene socjalisty). Następnie wywołać wojnę, która pochłonie miliony katolików i powołać Światowy Rząd - jedynego wybawcę uciemiężonej ludności. A wojna? Będzie tragedią na ogromną skalę. Sojusznicy będą się zdradzać. Żołnierze walczący jednego dnia ramię w ramię, następnego będę się wzajemnie wyżynać. Bomby będą zrzucane na wszystkie miasta i miasteczka, pomieszanie będzie tak wielkie, że dowódcy każą zrzucać bomby na ich własne miasta - aby się nie dostały w ręce wroga. cdn
10 miesięcy temu / Kamil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62082"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.