DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2018 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Sympozjum naukowe w Krakowie

"Edukacja seksualna, ale jaka?"

"Edukacja seksualna, ale jaka?"

Już w najbliższą sobotę o godz. 10 w Collegium Medicum UJ (ul. św. Łazarza 16, Aula C/D) w Krakowie odbędzie się sympozjum naukowe „Edukacja seksualna, ale jaka?". W czasie spotkania wystąpi niemiecka socjolog Gabriele Kuby, która przedstawi wykład „Obowiązkowa edukacja seksualna w szkołach pewną drogą do zniszczenia rodziny i chrześcijaństwa”.

 

Wobec trwającej obecnie społecznej dyskusji, wielu kontrowersji oraz mitów narosłych wokół edukacji seksualnej we współczesnej szkole, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców oraz Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizują sympozjum naukowe dotyczące tej problematyki. – Kilkunastoletnie doświadczenia polskiej szkoły w zakresie wychowania prorodzinnego wymagają szerszego zaprezentowania wyników na tle krajów europejskich oraz wytyczenia kierunku dalszych działań – mówi mgr Teresa Król, sekretarz redakcji miesięcznika „Wychowawca”. – Zapraszamy do udziału w tej ważnej dla wychowania debacie – dodaje.

W czasie sympozjum będzie można wysłuchać wielu ciekawych wykładów, m.in. prof. dr. hab. inż. Mirosława Handke, dr. Krystyny Kluz, mgr Teresy Król oraz Gabriele Kuby. Gość z Niemiec, mówić będzie o edukacji seksualnej z perspektywy kilkudziesięciu lat zmian, jakie zaszły w społeczeństwie niemieckim, zanalizuje krytycznie skutki rewolucji seksualnej i wprowadzenia seks-edukacji do szkół. Gabriele Kuby staje w obronie wartości chrześcijańskich, a jej argumenty pokrzyżowały już wiele razy plany środowisk postępowych.

 

Z głosem Gabriele Kuby liczyć się muszą już dzisiaj nie tylko niemieccy politycy; księżna Lichtensteinu prosiła ją o udział w obradach rządowych dotyczących ewentualnej legalizacji związków tej samej płci. Jej wykłady w Szwajcarii w ubiegłym roku rozbudziły medialną debatę na temat tzw. polityki genderowej. Zawiązały się tam inicjatywy rodziców występujące przeciwko wprowadzeniu seksualizacji do przedszkoli i zażądały uwzględniania decyzji rodziców odnośnie posyłania dzieci i młodzieży w szkołach na zajęcia edukacji seksualnej – podkreślają organizatorzy spotkania.

 

Po zakończeniu sympozjum (około godziny 17) planowane jest spotkanie z Gabriele Kuby, na którym opowie o swojej nowej książce pt. „Zniszczenie wolności w imię wolności. Globalna rewolucja seksualna”.

 

Aby wziąć udział w sympozjum, należy wypełnić formularz rejestracyjny zamieszczony tutaj: http://www.sympozjum.pro-life.pl.

 

pam


DATA: 2012-05-07 22:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ś.p. Bp Kazimierz Majdański: "Tak jak nie ma katolickiej aborcji czy pornografii, tak nie ma katolickiej edukacji seksualnej"!!!!!!!!!
ponad 6 lat temu / Paweł
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.