DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Co naprawdę symbolizuje tęcza? Opinia żydowskiej organizacji nie spodoba się homolobby

 Co naprawdę symbolizuje tęcza? Opinia żydowskiej organizacji nie spodoba się homolobby
fot. pixabay.com

„Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie” – przypomniało na swoim Twitterze Forum Żydów Polskich.

 

Profanacja wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej zyskała w ostatnim czasie wielu obrońców wskazujących, że przecież tęcza to znak Przymierza jakie z ludźmi zawarł Bóg po biblijnym potopie. Do takiej argumentacji odniósł się niedawno Donald Tusk, przypominają dzieło Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny” gdzie Chrystus ukazany jest na tle wielkiej tęczy.

 

O braku korelacji pomiędzy biblijną tęczą, a symbolem tzw. środowisk LGBT odniosło się na Twitterze Forum Żydów Polskich. - Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie – podkreślono.

 

Na murach sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej w Warszawie rozlepiono „tęczowe” wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej. O haniebnym, antykatolickim incydencie poinformowało Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Na murach sanktuarium nieznani sprawcy nakleili sześć plakatów z „tęczową aureolą” wokół wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Źródło: własne PCh24.pl / niezależna.pl

PR


DATA: 2019-05-08 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasze święte obrazy, są święte i nie życzę sobie, by ktokolwiek cokolwiek domalowywał, przerysowywał,doklejał itp. Jeśli narusza się nasze sacrum, to jest profanacja.
3 miesiące temu / Luka
 
Tęcza jest ważnym symbolem dla nas bo symbolizuje Przymierze Boga że światem w jego różnych barwach i odcieniach. Dla Narodu Wybranego też oznacza to przymierze z innymi narodami czyli taki koniec antysemityzmu. Żydzi stoją zarówno za Biblią jak i za komuna czy innymi. Może to niezbyt optymistyczne ale inne narody mogą się same rządzić ale wychodząc na szersze wody już nie można uniknąć Żydów. Przykładem nasz kraj który chce być coraz bardziej znaczący. Dla chrześcijan też krolowanie oznacza tylko u boku Chrystusa ale nigdy z antychrystusem choć po tej stronie tam też znajdą się Żydzi. Wracając do tęczy dla nas to symbol trochę zapomniany. Atakują inni.
3 miesiące temu / Pr
 
@olekk Ostatnia Wieczerza jest motywem odwołującym się do Ewangelii, a nie tylko tytułem malowidła i wcale nie Leonardo Da Vinci był pierwszym artystą, który namalował tę scenę. Przykładowo Giotto wykonał fresk pod tym samym tytułem blisko 200 lat przed Leonardem.
3 miesiące temu / sisi
 
ale katolicy nie czczą obrazów dla samych obrazów, więc o sakralności obrazu decyduje to co przedstawia dany obraz, kogo przedstawia dany obraz, czy jest czczony jak np różne obrazy w sanktuariach, a nie kto go namalował. Przemoc symboliczna istnieje jako wprowadzanie kogoś w błąd, fałszowanie znaku, albo go wypaczenie, robienie ze znaku fałszywego symbolu przykład środowiska LGBT, wprowadzanie flag tego typu w chrześcijańską przestrzeń, która zakotwiczona jest w tradycji.
3 miesiące temu / gdańsk
 
@gdansk Ostatnia wieczerza jest autorstwa Leonarda da Vinci. Nie jest to przedmiot czci religijnej, więc gadanie o rzekomej "obrazie uczuć religijnych" jest tutaj nieuzasadnione.
3 miesiące temu / ollek
 
@gdansk Ostatnia wieczerza jest autorstwa Leonarda da Vinci. Nie jest to przedmiot czci religijnej, więc gadanie o rzekomej "obrazie uczuć religijnych" jest tutaj nadużyciem. Profanacji nie było. I nie ma czegoś takiego jak "przemoc symboliczna".
3 miesiące temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.