DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

"Antykoncepcja" bez recepty – wczesnoporonny krok ku euroszariatowi

"Antykoncepcja" bez recepty – wczesnoporonny krok ku euroszariatowi
fot.Siegfried Steinach / voller Ernst

Unia Europejska zezwoliła na sprzedaż bez recepty tzw. antykoncepcji awaryjnej. To poważny argument na rzecz zwolenników liberalizacji coraz popularniejszych „pigułek po”. Użycie tych preparatów może mieć jednak działanie wczesnoporonne, a łatwość ich dostępu zwiększy zapewne seksualną rozwiązłość wśród młodych ludzi. Ta decyzja to także kolejny krok ku zdominowaniu Europy przez islamskich imigrantów.


W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Komisja Europejska zdecydowała się na zezwolenie na sprzedaż tzw. pigułek „dzień po” bez recepty. Jak poinformowała 8 stycznia Katarzyna Szymańska-Borginon na łamach portalu rmf24.pl,  KE wzięła pod uwagę zalecenia Europejskiej Agencji Leków. Ta zaś w pozytywny sposób wypowiedziała się o „skuteczności” i „bezpieczeństwie” wspomnianych pigułek.


Wprawdzie zgoda Komisji Europejskiej nie oznacza, że w każdym kraju takie pigułki będą musiały być dostępne bez recepty, ale polskie MSZ już zadeklarowało, że będzie w awangardzie sex-rewolucji. 

Pigułki ellaOne zawierają octan uliprystalu. Obecnie bez recepty dostępne są w większości krajów UE „pigułki po” zawierające inny środek - lewonorgestrel. Jednak i na nie recepta jest wymagana m.in. także w Niemczech, we Włoszech, Grecji, w Chorwacji i na Węgrzech. W Polsce dostępnych na rynku jest kilka preparatów opartych na lewonorgestrelu – wszystkie do tej pory wymagały recepty.


Zalecenie unijnych władz musi stanowić silny sygnał dla zwolenników liberalizacji przepisów. Ten sygnał ma również potwierdzać, że rozwiązłość nie musi wiązać się z żadnymi konsekwencjami (nawet ze wstydliwą wizytą u lekarza), a wywołanie poronienia to coś równie codziennego, jak kupienie tabletki przeciwbólowej.


Antykoncepcja czy aborcja?

Warto zauważyć, że pigułki ellaOne, o których wypowiedziała się KE, mają nie tylko działanie antykoncepcyjne, ale i wczesnoporonne. Zażycie ich może odbyć się w okresie do 5 dni (120 h) od stosunku płciowego. Tymczasem zarodek trafia do jamy macicy w przeciągu 72 godzin od zapłodnienia. Oznacza to, że nawet jeśli przyjmiemy, że ciąża zaczyna się w momencie wejścia zarodka do macicy, to ellaOne mogą prowadzić do poronienia.


Zwolennicy liberalizacji dostępu do antykoncepcji powołują się właśnie na pogląd, jakoby życie rozpoczynało się dopiero w momencie zagnieżdżenia się dziecka w zarodku w macicy. W takim przypadku pigułki ellaOne mogłyby wprawdzie prowadzić do poronienia, ale tylko w przypadku zażycia ich po 72 godzinach od zapłodnienia. W tej optyce zwolnienie z konieczności wypisywania recepty, dzięki skróceniu czasu dostępu do pigułki, pozwoliłoby na uniknięcie aborcji. Zwolennicy tego argumentu posiłkują się choćby twierdzeniami Światowej Organizacji Zdrowia, według której ciąża rozpoczyna się dopiero w momencie znalezienia się zarodka w macicy.


Trudno jednak znaleźć pozaideologiczny powód, dla którego taka definicja początku ciąży miałaby być przyjęta. Wszak kwestia dojścia zarodka do macicy to de facto tylko kwestia miejsca. W momencie zagnieżdżenia się w macicy nie zostają zdeterminowane żadne jego cechy. Znacznie bardziej racjonalne jest twierdzenie o tym, że życie rozpoczyna się w momencie poczęcia, gdyż to już wtedy powstaje odrębny organizm. Jak czytamy w apelacji sądowej American United for Life (podpisanej przez Mailee R. Smith) niekwestionowane pozostaje, że nowy, odrębny organizm ludzki zaczyna istnieć podczas procesu zapłodnienia. Autorzy podpierają to twierdzenie cytatami z literatury naukowej, jasno wskazującymi, że u ssaków to właśnie połączenie plemnika i komórki jajowej rozpoczyna nowe życie. Podkreślają, że „awaryjna antykoncepcja może doprowadzić do zakończenia życia rozwijającego się ludzkiego organizmu”.


Warto też zauważyć, że już 12 godzin po zapłodnieniu zygota posiada pary chromosomów decydujące o wyglądzie, a także fizycznych i psychicznych cechach poczętego dziecka. Kryterium poczęcia ludzkiego życia w momencie zagnieżdżenia macicy jest równie arbitralne, jak kryterium odczuwania bólu, wykształcenia serca czy… narodzin. Jest ono przydatne jedynie dla feministek i sprzymierzonego często z nimi biznesu aborcyjnego.


Seksualizacja i islamizacja Europy dzięki „pigułce po”?

Oprócz zabójstwa niewinnego człowieka skutkiem spodziewanej liberalizacji dostępu do antykoncepcji będzie zapewne zmniejszenie zahamowań w kontaktach seksualnych. Rewolucja seksualna i związana z nią rozwiązłość owocuje wzrostem zapomnianych do niedawna chorób wenerycznych. Jak podaje portal medyczny choroby-weneryczne.org  „lekarze z niepokojem przyznają że ostatnich latach choroby weneryczne występują w Europie znacznie częściej niż w ostatnim dziesięcioleciu, średnio każdego roku u 17 milionów osób zostaje po raz pierwszy zdiagnozowana choroba weneryczna”.


Decyzje władz UE są ponadto sprzeczne z interesami europejskich narodów pogrążonych w demograficznym kryzysie. Ułatwienie dostępu do antykoncepcji skutkować może jedynie nasileniem tegoż kryzysu i dalszym wzrostem liczby muzułmańskich imigrantów w porównaniu do liczby rdzennych Europejczyków. Wolność rozumiana jako realizacja hasła „róbta co chceta” doprowadzi więc do swojego przeciwieństwa – fundamentalistycznej tyranii. Gdy w Europie zapanuje prawo szariatu najbardziej pokrzywdzone będą kobiety, o których prawa tak gorliwie zdają się walczyć feministki.


Dlatego też najwyższy czas, aby zamiast walczyć o postęp i seksualne wyzwolenie kreatorzy unijnej polityki zabrali się za porządną politykę prorodzinną.

 


Marcin Jendrzejczak


DATA: 2015-01-17 07:49
AUTOR: MARCIN JENDRZEJCZAK
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest z góry zaplanowana i skutecznie przeprowadzana przez polski rząd, długoterminowa eksterminacja Polskiego Narodu. Czego nie zrobił Hitler i Stalin dokończą lemingi wespół z zielonymi ludzikami.
ponad 5 lat temu / Cień
 
Euroszariat. Nobel.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Może islamscy imigranci też będą stosować pigułkę po?
ponad 6 lat temu / Ja
 
@Rozczarowany: masz całkowitą rację. Można ustalić termin możliwości wykonania aborcji np. do 10-tego roku życia. Wtedy będzie można to zrobić za obopólnym porozumieniem stron.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
"Kryterium poczęcia ludzkiego życia w momencie zagnieżdżenia macicy jest równie arbitralne, jak kryterium odczuwania bólu, wykształcenia serca czy? narodzin" - och, lewactwo w swej głupocie uzasadni sobie każdy próg który będzie mu pasować. Może to być nawet moment w którym dziecko samodzielnie napisze oświadczenie że nie życzy sobie by być abortowane. Czyli gdy będzie miało co najmniej ładnych kilka lat. No bo co gdy się okaże że np. 3 lata po porodzie "mamusia" znudzi się dzieckiem i jednak będzie chciała dokonać aborcji, bo jego obecność zadaje jej niewyobrażalne cierpienia (materialne, czasochłonne itp)?
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
W jakich my czasach żyjemy, mam 22 lata ale nie wyobrażam sobie jak małoletnie dziewczyny mogą iść do apteki i kupić bez problemu małą tabletkę która zmyje z nich to co zrobiły. Teraz już nie trzeba się o nic starać wszystko jest podane na tacy, to wszystko przekłada się na uczucia i wartości. To takie smutne
ponad 6 lat temu / Załamana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.