DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2020 r.

II Niedziela Adwentu
Św. Mikołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

10-letnie dzieci w szkole musiały odpowiadać na pytania o seks. Kto to wymyślił?

 10-letnie dzieci w szkole musiały odpowiadać na pytania o seks. Kto to wymyślił?
źródło: pixabay.com

O seks i obawy z nim związane zostali zapytani uczniowie jednej ze szkół podstawowych w Szczytnie. Zadane pytania szokują, a nauczyciele przyznają, że chociaż byli zaniepokojeni ankietą, bali się sprzeciwić pomysłodawcom z magistratu w Szczytnie.

 

Wiele środowisk głoszących potrzebę edukacji seksualnej w szkołach przekonuje, że chodzi w niej „tylko” o wiedzę nie zaś seksualizację czy demoralizację. Praktyka jednak pokazuje zupełnie co innego.

 

Kolejny z wielu przypadków demoralizacji dzieci podczas prób edukowania seksualnego miał miejsce w szkole podstawowej w Szczytnie. O sprawie poinformował portal tygodnik.szczytno.pl. Co dokładnie się tam wydarzyło?

 

Uczniom klas czwartej, szóstej oraz siódmej wręczono ankietę i poproszono o jej wypełnienie. Podobno autorem pomysłu był urząd miejski w Szczytnie. Najmłodsi uczestnicy ankiety mieli zaledwie 10 lat. Na jakie pytania mieli odpowiedzieć? „Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu?”, „Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą?” czy „Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne?” – oto problemy przed którymi stanęli m.in. dziesięcioletni uczniowie. Ankieta liczyła łącznie 64 pytania.

 

Naczelnik wydziału oświaty w magistracie w Szczytnie Robert Dobroński stwierdził, że celem ankiety jest… zdiagnozowanie problemów społecznych w szkołach, a następnie porównanie wyników z krajowymi badaniami Europejskiego Programu Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków. Co jednak pytania o seks mają wspólnego z problemem niebezpiecznych używek?

 

- Nie wiem, kto za to odpowiada, czy szkoła, czy jakiś urzędnik, ale nie zostawię tego tak – oceniła z kolei w rozmowie z portalem tygodnik.szczytno.pl matka jednego z uczniów.

 

Do sprawy odniosła się także dyrektor szkoły, która poinformowała, że ankieta została wstrzymana. Przy okazji przyznała, że ankieta niepokoiła ją, ale autorytet władz miasta sprawił, że nie zaprotestowała.  – W końcu przyszła informacja z urzędu, aby przestać ją wykonywać. Pytania przeglądałyśmy wcześniej, i nie będę ukrywała, że nas zaniepokoiła ich treść. Ale polecenie jej wykonania przyszło z Urzędu Miejskiego. Jesteśmy młodymi dyrektorkami i chciałyśmy je uczciwie wykonać – przekazała dyrektor Katarzyna Ulatowska w rozmowie z portalem.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

ged


DATA: 2019-09-22 20:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tej sytuacji Rada Rodzicielska powinna zaoferować wsparcie i współpracę z dyrektorką i nie dopuścić do kolejnej takiej sytuacji. Dyrektorka przyznała się do błędu. Naciski ze strony samorządów władzy lokalnej są ogromne, a więc karać rękę, nie ślepy miecz. Należy wreszcie zacząć stosować prawo w myśl zapisów konstytucyjnych.
ponad 1 rok temu / jac
 
tych potulnych i przestraszonych dyrektorów i pseudonauczycieli, którzy pozwalają i promują deprawację dzieci powinno się natychmiast usunąć ze szkoły
ponad 1 rok temu / AAA
 
To nie są nauczycielki ani dyrektorki,one nie nadają się do opieki nad dziećmi.Pod ich kierownictwem dzieci narażone są na niebezpieczeństwo.Jak można być tak tępym? Powinny mieć zabrane prawa wykonywania zawodu i być oskarżone o deprawację nieletnich.
ponad 1 rok temu / yahoo
 
Gdzie jest Prokuratura?
ponad 1 rok temu / R.
 
niewidzialny post,komentujący wykazują typowe wyparcie
ponad 1 rok temu / do klik
 
To należy zgłosić do Prokuratury Rejonowej w Szczytnie jako podejrzenie popełnienia przestępstwa.Koniecznie.Zgłosić ma prawo KAŻDY Z NAS KTO POWZIĄŁ TAKĄ INFORMACJĘ.MUSI być zgłoszenie , chociaż prokuratura prawdopodobnie dowiedziała się z Internetu i powinna podjąć dochodzenie z urzędu.Tak czy tak zgłoszenie nie zaszkodzi.
ponad 1 rok temu / Annax
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.