DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Żydzi opuszczają Francję - boją się muzułmanów. Dlaczego nikt nie nazywa imigrantów "antysemitami"?

Data publikacji: 2016-02-02 09:00
Data aktualizacji: 2016-02-02 09:51:00
Żydzi opuszczają Francję - boją się muzułmanów. Dlaczego nikt nie nazywa imigrantów "antysemitami"?
fot.copyright (c) Flash90 2014 / FORUM

Wyjazd z Francji rozważa połowa z liczącej ćwierć miliona społeczności żydowskiej. Planujący własny exodus boją się islamistów i antyżydowskich ataków.


Na blisko 8 tys. osób szacuje się liczbę Żydów, którzy zdecydowali się wyjechać z Francji na stałe. Emigrujący żydzi obawiają się głównie kolejnych ataków islamskich radykałów. Od początku lat 70. do roku 2012 włącznie liczba emigrujących z Francji do Izraela utrzymywała się na mniej więcej stałym poziomie - zwykle od 1000 do 2000 osób roczydnie. W 2013 r. było to już prawie 3300, a w 2014 – ponad 7200.


We Francji mieszka najwięcej żydów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, ich liczbę szacuje się na 500 tys. Liczba wyjeżdżających w przeliczeniu na każdy tysiąc przedstawicieli społeczności żydowskiej wyniosła w zeszłym roku 16.

 

Ten wzmożony exodus nie umknął uwadze francuskiego rządu. - Bez Żydów Francja nie będzie Francją. To najstarsza społeczność, są obywatelami Francji od czasów rewolucji - mówił niedawno premier Manuel Valls, zapewniając, że zrobi wszystko, by zapewnić im bezpieczeństwo.

 

Sprawcami najgłośniejszych w ostatnim czasie antyżydowskich incydentów byli muzułmanie. Niektóre szacunki mówią, że osoby pochodzenia arabskiego odpowiadają za 95 proc. takich ataków.

 

Fala głośnych i krwawych ataków w ostatnich latach zaczęła się w marcu 2012 r. w Tuluzie, gdzie sprawca algierskiego pochodzenia zastrzelił w szkole żydowskiej cztery osoby, wprost motywując to nienawiścią do żydów. W pamięci nadsekwańskiej społeczności żydowskiej na długo pozostanie także  atak na koszerny supermarket na przedmieściach Paryża w styczniu zeszłego roku. Zginęło wówczas cztery osoby. Sprawca powiązany był  z tzw. Państwem Islamskim.

 

 

Źródło: dziennik.pl

luk

 

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
RoZ
Dlaczego nikt nie nazywa żydów islamofobami ?
Rozczarowany
@K,cz.2/2: Brzydko się Pan bawi, z czego najwyraźniej zdaje sobie Pan sprawę. Ot choćby wyzywanie Tomasza od debili było bezzasadne, co już wcześniej Panu wytknąłem, a teraz potwierdza Pan że miałem rację, skoro teraz Pan przyznaje że Tomasz to gigant intelektu, uosobienie rozsądku i taktu. Z tym się zgodzę - Tomaszowi do pięt Pan nie dorasta w tych cechach. Zresztą, nie tylko w tych, bo Tomasz jako katolik na pewno nie traktuje przykazania miłości bliźniego za coś z czego można szydzić. Jest Pan od dawna "Kwoką Brzechwy", bo od dawna traktuje Pan innych z wysoka, czepiając się wielokrotnie nawet drobnych błędów językowych innych forumowiczów, mimo że Pan sam tego rodzaju błędy popełnia. Mniema Pan o sobie bezzasadnie że pełni Pan na tym forum rolę kulturalnego nauczyciela zasad pisowni polskiej, a w rzeczywistości po kilku postach spod tych pozorów wyłazi z Pana prawdziwe oblicze prostaka :)
Rozczarowany
@K,cz.1/2: Jesteś Pan chory na głowę i dlatego dokonujesz Pan projekcji swoich własnych cech na innych, nie tylko na mnie. Pańskie wpisy świadczą o tym aż nadto. A skoro tak, to mam bardzo ułatwione zadanie, mogąc wykorzystać Pańskie gdakanie by Panu odpowiedzieć na Pańskim poziomie k. móżdżku, by była choć nikła szansa że do Pana co nieco dotrze. Nie dość że określa Pan 1Kor13 bełkotem, to nie ma Pan za grosz honoru by dotrzymać danego słowa w tamtym wątku, skoro mimo deklaracji że Pan nie odpowie - odpowiedział Pan. Bo Pana chamska "dobra rada" z definicji BYŁA odpowiedzią, gdyż była reakcją na mój poprzedni post. Ale to że Pan nie zna definicji podstawowych pojęć nie jest już dla nikogo niczym dziwnym. Ja wykazałem i cały czas logicznie wykazuję że Pan się mylił w tamtym wątku i nadal z uporem tkwi Pan w błędzie szydząc z pomocy bliźnim w potrzebie - stąd Pańska wściekłość, to jest powód Pańskiej gorączki.
wwm
@R. cd. "Na artykuł w kodeksie karnym odpowiem krótko: "nie strasz nie strasz, bo się..." - panie K.". Ja Pana nie straszę, tylko uprzejmie zwracam Panu uwagę, że brzydko się Pan bawi, z czego najwyraźniej nie zdaje sobie Pan sprawy. "Sam Pan na tym forum bezpodstawnie wyzywasz innych ludzi od debili (byłem świadkiem jak Pan tak zwyzwał Tomasza)". Już to pisałem (i łatwo można to sprawdzić): to niejaki Tomasz najpierw nazwał mnie "świnią" (i przeszło to przez moderatora) - więc nazwałem go debilem. Wracasz Pan do tego z uporem dzięcioła. Nawiasem mówiąc, zmieniłem zdanie na temat niejakiego Tomasza - zmieniło się tło. Na Pańskim tle Tomasz - taki, jaki jest - to gigant intelektu, uosobienie rozsądku i taktu. Nie jestem "Kwoką" - chamie Rozczarowany. "Przy okazji: co to znaczy "komentarze po tekstem", panie czepialski "lingwisto"?". To samo, co "zwyzwał Tomasza" w Pańskim tekście. Brak jednej litery (a "Hymnu Miłości" w Biblii nie ma - jest Hymn o miłości).
wwm
@R. cd. Jesteś Pan chory na głowę - panie R. Pańskie cztery ostatnie wpisy świadczą o tym aż nadto. "A zresztą, to nie jedyny przypadek w którym ordynarnie Pan skłamał, bo w tamtym wątku napisał Pan: "Odpowiadam Panu po raz ostatni", po czym zamieścił Pan kolejny wpis w którym zwrócił się Pan bezpośrednio do mnie". Najpierw Pan ciągniesz na siłę jakiś wątek, chociaż już wszystko zostało napisane, a potem masz Pan pretensje, że jakoś na Pańskie kolejne wpisy reaguję - i nie była to odpowiedź (co wyraźnie zaznaczyłem), tylko dobra rada (żebyś Pan się leczył). "(...) nigdzie nie napisałem że jestem nieomylny, lecz napisałem że w tamtym wątku: "jak dotąd, nikt tutaj nie wykazał że się mylę"". Ja wykazałem, że Pan się mylisz, panie R. - stąd Pańska wściekłość, to jest powód Pańskiej gorączki.
Rozczarowany
@K,cz.4/4: P.S. Wykorzystałem Pański rozgdakany bełkot w tej części która idealnie pasuje do opisu Pańskiej osoby, gdyż wychodzę z założenia że skoro ma Pan ogólny problem z rozumieniem przesłania tekstu pisanego, więc większe jest prawdopodobieństwo że zrozumie Pan coś napisanego w swoim własnym stylu :)
Rozczarowany
@K,cz.3/4: Skoro Pan dotąd z gówniarstwa nie wyrósł (i nie wie, co to odpowiedzialność za słowo), to już Pan nie wyrośnie. Przy okazji: co to znaczy "komentarze po tekstem", panie czepialski "lingwisto"? Ponadto, nigdzie nie napisałem że jestem nieomylny, lecz napisałem że w tamtym wątku: "jak dotąd, nikt tutaj nie wykazał że się mylę". Gdyby zachował Pan choć minimalne zdolności do prawidłowego używania rozumu, to miałby Pan świadomość że to nie to samo. Przewiduję ciąg dalszy tego typu twórczości szydercy z katolików, niejakiego K., jako że osobnik ów jednak nie poszedł do lekarza, poza tym jego przypadłość (wrodzona kpina z katolików) trudno się leczy. Chłopina sam już nie wie, co i jak pisać - raz zwraca się do mnie per "Pan", innym razem per "on" innym razem per "R." - ale z uporem dzięcioła dalej pisze, koniecznie musi mieć ostatnie słowo.
Rozczarowany
@K,cz.2/4: Gdyby ten wniosek był błędny z Pańskiej winy, tzn. gdyby Pan stwierdził że błędnie użył słowa "cała", wtedy miałby Pan szansę wykazać że nie uważa Pan przesłania 1Kor13 za bełkot. Ale Pan tego nie stwierdził i zapewne nie stwierdzi, gdyż tym samym musiałby Pan przyznać że popełnia Pan błędy i potrafi się do nich przyznać, a tego Pańskie wybujałe ego by nie zniosło. A zresztą, to nie jedyny przypadek w którym ordynarnie Pan skłamał, bo w tamtym wątku napisał Pan: "Odpowiadam Panu po raz ostatni", po czym zamieścił Pan kolejny wpis w którym zwrócił się Pan bezpośrednio do mnie. Na artykuł w kodeksie karnym odpowiem krótko: "nie strasz nie strasz, bo się..." - panie K. Sam Pan na tym forum bezpodstawnie wyzywasz innych ludzi od debili (byłem świadkiem jak Pan tak zwyzwał Tomasza), na co nota bene też jest artykuł w KK. Ostatnie Pańskie wpisy to zwykłe gówniarstwo.
Rozczarowany
@K,cz.1/4: Jesteś Pan ordynarnym kłamcą, co wykazałem wcześniej, ale przytoczę jeszcze raz, bo jak wiadomo "mądrej głowie dość dwie słowie", a innym "głowom" trzeba powtarzać wiele razy w kółko to samo, zanim cokolwiek zatrybią. Napisałem w tamtym wątku w trzeciej części wpisu: "Czy zgadza się Pan osobiście z przesłaniem Hymnu Miłości 1Kor13?", a Pan odpisał: "Cała trzecia część Pańskiego wpisu to jakoś bełkot - na bełkot nie odpowiadam". Logicznym jest więc że skoro CAŁOŚĆ mojego wpisu określił Pan bełkotem niewartym odpowiedzi, więc także Hymn o Miłości traktuje Pan za takowy. A zresztą, w niniejszym wątku Pan to potwierdził swym szyderstwem z tego że pomagam bliźniemu w potrzebie. Łatwo to można sprawdzić, czytając wpisy pod tekstem o Ulmie i w tym wątku. To co napisałem nie jest pomówieniem, lecz logicznym wnioskiem z Pańskiej wypowiedzi.
wwm
"No no no, a to się Kwoce na gdakanie wzięło... Ale trzeba przyznać że ma to sens - skoro zgniłe jaja znosi, więc lepiej niech się w gdakaniu realizuje. Zawsze to mniejszy smród :)". To kolejny wpis pod tekstem o Ulmie - autorstwa niejakiego R. Zaczęło się od cytatów na temat "miłości", (czy też "Miłości") - a skończyło się (jak na razie) na czymś takim. Tak to jest, jak jakiś internetowy "katolik" uwierzy w swoją nieomylność ("jak dotąd, nikt tutaj nie wykazał że się mylę"). Przewiduję ciąg dalszy tego typu twórczości "katolika" R. - osobnik ów jednak nie poszedł do lekarza, poza tym jego przypadłość (wrodzona nieomylność i "katolickość") trudno się leczy. Chłopina sam już nie wie, co i jak pisać - raz zwraca się do mnie per "Pan", innym razem per "Kwoka" (odbija mu się wierszykiem Lesmana) - ale z uporem dzięcioła dalej pisze, koniecznie musi mieć ostatnie słowo.
wwm
@R. Jesteś Pan ordynarnym kłamcą - co łatwo można sprawdzić, czytając po kolei komentarze po tekstem o Ulmie. To, coś Pan napisał poniżej - "(...) nazywająca bełkotem Hymn Miłości św. Pawła (...)" - to jest pomówienie. Na to jest artykuł w kodeksie karnym - panie R. Poza tym zajrzyj Pan do Dekalogu (przykazanie ósme). Dwa ostatnie Pańskie wpisy to zwykłe gówniarstwo. Skoro Pan dotąd z gówniarstwa nie wyrósł (i nie wie, co to odpowiedzialność za słowo), to już Pan nie wyrośnie. Przy okazji: w liście św. Pawła mamy Hymn o miłości, a nie "Hymn Miłości" - panie "biblisto". "(...) jak dotąd, nikt tutaj nie wykazał że się mylę (...)". Pan sobie pochlebiasz, panie R. To, że publiczność z reguły nie reaguje na nonsensy, które Pan tutaj wypisujesz, nic nie znaczy. Publiczność ma po prostu ciekawsze zajęcia niż prostowanie nonsensów, wypisywanych przez jakiegoś mitomana schowanego za klawiaturą komputera.
Rozczarowany
@wwm,cz2/2: Co do tych z meritum, 2 osoby (w tym Pan) wyraziły opinię że są nie na temat, ale żadna nie podała JAKICHKOLWIEK argumentów na poparcie swej opinii, czyli nie ma Pan merytorycznych podstaw by stwierdzać jakoby te cytaty były nie na temat. Podobnie, jeśli 2 uczniów w klasie stwierdzi 2+2=5 ale nie udowodnią że nauczyciel się myli twierdząc 2+2=4, to prawda nie będzie po stronie uczniów. Bo prawdy i logiki nie kreuje się zasadami demokracji. No i na deser, zaraz udowodnię że Pan bezczelnie kłamie. Napisałem wtedy w poście oznaczonym 3/3: "Czy zgadza się Pan osobiście z przesłaniem Hymnu Miłości 1Kor13?", a Pan odpisał: "Cała trzecia część Pańskiego wpisu to jakoś bełkot - na bełkot nie odpowiadam". Logicznym jest więc że skoro CAŁOŚĆ mojego wpisu 3/3 określił Pan bełkotem niewartym odpowiedzi, więc i Hymn Miłości traktuje Pan za takowy. A zresztą, w niniejszym wątku Pan to potwierdził swym szyderstwem z tego że pomagam bliźniemu w potrzebie.
Rozczarowany
@wwm,cz1/2: każdy stara(ł) się coś zrobić (w tym ja, Ulmowie i Pan). I każdemu różnie to wychodzi(ło), nie zawsze z jego winy, co właśnie próbowałem Panu uświadomić w sprawie Ulmów. Skoro moich argumentów nie potrafił Pan w tamtym wątku obalić i wywołało to u Pana frustrację, której widocznym skutkiem było zaprzestanie przez Pana argumentacji a przejście do inwektyw wobec mnie w tamtym wątku, a także widocznym skutkiem jest szyderstwo w niniejszym wątku z tego że pomagam bliźniemu w potrzebie, to tylko potwierdza że CZUJE Pan wewnętrznie że nie wykazał iż tam się myliłem, a w związku z tym ma Pan świadomość (czego Pan oczywiście nie przyzna, bo korona by Panu z głowy spadła) że nie mam zaburzonego widzenia rzeczywistości. Nawiasem mówiąc, tak przypuszczałem że znajdzie Pan na tym forum pochlebców, podobnie jak Pan szydzących z okazywania miłości bliźniemu. Co do cytatów z Biblii, podałem wtedy cztery, z których dwa były w ramach wstępu a dwa w ramach meritum.
wacek
hmmm...może jednak przyjąć do Polski tych muzułamnskich uchodźców.... :)))
durszlak
Jak można nazywać Arabów antysemitami skoro Arabowie też są Semitami jak Żydzi.To tak jakby Polaków nazywać antysłowianami za to że krytykują Rosjan.
swetru
w polsce mieszka 8 miljonów
wwm
@Rozczarowany "Nick Rozczarowany - bełkotem wielu forumowiczów, na który mimo wszystko staram się odpowiadać nie-bełkotem". Starać się coś zrobić, a coś zrobić, to są dwie różne rzeczy - panie R. Taki nick - oraz teksty w rodzaju "(...) jak dotąd, nikt tutaj nie wykazał że się mylę (...)" - świadczą o tym, że ma Pan zaburzone widzenie rzeczywistości - a przede wszystkim zaburzone widzenie samego siebie. Wszystkie Pańskie cytaty z Biblii (komentarze pod tekstem o Ulmie) były nie na temat (nie ja jeden to zauważyłem - zauważył to także ktoś o nicku "krytyczny"). Nigdzie nie napisałem, że tekst św. Pawła jest bełkotem. Jest Pan bezczelnym kłamcą i manipulatorem (na tych określeniach poprzestanę ze względu na regulamin forum). Napisałem, że P a ń s k i tekst jest bełkotem - panie manipulatorze.
Rozczarowany
A na jakiej podstawie Kwoka Brzechwy, nazywająca bełkotem Hymn Miłości św. Pawła, mniema iż byłoby możliwością przyjąć pod jeden dach kilkaset tysięcy żydów? Czy Kwoka Brzechwy przewiduje sfinansowanie dla mnie odpowiednio wielkiego obiektu w celu realizacji swego projektu, czy też raczej w swej frustracji spowodowanej niedawną przegraną w dyskusji chciała zabłysnąć na forum FORMĄ tradycyjnie pozbawioną sensownej treści? :)
zs
@wwm: Racja, można spać spokojnie.
wwm
@Leaf427 "Zła wiadomość bo mogą wybrać Polskę". Pan się nie boi. W razie czego Rozczarowany przyjmie ich pod swój dach, zapewni im wikt i opierunek. Nas nic to nie będzie kosztowało (Rozczarowany pochwalił się kiedyś na tym forum: "przyjąłem pod własny dach jednego autentycznego chrześcijanina" - spodziewam się, że tym bardziej nie odmówi autentycznemu żydowi).
Karoline
Nielogicznym byłoby nazywać antysemitami większość plemion semickich,których Izraelici są zaledwie cząstką.Tak jak Izraelitami przechrzty chasarskie- askenazyjczyków z ich europejskim juedisch.
Leaf427
Zła wiadomość bo mogą wybrać Polskę. Mało u nas muslimów póki co.
Robokopo
Nikt nie nazywa ich antysemitami, bo to Żydzi stoją za tym exodusem. Nam tutaj muzułmanów, a oni hyc! do Izraela. Choć z drugiej strony to może nie być żadna ucieczka, tylko zwykłe przeflancowanie karnej żydowskiej armii w jakimś celu. Już nieraz w historii takie przemarsze miały miejsce... I wiadomo, jak się skończyły...
Leo
... zwykle od 1000 do 2000 osób roczydnie...
Robert
W gruncie rzeczy Arabowie też są Semitami.
@
Nie jadą do Izraela. Jada do Rosji, załatwił im to pan Mosze Kantor. Po drodze mają Polskę... Czy to znaczy, że we Francji będzie się działo?
Anna
Jacy oni wszyscy przystojni i modni !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.