25 lutego 2014

Znaczna część dzieci przeżywa późną aborcję. Czy Rada Europy je ochroni?

Ponad 60 dzieci przeżyło aborcję w Wielkiej Brytanii. Choć zazwyczaj żyły one krótko, dane mogą być szokujące dla zwolenników teorii o płodzie jako zlepku komórek. Podobne przypadki miały miejsce w Szwecji, Włoszech, a ostatnio także w Polsce. W Norwegii późna aborcja jest zakazane właśnie z powodu możliwości przeżycia dziecka poza organizmem matki.


Według brytyjskiej gazety Daily Mail w 2005 r. 66 dzieci przetrwało aborcję. Dane pochodzą z raportu CEMACH 2007 Perinatal Mortality. Jak piszą autorzy raportu „sześćdziesiąt sześć z 2235 przypadków śmierci noworodków w Anglii i Walii nastąpiło w wyniku legalnej aborcji z powodu wad wrodzonych. 16 dzieci urodziło się w 22 tygodniu ciąży lub później, a śmierć nastąpiła między 1 a 270 minutą (mediana to 66 minuta). Pozostałe 50 płodów urodziło się przed 22 tygodniem ciąży, a śmierć nastąpiła między 0 a 615 minutami po urodzeniu (mediana to 55 minuta)”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Jak zauważa Peter Saunders na łamach lifesitenews.com, takie przypadki mają miejsce nadal, jednak nie są uwzględniane w późniejszych raportach. Problem ten istnieje ponadto w innych krajach. Przykładem są tu Włochy, gdzie 22 płód został znaleziony żywy po 20 godzinach po dokonanej aborcji. Ofiara aborcji zmarła następnego dnia po intensywnej terapii. Z kolei we Florencji miał miejsce przypadek dziecka, które przeżyło 3 dni po aborcji. Możliwość przeżycia abortowanego dziecka doprowadziła Norwegów do decyzji o delegalizacji aborcji od 22 tygodnia ciąży.

 

Na przełomie stycznia i lutego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu aborcję przeżyło abortowane w 23-24 tygodniu ciąży dziecko. Cierpiące na zespół Downa przeżyło sztuczne poronienie. W odpowiedzi na doniesienia mediów dyrektor szpitala potwierdził, że dziecko żyje. W sprawie trwa postępowanie wyjaśniające wszczęte przez prokuraturę. Według Światowej Organizacji Zdrowia po 22 tygodniu ciąży dziecko jest w stanie przeżyć poza organizmem matki.

 

Kwestią „późnych aborcji” zajmie się Komitet Ministrów Rady Europy. W styczniu zostało przedłożone zapytanie dotyczące tego problemu: „Jakie konkretne kroki podejmie Komitet w celu zagwarantowania, że dzieci które przeżyją aborcję, nie zostaną pozbawione opieki medycznej, która należy się im, jako żywo urodzonym osobom, na mocy Europejskiej Konwencji Praw Człowieka?”.

 

Komitet Ministrów powinien przekazać pisemną odpowiedź na to pytanie w ciągu kilku najbliższych tygodni. Przyjęta przez Komitet odpowiedz ma doniosłość polityczną. 13 lipca 2013 r., odwołując się do innego pytania, Komitet Ministrów uznał brak europejskiego konsensu co do istnienia „prawa do aborcji” na podstawie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Komitet zrzesza przedstawicieli 47 państw członkowskich Rady Europy. Jego szczególnym zadaniem jest monitorowanie przestrzegania zasad demokracji, praw człowieka i rządów prawa.

 

 

Źródła: lifesitenews.com/ordoiuris.pl

Mjend,luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 136 904 zł cel: 300 000 zł
46%
wybierz kwotę:
Wspieram