DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Ziobro stanowczo reaguje na gwałt recydywisty. Zwalnia szefów więzienia i zapowiada bardziej rygorystyczne kary

Ziobro stanowczo reaguje na gwałt recydywisty. Zwalnia szefów więzienia i zapowiada bardziej rygorystyczne kary
Krystian Maj/FORUM
#WIĘZIENIE    #KARA    #GWAŁT    #DYMISJA    #MINISTER    #ZIOBRO    #RECYDYWISTA

Szef resortu sprawiedliwości zareagował na sprawę recydywisty karanego już wcześniej za przestępstwa na tle seksualnym, który w trakcie przerwy w odbywaniu kary dopuścił się w Zabrzu brutalnego gwałtu na młodej kobiecie. Zbigniew Ziobro podjął decyzje dyscyplinarne wobec władz więzienia.


W sprawie recydywisty, który w czasie przerwy w odbywaniu kary dokonał gwałtu, doszło do poważnych nieprawidłowości w działaniu dyrekcji więzienia w Kluczborku oraz sądu penitencjarnego. Konsekwencją są dymisje dyrektora i wicedyrektora z Kluczborka – poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.


Minister ujawnił, że gwałciciel podczas pobytu w więzieniu był wielokrotnie karany za naruszenie dyscypliny, a mimo to udzielono mu trzymiesięcznej przerwy w odbywaniu kary.


- Myślę, że jest to bardzo jednoznaczny sygnał, że obecne kierownictwo MS nie będzie tolerowało sytuacji, w której bezrefleksyjne, rutynowe, można powiedzieć też i beztroskie działania wobec groźnych kryminalistów ze strony dyrekcji zakładów karnych będą powodować zagrożenie dla zdrowia i życia niewinnych ludzi – komentował Ziobro.


Według ministra 12 lat kary więzienia za gwałt to „stanowczo za mało”. Ziobro wyjaśnił, że jego zdaniem powinno to być 15 lat, z możliwością orzekania kary nawet do 25 lat więzienia. Ćwierć wieku za kratkami spędzić mieliby zwłaszcza winni gwałtów zbiorowych i ze szczególnym okrucieństwem.


Minister Sprawiedliwości skrytykował również wydawanie wyroków w zawieszeniu, co w przypadku gwałtów stosowane jest w aż 40 proc. przypadków. - To jest pseudo-kara wobec dramatu przestępstwa i dramatu kobiety – stwierdził Ziobro.

 Źródło: interia.pl, dziennik.pl

kra
DATA: 2016-02-12 09:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech minister przyjrzy się bliżej systemowi przepustkowemu w więzieniach. Na przepustki wypuszcza się osoby z wyrokiem 25 lat za zabójstwo (co z tego, że do końca wyroku zostało mu 5 lat). Niech Ziobro zobaczy co mają więźniowie: cotygodniowe wyjścia na halę sportową, rajdy rowerowe (kupuje się im nowe rowery wartości ok 1000 zł zza sztukę), organizuje się występy teatralne. To już nie są więzienia tylko ośrodki wypoczynkowe.
ponad 2 lata temu / Zenek
 
25 lat minimum, ale pracy w czasie odbywania wyroku sądu. Praca,praca, praca ( i modlitwa ) i refleksja nad krzywdą wyrządzoną ...-traumą, która pozostanie do końca życia. To ma być także lekcja/znak dla innych nie panujących na bestią -własnej żądzy (-którą należy leczyć ). Jak szlaban na przejeździe kolejowym -STTTOOOOOPPPPPPP !!!
ponad 2 lata temu / dziadekzbabcią
 
Bardzo dobrze Panie Ministrze. Bardzo słuszna decyzja. Za przestępstwa na tle seksualnym powinny być o wiele wyższe kary. Przestępcy seksualni czują się bezkarni, po odbyciu kary zazwyczaj powracają na drogę przestępstwa.
ponad 2 lata temu / Wiolka.
 
Za gwałt minimum 25 lat. Dura lex sed lex
ponad 2 lata temu / Magda
 
Tylko, że zgodę na przerwę w karze ostatecznie wydaje sąd na wniosek jednostki penitencjarnej. Czy sędziowie też zostaną ukarani? Po drgie Ministerstwo samo jest sobie winne takiej sytuacji gdyż za poprzednich rządów przywiązywano olbrzymią wagę, do tego by ciąć etaty ponad miarę. Nie będę się wdawał w szczegóły ani sposoby funkcjonowania Służby Więziennej ale jeżeli tnie się etaty, to zawsze będzie się to odbywało kosztem bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego poszczególnych funkcjonariuszy. Dochodzi bowiem do sytuacji kiedy szary funkcjonariusz posiada 400-600 nadgodzin nabitych w ciągu roku, bez realnej możliwości ich wykorzystania, bo wszystkich stanowisk zaiwesić się nie da nawet kosztem bezpieczeństwa jednostki. Od dyrekcji natomiast, Warszawa zamiast przywrocic etaty, wymaga likwidacji nadgodzin. Co za tym idzie w pzypadku pilnowania osadz. poza terenem jedn. dyrektor pragnąc oszczędzić 48 nadgodzin generowanych na dobę występuje o tzw przerwę w karze na czas leczenia. System leż
ponad 2 lata temu / niegazowany
 
Za takie przestępstwo, doźywotnie, lub kastracja chirurgiczna!!!!!!
ponad 2 lata temu / Paweł
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.