DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Zamach na wolność sumienia lekarzy! W Ontario nie będą mogli odmówić przeprowadzenia eutanazji

Data publikacji: 2017-06-19 08:00
Data aktualizacji: 2017-06-19 11:01:00
Zamach na wolność sumienia lekarzy! W Ontario nie będą mogli odmówić przeprowadzenia eutanazji
fot. pixabay.com

Władze kanadyjskiego Ontario gardzą życiem i za nic mają sumienia lekarzy. Do zalegalizowanej bez jakichkolwiek ograniczeń aborcji dołączyła eutanazja. Sprawa trafi na wokandę.


W najludniejszej prowincji Kanady powstała instrukcja Kolegium Lekarzy i Chirurgów, w której stwierdzono, że w przypadku sprzeciwu sumienia, lekarz może odstąpić od procedur pod warunkiem „skutecznego odesłania” pacjenta do innej placówki, w której nieetyczny „zabieg” zostanie wykonany. Premier Kathleen Wynne wraz ze swym liberalnym rządem opowiedziała się po stronie kanadyjskiej izby lekarskiej ignorując obecny stan rzeczy, który traktowano jako gwarancję wolności sumienia i wyznania. W związku z tym trzy duże organizacje skupiające chrześcijańskich lekarzy postanowiły skierować do sprawę do sądu.

 

Mimo barbarzyńskiego prawa, kanadyjskim lekarzom do tej pory przysługiwała możliwość powołania się na klauzulę sumienia i tym samym odmowa wykonywania praktyk niezgodnych z ich przekonaniami. Sytuacja może ulec zmianie, ponieważ władzom Ontario nie podoba się status quo.

 

W całej Kanadzie tylko ta jedna prowincja zdecydowała się na ignorowanie klauzuli sumienia. – W wielu miejscach na świecie wprowadzono rozstrzygnięcia prawne aprobujące eutanazję lub wspomagane samobójstwo, ale żadne z nich nie zmuszało lekarzy, by wbrew sumieniu kierowali na taką procedurę lub sami ją przeprowadzali – stwierdził dr Jim Lane, prezes Kanadyjskiej Federacji Lekarzy Katolickich.

 

Pod listem do kolegium lekarskiego podpisało się 168 lekarzy. Wszyscy oni odmawiają podporządkowania się instrukcji kolegium. Część sygnatariuszy podkreśla, że sprawa klauzuli sumienia nie dotyczy religii, a etyki. Z drugiej strony kolegium lekarskie przekonuje, że eutanazja jest nienaruszalnym prawem pacjenta.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”
om

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
do Stormer
No przecież wiem że jak zwykle masz problem ze zrozumieniem treści o której się wypowiadasz. Właśnie dlatego z góry założyłem że sam nie wiesz co myślisz. I znowu się co do tego nie pomyliłem. Przecież gdybyś wiedział, to nie palnąłbyś na tym forum głupoty że jesteś katolikiem a jednocześnie popierasz zabijanie niewinnych ludzi. Poza tym, niby dlaczego mam cię nie wciągać, skoro jak widać doskonale mi się to udaje, gdyż potulnie mi odpowiadasz? Wiem że nie zdajesz sobie sprawy że w ten sposób potwierdzasz jak lubisz taki styl pogawędki :-D
Stormer
@do Stormer: jak zwykle znowu problem ze zrozumieniem treści, na którą się odpowiada? Rozumiesz chociaż na jaką tezę odpowiedziałeś czy z góry zakładasz, że wiesz co myślę i do swoich rojeń układasz odpowiedzi? Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale w ten sposób dyskutujesz sam ze sobą. Można i tak, ale mnie w to nie wciągaj :-D
do Stormer
Nie kłam urojony katoliku popierający zabijanie. Gdyby cię nie interesowały argumenty wykazujące brak logiki twoich poglądów, to byś na nie nie reagował :-D
Stormer
@Anglia: tak to działa w demokracji, że skuteczność roszczenia są uzależnione od tego kto zdobył władzę i jakie jest obowiązujące prawo a podatki płacą wszyscy :-D
Stormer
@do Stormer: to akurat nie jest tematem mojej wypowiedzi i nie interesuje mnie co sobie roisz. Twój problem.
Anglia
@Stormer - a ten mistyczny rzad to skad ma pieniadze? Rozumiem ze placisz podatki na "rzadowe" szpitale dobrowolnie ponad to co musisz skoro sobie roscisz prawo do decydowania jak maja funkcjonowac.
Realista
Eutanazja w Belgii- praktycznie nie ma tam dzieci upośledzonych czy z zespołem Downa. Gdy takie dziecko. Się urodzi pielęgniarka idzie do ojca i pyta go o zgodę na eutanazję poczętego już dziecka. (co jest śmieszne i tragiczne bo eutanazja to decydowania tylko o swojej osobie). Jeśli ojciec da się przekonać że ciężkie życie z upośledzonym dzieckiem nie ma sensu - wtedy pielęgniarki nie za noszą dziecka do matki i go nie karmią, dziecko UMIERA Z Głodu w cierpieniu i bólu. Wszyscy inni zadowoleni z nowoczesnej "eutanazji" czyli okrutnym zabojstwem narodzonych dzieci. To relacja od polskiej pielęgniarki pracującej w Belgii która ukradkiem podaję moralne biednym dzieciom żeby chociaż trochę im ulżyć...
do Stormer
Co nie zmienia słuszności krytyki kanadyjskich władz przez katolików, gdyż szpitale służą do leczenia a nie zabijania.
Stormer
Będą mogli, ale nie w finansowanych przez rząd szpitalach.
Slawomir Tomasz Roch
Kanadyjczyczy dostali po prostu kota, wielu z nich w kazdym razie, chocby ci lekarze twierdza, ze chca bronic sumienia, bo to nie tyle religia, a raczej etyka. I ci sami lekarze przyznaja, ze eutanazja, czyli samobojstwo to prawo czlowieka. Po prostu poplatanie z pomieszaniem, czyli anarchia, czyli pieklo na ziemi!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.