DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Zakaz zadłużania państwa i cięcie wydatków. Kukiz’15 ma receptę na rosnący dług publiczny

Data publikacji: 2017-01-11 12:00
Data aktualizacji: 2017-01-11 13:14:00
Zakaz zadłużania państwa i cięcie wydatków. Kukiz’15 ma receptę na rosnący dług publiczny
fot.malloq / sxc.hu

Wielkość jawnego długu publicznego przekroczyła już bilion złotych. To kwota, którą będą spłacały kolejne pokolenia Polaków. Posłowie Kukiz’15 chcą zatrzymać ten proceder i proponują wprowadzenie konstytucyjnego zakazu zadłużania państwa oraz doradzają cięcie wydatków.

 

Zdaniem wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki, w Polsce mamy poważny kryzys ze względu na wzrost zadłużenia naszego kraju. To przekroczyło już bilion złotych. Za tę kwotę można np. zbudować w Polsce 25 tysięcy kilometrów autostrad, wypłacać świadczenie „500 plus” przez 45 lat, albo na 9 lat zrezygnować całkowicie z pobierania podatków PIT i podatków CIT!

 

Prawo i Sprawiedliwość robi dokładnie to, co wszystkie poprzednie ekipy, czyli nie wiadomo jakim prawem zadłuża pokolenie naszych dzieci, naszych wnuków. Zadłuża w tempie zastraszającym. Przypominam, że ten budżet, który PiS chce uchwalić na 2017 rok, przewiduje 60 mld złotych deficytu, najwyższego w historii III RP – powiedział Tyszka.

 

Aktualnie zadłużenie - w przeliczeniu na jednego mieszkańca - wynosi ponad 26 tysięcy złotych. Wartość długu publicznego do PKB wynosi prawie 54 proc.

 


Źródło: radiomaryja.pl

MA

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Mafra
Mucha86,dla mnie partia to nie tylko Kaczynski ale tysiace Polakow chcacych realizowac jej program. Problemem jest powierzenie kreacji pieniadza ex nihilo bankom. Panstwa pozbywajac sie tego prawa utracily niezaleznosc.Kilku prezydentow amerykanskich probowalo przejac kontrole pieniadza i zaplacili za to zyciem.Zrobienie czegos takiego dzisiaj jest o wiele trudniejsze i dlatego pomysl Pani Litwin wydaje mi sie doskonaly.
marju73
Niestety jedna opinia nie ukazała się (pojawiła się informacja o błędzie) a nie była przeze mnie zapisana.Może przy następnej okazji.
marju73
Jak pisałem wcześniej polecam książkę Song Hongbinga "Wojna o pieniądz" jak r?wnież książkę Henryka Pająka "Bestie końca czasu". Pisanie jednej myśli w kilku postach przeze mnie zupełnie nie zamierzone.
cd. żadnego wolnego rynku nie wprowadzi.Naiwnością jest myślenie że kontrola pieniądza jest mało istotna.Jak pisałem????
Wolnościowiec
@marju73: Ależ nie trzeba żadnej kontroli narodowi przywracać - żyjemy w świecie wolnorynkowej gospodarki tu i ówdzie bardziej lub mniej regulowanej w tym czy innym państwie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Polska miała nieskrępowaną wolną gospodarkę zintegrowaną ze światowym systemem kapitalistycznym, co pozytywnie wpłynie na gospodarkę polską i przedsiębiorców, a polscy biznesmeni będą mogli podbijać światowe rynki. Ale żeby do tego doszło, najpierw musimy uwolnić Polskę z socjalistycznego balastu.
mucha86
@Mafra nie odziedziczyło tylko jest jego współtwórcą. partia kaczyńskiego jest okrągłostołowa, a jego brat był w magdalence. pis jest bardzo ważną częścią istniejącego systemu.
Mafra
PiS odziedziczylo to bagno finansowe , wynik lichwiarskiego systemu kreowania pieniadza, czyli pozwalamy zlodziejom nas okradac. W USA dzieje sie to od ponad wieku, w Polsce od dwudziestu lat? Wyjscie z tego systemu oznaczaloby wolnosc i niezaleznosc. Sa w Polsce idee jak to zrobic, na przyklad pod tym adresem http://www.gazetawarszawska.com/scientia-et-arte/5112-waluta-rownolegla-rozmowa-z-izabela-litwin
cichy
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego p. Rzepiński otrzymał 320000 złotych jak odszedł z pracy w trybunale. Prezesi spółek skarbu państwa otrzymują wysokie wynagrodzenia. Trzeba przejrzeć się dokładnie jakie zadłużenie zostawiła koalicja PO i PSL po 8 latach rządzenia, w których doprowadziła nasza Ojczyznę do ruiny gospodarczej
r
"To kwota, którą będą spłacały kolejne pokolenia Polaków" - przecież takiej kwoty nie da się spłacić, skoro ledwo daje się spłacać same odsetki. A może przewidziane są inne rozwiązania, resetujące dług do zera? Nawet nie chcę wspominać jakie...
marju73
Panie Wolnościowiec nie zapędzaj się Pan tak daleko.Recepta wcale nie jest prosta chyba że Pan uważa że odebranie kreacji pieniądza globalnej władzy i przywrócenie jej kontroli narodowi(narodom) jest proste , łatwe i przyjemne.Wszystkie sprawy które Pan wymienił to zaledwie drobne sprawy przy wyżej wymienionej.Niestety ten system jest skonstruowany i podtrzymywany przez dług. Jeśli dług zostanie spłacony to nie będzie pieniądza w obiegu. Jest to dobrze opisane w książce Song Hongbinga "Wojna o pieniądz".Do tej sprawy należy się zabrać z właściwej strony.
Wolnościowiec
Recepta jest prosta i znają ją Państwo: prywatyzacja wszystkich usług państwa (edukacja, służba zdrowia), prywatyzacja autostrad (docelowo także innych dróg), ograniczenie biurokracji, likwidacja senatu, przekształcenie systemu rządów - likwidacja urzędu prezydenta, premiera i większości ministerstw, a w ich miejsce ustanowienie urzędu Naczelnika Państwa (specjalnie dla posła PiS i jednocześnie prezesa owej partii; ewentualnie inna nazwa urzędu jak np. Wódz Narodu) oraz stworzenie max 5-osobowej grupy doradców Wodza. Należałoby również z czasem zlikwidować sejm, gdyż to kolejne głowy do niepotrzebnego opłacania. Demokracja kosztuje, a nas nie stać na ten lewicowy system nieskutecznego rządzenia. Potrzebujemy przywódcy narodowego, a nie setek posłów i senatorów.
Pejot
Pan marszałek Tyszka powinien być wysłany albo do przedszkola, albo do domu wariatów. Zadłużenie państwa zostało wpisane do Konstytucji art. 220. Ta Konstytucja i ten mechanizm obowiązuje od 1997 roku. Może warto napisać jak rozwiązano ten problem w Islandii ?
Alicja
Scenariusz napisano, role rozdano - Spektakl teatralny TRWA !!!!!!
Reselka
Nie będę twórcza: Korwin-Mikke i środowisko dawnego UPR-u mówią o tym od dawna. To jedyne logiczne i słuszne wyjście. Pytanie, który rząd pójdzie po rozum do głowy i w końcu te rozwiązania wprowadzi? Jak długo będą nas jeszcze zadłużać bez pamięci?? Ile jeszcze będziemy musieli słuchać, że ludzie proponujący rozsądne rozwiązania to "oszołomy"???
JARO
Kukizy coraz bardziej się mi podobają; i nie ma znaczenia, że wykorzystują pomysły JKM; może oni będą skuteczni i doprowadzą do wstrzymania tej samobójczej pętli zadłużania; ale jestem realistą - kto ich poprze? Nowoczesna PełO, ZSL? o PiS nawet nie pytam; ale niech głośno o tym mówią w kółko; może w końcu dotrze to do mózgów Polaków i jak nie teraz, to w przyszłości będą wiedzieć kogo wybrać do stanowienia prawa w Polsce, czyli do Sejmu i Senatu; jest nadzieja, mała bo mała, ale jednak;
John Galt
Jak w 1992 przy uchwalaniu budżetu, poseł Korwin-Mikke zgłosił propozycję wpisania do konstytucji zakazu uchwalania budżetu z deficytem to go wyśmiano... A wg. niektórych wyliczeń całkowity dług RP, czyli Państwa podatników to może być nawet 4,5-5,0 bilionów, wystarczy, np. że w danym roku złotówka osłabi się znacząco (czyt. komputery tradery zwalą ją i utrzymają na niskim poziomie do USD, EUR czy CHF), a koszty obsługi długu np. zewnętrznego znacząco wzrosną.
cogito
W pełni popieram konstytucyjny zakaz zadłużania państwa. Odpowiedni artykuł łatwo napisać, to nic skomplikowanego. Tylko jak go wprowadzić?
???
To powinno być już zrobione dawno temu. Ale kiedy p. Korwin to proponował w sejmie, został wyśmiany. Ciekawe czy nasi posłowie zmądrzeli czy dalej będą się śmiać?
Pokręć
Spłacę "moje" zadłużenie gotówką w kasie US, ale chcę mieć glejt, że przez 10 lat nie zapłacę żadnego podatku, ani gminnego, ani państwowego, jaki na mnie przypada.
wmo
Hej! Misiu kukizowy! A gdzie pozostałe zadłużenie? Cały dług to nie tylko tzw. dług publiczny. Polska jest zadłużona wobec wierzycieli na całym świecie oraz ma zobowiązania emerytalne wobec płacących składki podatników. Całkowity dług dawno przekroczył 4 biliony złotych. Jest to kalkulacja szefa działu statystyki NBP.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.