DZIŚ JEST:   24   MAJA   2018 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana
NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

Zakaz aborcji eugenicznej zostanie poparty. Tak „sądzi” premier Beata Szydło

Zakaz aborcji eugenicznej zostanie poparty. Tak „sądzi” premier Beata Szydło
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza wprowadzająca zakaz mordowania dzieci nienarodzonych podejrzewanych o ułomności, prawdopodobnie zostanie przyjęta przez Sejm. - Sądzę, że nie będzie tutaj większych dyskusji i projekt dotyczący zakazu aborcji eugenicznej zostanie poparty – zapowiedziała na antenie TV Trwam premier Beata Szydło.

 

Jak dodała, „państwo bez wiary, bez wartości jest nic nie warte”, ale też przyznała, że religia nie powinna zdominować funkcjonowania państwa. - Nigdy nie ukrywałam i nie ukrywam, że jestem osobą wierzącą, katoliczką. To bardzo pomaga mi w życiu i polityce. Cieszę się, że moi koledzy z klubu parlamentarnego PiS są osobami praktykującymi – mówiła.

 

Odnosząc się do inicjatywy #ZatrzymajAborcję premier wyznała, że cieszy się, że została ona podjęta. - Sądzę, że nie będzie tutaj większych dyskusji i ten projekt zostanie poparty. To problem, który powinien być rozwiązany już dawno. Wiem, że sprawy światopoglądowe wywołują największe emocje. Trzeba mieć jednak odwagę, by dokonywać zmian – zaznaczyła premier.

 

Beata Szydło rozwiała też wątpliwości co do możliwości finansowania z publicznych środków programu in-vitro. Jak wyjaśniła, jeśli ktoś chce skorzystać z takiej metody, ma do tego prawo, ale „państwo nie będzie tego dofinansowywało”.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 


DATA: 2017-12-06 21:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szydło poprze zakaz, Morawiecki wyliczy, co się opłaca bardziej a Duda powie, że podpisze po kilku drobnych poprawkach a następnie zawetuje.
5 miesięcy temu / Hmmm
 
boję się, że będzie tak jak w krążącym po interesie humorze: "panie prezesie, czy w PiS-ie dopuszczona jest wymiana poglądów (opinii)? tak, podam przykład: wczoraj przyszła do mnie pani premier ze swoim poglądem (swoją opinią), a wyszła z moim (moją)" - i to by było na tyle w tym temacie; dodam, że gdyby doszło do wymiany na stanowisku premiera (zwłaszcza tego ostatnio forsowanego), to będzie to początek końca tej śmiesznej formacji; i z dużym prawdopodobieństwem koniec Polski; ten pan nie nadaje się na żadne ważne stanowisko w Polsce; może w jakimś zagranicznym banku? ale nie jako urzędnik Polski;
5 miesięcy temu / JARO
 
To nie jest kwestia wiary i światopoglądu, pani premier, tylko wiedzy i moralności. Pani "sądzenie" zostało też słusznie wy-cudzosłowane, bo to bardziej niż pani, jest kwestia zdania pana Kaczyńskiego, który zdecydowanie pcha projekt obrony futrzaków a projekt obrony dzieciaków kazał odrzucić. Temat jest zresztą "pusty" - możemy sobie pogadać, bo 20-letnia ustawa została uprzedzająco skierowana przez PiS do zbadania przez TK, który rozpatrzy ją, zgodnie z kolejnością wpłynięcia, najwcześniej za 2 lata, a nie będziemy przecież zajmować się sprawą ustawy która jest "właśnie" badana...
5 miesięcy temu / Wojtek
 
@ Dasza18 W kilku zdaniach. Podczas naturalnego zapłodnienia, najlepszy - najsilniejszy plemnik wygrywa wyścig z 300 milionami "kolegów" i wnika w komórkę jajową, zapładniając ją. (A i tak zdarzają się, choć rzadko przypadki deformacji, chorób, patologii.) W invitro laborant wyszukuje w nasieniu faceta żywych plemników (albo które choć trochę się ruszają) i wszczepia w komórkę jajową. I z takiego wybrakowanego nasienia co powstaje? W WIĘKSZOŚCI przypadków dzieci bez rąk, nóg, mózgu itp. itd. Czytałem, że ponad 90% aborcji eugenicznej to aborcje na dzieciach poczętych w invitro. A weź jeszcze pod uwagę, że aby doszło do jednej ciąży z invitro, ok. 6 zarodków jest zabijanych w azocie. Chcesz brać w tym udział? Bo ja nie. Poczytaj.
5 miesięcy temu / Aandrzej
 
Dasza18: lepsze to niż sponsorowanie wyborczej, tak jak za czasów twojej kochanej władzy.
5 miesięcy temu / King
 
No nie wiem czy będzie tak ,,różowo" jak się tego spodziewa Pani Premier, gdy jej już na urzędzie nie będzie, a premierem zostanie M. Morawiecki - liberał. Oj dziwna to taktyka, trąbić od miesiąca o zmianach w rządzie, a jeszcze dziwniejsza zamieniać B. Szydło na M. Morawieckiego. Jeśli tak się stanie, to będzie początek spadku poparcia dla rządu i PiS. Dlaczego? Bo ,,ludzka twarz" PiSu -i rządu zarazem - zniknie a pozostanie zimne, wyrachowane kalkulowanie, będą ustępstwa moralne i dogadywanie się z samym ,,diabłem" byleby kręcił się biznes i się opłacało.
5 miesięcy temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.