DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2017 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Zagraniczne media: „Różaniec do Granic” to spisek Kościoła i polskiego rządu przeciwko imigrantom

Zagraniczne media: „Różaniec do Granic” to spisek Kościoła i polskiego rządu przeciwko imigrantom
źródło: twitter.com / Magda_lena

„Polscy katolicy zorganizowali kontrowersyjny dzień modlitwy na granicach”, napisali dziennikarze brytyjskiego serwisu BBC komentujący „Różaniec do Granic”.

 

„Uczestników akcji zachęcono do wyjazdu w wyznaczone punkty wzdłuż granic kraju na modlitwę o zbawienie Polski i świata”, podkreślono w materiale. Natychmiast jednak dodano, że „owa modlitwa” to jedynie „zasłona dymna”, bowiem rzeczywisty cel zebrania na polskiej granicy miliona osób był zupełnie inny – nie duchowy a polityczny.

 

Zdaniem BBC inicjatywa „Różaniec do Granic” została przeprowadzona po to, aby mieć argumenty dla propagandy pokazującej „rzekome” poparcie, jakiego Polacy udzielają polskiemu rządowi w sprawie nieprzyjmowania imigrantów i nie zmienią tego żadne deklaracje ze strony hierarchów polskiego Kościoła Katolickiego.

 

Sprawę skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Maranowski – dziennikarz i publicysta. – Określenie „kontrowersyjny dzień modlitwy” niebywale mnie zaskoczyło, tym bardziej, że moje wypowiedzi stały się niejako podstawą do stworzenia tego artykułu. Muszę podkreślić, że w mojej rozmowie z dziennikarką BBC nie było ani słowa o tym, że te modlitwy wspierają anty-imigracyjne działania. Powiedziałem jedynie o tym, że Matka Boża uleczyła mojego chorego syna. W grupie, w której się modliłem, nie było żadnej mowy o terroryzmie, islamie, czy migrantach – tłumaczył.

 

BBC zauważyło ponadto, że „Różaniec do Granic” miał miejsce w 446. rocznicę bitwy morskiej pod Lepanto w 1571 roku, kiedy to chrześcijanie pokonali Turków. Tymczasem organizatorzy mieli na uwadze inną datę – w sobotę katolicy obchodzą święto Matki Bożej Różańcowej.

 

W podobnym tonie sprawę opisał „New York Times”. Zdaniem amerykańskiej gazety „Różaniec do Granic” to „akcja polskich katolików, którzy modlili się o ratunek dla Polski i świata” a „wielu jej uczestników” traktuje ją „jako demonstrację przeciwko szerzeniu wpływu islamu w Europie”.

 

Nie inaczej o „Różańcu do Granic” pisały również inne media, m.in. France24, AFP, „Daily Mail” i „ABC News”. Wszędzie podkreślono, że Polacy walczą (ich zdaniem niesłusznie) z „ubogaceniem kulturowym” niesionym przez islamizację Europy.

 

 

źródło: Polskie Radio, wp.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-10-08 15:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

spisek, spisek. A co może być lepszego żeby odgonić czerwone muchy?
4 dni temu / m.n
 
Racja .Polacy udzielają poparcia swojemu rządowi ale przede wszystkim popieraja wiarę w Boga
5 dni temu / Fakt
 
Ale my naprawdę nie chcemy imigrantów w naszym kraju, wybraliśmy taki rząd jaki jest, wiele nas rożni ale też wiele nas łączy. Propagandą są protesty przeciw nieprzyjmowaniu imigrantów. Denerwuje mnie to, iż obcokrajowcy mówią, co my(Polacy) chcemy, co myślimy. Nie popieram do końca rządu, nie popieram tym bardziej opozycji i lewicy. Jestem zwykłym polakiem i moje zdanie popiera zapewne miliony osób.
5 dni temu / bartek
 
"Zdaniem BBC inicjatywa ?Różaniec do Granic? została przeprowadzona po to, aby mieć argumenty dla propagandy pokazującej ?rzekome? poparcie, jakiego Polacy udzielają polskiemu rządowi w sprawie nieprzyjmowania imigrantów" - Gdyby to była nawet propaganda w oczach ludzi i środowisk niechętnych takim inicjatywom, to ja w niej i tak chętnie uczestniczyłem i w sprawie nachodźców zawsze będę popierał dotychczasowe stanowisko Rządu RP po przewodnictwem Pani Beaty Szydło. Uchodźctwo należy rozumieć właściwie a nie przez pryzmat interesów jednej czy drugiej strony. Zarówno merkelowie, jak i muzułmanie mają w tym interesy aby "uchodźctwo" w ich wydaniu wpajać innym oskarżając ich o islamofobię, nazizm, nacjonalizm, rasizm i wiele innych "złych" postaw.
6 dni temu / odszkodowania
 
Znaczy to że akcja była dobra i potrzebna skoro nie jest obojętna Szatanowi.
6 dni temu / Katolik
 
Wiara wiarą a w sprawie imigrantów to: -precz z naszej ziemi .Polska Dla Polaków.
6 dni temu / Mariusz TST
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.

 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI