DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Szokujący bilans wojny islamistów przeciwko Europejczykom! Zobacz nasz raport

Data publikacji: 2017-08-21 08:01
Data aktualizacji: 2017-08-21 14:01:00
Szokujący bilans wojny islamistów przeciwko Europejczykom! Zobacz nasz raport
fot. Twitter

Otwarcie Europy na świat islamu ma katastrofalne skutki. To już tysiące unicestwionych przez islamistów istnień ludzkich. A wszystko w imię walki z „niewiernymi”. Mimo tej krwawej ofiary, postępowi politycy nie chcą zmienić obranego kursu i wciąż pragną Europę „ubogacać” kulturowo.

 

Gwałty, rozboje, pobicia z udziałem islamistów, to tylko fragment nowej, europejskiej rzeczywistości. To także liczne, krwawe zamachy przeprowadzana w imię Allaha. Prezentujemy raport dokumentujący działalność islamistów na terenie państw Europejskich. A to jedynie wycinek krwawej działalności islamistów. Teraz, po kolejnym zamachu w Barcelonie, w którym zginęło kilkanaście osób, a kilkadziesiąt jest rannych, przypominamy, jak wygląda Europa otwarta na islam.

 

Marsylia, 21 sierpnia 2017

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna po tym jak 35-letni kierowca samochodu umyślnie wjechał w dwie wiaty autobusowe w dwóch różnych dzielnicach miasta. Media podały, że sprawca nie jest marsylczykiem, a motywy jego działania nie są znane. Mężczyzna miał się leczyć psychicznie.


Surgut (Syberia, Rosja), 19 sierpnia 2017

Uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował przechodniów. Udało mu się ranić osiem osób. Policja zastrzeliła mężczyznę. Pojawiły się sprzeczne doniesienia o sprawcy. Policja uznała, że nie sądzi, by napastnik był islamskim terrorystą, ale inny komunikat wysyłali przedstawiciele bandyckiej organizacji z terenów Syrii i Iraku.

 

Turku, 18 sierpnień 2017
Co najmniej jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych, m.in. kobieta z dziecięcym wózkiem, w wyniku ataku nożownika w mieście Turku w Finlandii. Tamtejsza policja poinformowała, że napastnik został postrzelony i zatrzymany. Mężczyzna podczas ataku wykrzykiwał Allah Akbar.

 

Wuppertal, 18 sierpnia 2017

Niemieckie służby zatrzymały dwóch Syryjczyków pod zarzutem współudziału w morderstwie. Nożownik zadźgał 31-letniego Irakijczyka. Ucierpiał także 25-latek, który wymagał opieki lekarskiej.

 

Cambrils, 18 sierpnia 2018

Terroryści wjechali furgonetką w grupę ludzi. Mieli na sobie ładunki wybuchowe, jak się okazało, były to atrapy. Zamachowcy zostali zastrzeleni, zdołali potrącić i ranić kilka osób. Służby uznały, że ataki z Cambrilis i Barcelony były ze sobą powiązane.

  

Barcelona, 17 sierpnia 2017

W centrum miasta furgonetka prowadzona przez zamachowca staranowała pieszych, krótko potem uzbrojeni mężczyźni wzięli zakładników w restauracji. Było 15 ofiar śmiertelnych i około stu rannych.

 

Paryż, 9 sierpnia 2017

Zamachowiec wjechał samochodem w grupę francuskich żołnierzy. Co najmniej sześciu z nich odniosło rany. Do zdarzenia doszło w czasie ćwiczeń akcji ochrony przed atakami terrorystycznymi.


Konstancja, 30 lipca 2017

W niemieckiej Konstancji doszło do strzelaniny w dyskotece, na skutek której zginęły dwie osoby, a trzy kolejne zostały ciężko ranne. Sprawcą napaści okazał się 34-letni Irakijczyk, który wtargnął do klubu z bronią maszynową. 


Hamburg, 28 lipca 2017

Nożownik pochodzący ze Zjednoczoncyh Emiratów Arabskich wszedł do jednego z supermarketów i zaatakował przypadkowych przechodników. Ranił kilka osób, w tym śmiertelnie 50-letniego mężczyznę. Podczas ataku miał krzyczeć "Allahu Akbar". Policja podała, że napastnik miał nakaz opuszczenia terytorium Niemiec. 

 

Menchester, 22 maja 2017

Co najmniej 22 osoby zginęły, a ponad 50 zostało rannych w zamachu terrorystycznym, do którego doszło w hali widowiskowej w Manchesterze. Za ekslozję odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie.

 

Paryż, 20 kwietnia 2017

Na Polach Elizejskich napastnik otworzył ogień z broni automatycznej. Ranił śmiertelnie policjanta, Xaviera Jugelé. Kolejni dwaj policjanci oraz niemiecka turystka zostali poważnie ranieni. Zamachowiec został zastrzelony. Okazał się nim Karim Cheurfi, obywatel Francji. Miał przy sobie deklarację, że chciałby „umrzeć jako męczennik w imię Allaha”.


Sztokholm, 7 kwietnia 2017

Na ulicy Drottninggatan w Sztokholmie napastnik wjechał skradzioną ciężarówką w tłum ludzi, a następnie w dom handlowy. W ciężarówce znaleziono torbę z bombą, która nie wybuchła. Sprawcą okazał się Uzbek. W ataku zginęło 5 osób, a 8 zostało rannych.


Petersburg, 3 kwietnia 2017

W petersburskim metrze doszło do zamachu z użyciem ładunków wybuchowych. Eksplodowała domowej produkcji bomba wypełniona ostrymi przedmiotami. Sprawcą okazał się Akbarżon Dżaliłow, obywatel Rosji pochodzący z Kirgistanu. Zginęło 14 osób, a 47 zostało rannych.


Londyn, 22 marca 2017

Na Moście Westminsterskim w pobliżu brytyjskiego parlamentu napastnik wjechał samochodem w tłum ludzi. Następnie rzucił się z nożem na policjantów. Zginęło 6 osób, a 49 odniosło obrażenia. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.


Paryż, 3 lutego 2017

Przed głównym wejściem do Luwru w Paryżu napastnik z okrzykami „Allah Akbar” zaatakował i ranił maczetą żołnierza pilnującego muzeum. Napastnik został postrzelony. Po aresztowaniu przyznał, że niósł farby w sprayu, by zniszczyć dzieła sztuki. Był to jego symboliczny atak na Francję.


Stambuł, 1 stycznia 2017

Podczas nocy sylwestrowej w jednym z klubów w dzielnicy Stambułu - Besiktas - napastnik w stroju „Mikołaja” uzbrojony w karabinek typu AK otworzył ogień do znajdujących się w środku osób. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

 

***

 

Berlin, 19 grudnia 2016

Zamach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Sprawca wjechał kradzioną ciężarówką z polskimi tablicami rejestracyjnymi w tłum ludzi. Zginęło 12 osób, a 56 odniosło obrażenia. Pojazd został uprowadzony wraz z polskim kierowcą, Łukaszem Urbanem, który został zabity. Sprawcą miał być Tunezyjczyk Anis Amri. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie Państwo Islamskie informując, że przeprowadził go „żołnierz ISIS”. Ten w nocy z 22 na 23 grudnia został zastrzelony w Mediolanie przez włoską policję.


Stambuł, 10 grudnia 2016

Przed stadionem Besiktasu w wyniku eksplozji dwóch bomb zginęło 48 osób, a 166 odniosło obrażenia. Do zamachu przyznała się grupa bojowników kurdyjskich Sokoły Wolności Kurdystanu.


Gaziantep, 20 sierpnia 2016

Turcja. W trakcie trwania kurdyjskiego wesela doszło do samobójczego ataku. Sprawcą było dziecko w wieku 12-14 lat. O przeprowadzenie ataku podejrzane jest Państwo Islamskie. Zginęło 57 osób, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.


Diyarbakir, 15 sierpnia 2016

Południowo-wschodnia części Turcji. W wyniku eksplozji samochodu-pułapki zginęło 6 osób, a 25 odniosło rany. O zamach oskarżono rebeliantów z Partii Pracujących Kurdystanu.


Cheleroi, 6 sierpień 2016

Algierczyk mieszkający nielegalnie w Belgii tuż przed kontrolą osobistą ranił maczetą 2 policjantki.


Saint-Étienne-du-Rouvray, 26 lipca 2016

Dwóch mężczyzn wtargnęło do kościoła i wzięło zakładników. Zginęli ksiądz Jacques Hamel i terroryści. 4 osoby zostały ranne, jedna ciężko. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.


Ansbach, 24 lipca 2016

W niemieckim mieście doszło do ataku bombowego przed restauracją Eugens Weinstube. 15 osób zostało rannych. W ataki zginął zamachowiec samobójca, powiązany z Państwem Islamskim.


Monachium, 22 lipca 2016

W centrum handlowym OEZ doszło do strzelaniny. Zginęło 9 osób 27 zostało rannych. Zamachowcem był Ali Sonboly o niemiecko-irańskim pochodzeniu. Sprawca popełnił samobójstwo. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.


Garde-Colombe, 19 lipca 2016

Francja. Marokańczyk zaatakował nożem matkę oraz jej trzy córki Powodem ataku miała być złość mężczyzny na zbyt skąpy strój matki dziewczynek.


Würzburg, 18 lipca 2016

Afgańczyk zaatakował nożem i siekierą pasażerów w pociągu regionalnym w Bawarii. Zabił 4 osoby, 4 ranił. Przed atakiem nagrał film, w którym zapowiadał śmierć, i krzyczał słowa „Allahu Akbar”. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.


Nicea, 14 lipca 2016

Zamachowiec jadący ciężarówką potrącił osoby spacerujące po Promenadzie Anglików. Zginęło 87 osób, w tym zamachowiec, a ponad 200 osób zostało rannych. Sprawcą był związany z ISIS Mohamed Lahouaiej Bouhlel, obywatel Tunezji, posiadający kartę stałego pobytu i pozwolenie na pracę we Francji.


Stambuł, 28 czerwca 2016

Państwo Islamskie dokonało zamachu na międzynarodowym lotnisku Ataturka. Zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych. Trzech zamachowców przyjechało na lotnisko taksówką. Pierwszy z nich wszedł do środka, zaczął strzelać i zdetonował ładunki wybuchowe. Drugi zamachowiec wbiegł na poziom odlotów i tam się wysadził w powietrze. Trzeci terrorysta czekał na zewnątrz. Zdetonował ładunki, gdy ludzie w panice zaczęli wybiegać z terminala. Atak dokonany został z inspiracji ISIS.


Les Mureaux, 13/14 czerwca

Napastnik, Larosim Abbala zamordował policjanta i jego żonę na oczach ich 3-letniego syna. Agresor zadeklarował przynależność do Państwa Islamskiego. Zginął podczas szturmu policji.


Essen, 16 kwietnia 2016

Dwóch muzułmańskich nastolatków podłożyło ładunki wybuchowe w okolicy świątyni Sikhów. Sprawcy byli powiązani z salaficką grupą sympatyzującą z Państwem Islamskim. Trzy osoby zostały ranne.


Satrycz, 30 marca 2016

Samochód eksplodował podczas próby zatrzymania go do kontroli przez policjantów. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Jedna osoba zginęła, jedna została ranna.


Kaspijsk, 29 marca 2016

Zamachowcy zdetonowali dwie bomby obok przejeżdżających policyjnych samochodów na drodze prowadzącej do lotniska w pobliżu miejscowości Kaspijsk. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne.


Bruksela, 22 marca 2016

Dwóch zamachowców zdetonowało ładunki wybuchowe na brukselskim lotnisku Zaventem. Trzeci wysadził się w wagonie metra pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Zginęły 32 osoby, a 340 odniosło rany.


Stambuł, 19 marca 2016

Zamachowiec wysadził się w centrum turystyczno-handlowym. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. 6 osób zostało zabitych, 36 odniosło rany.


Ankara, 13 marca 2016

W pobliżu siedzib resortów spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i na terenie sądu doszło do eksplozji pojazdu wypełnionego z materiałami wybuchowymi. Zginęło 37 osób, a 125 osób odniosło obrażenia. Władze uznały, że za atakiem stała Partia Pracujących Kurdystanu.


Ankara, 17 lutego 2016

W stolicy Turcji zdetonowano pojazd, gdy w pobliżu przejeżdżały autobusy z personelem wojskowym. W zamachu zginęło 30 osób, a 61 zostało rannych. Sprawcą miała być Partia Pracujących Kurdystanu, która o zamach oskarżyła Państwo Islamskie.


Stambuł, 12 stycznia 2016

Podczas samobójczego ataku w stambulskiej dzielnicy Sultanahmet zginęło 11 osób, a 15 odniosło rany. Sprawcą ataku był terrorysta z Państwa Islamskiego Nabil Fadli.


Paryż, 7 stycznia 2016

Mężczyzna ubiegający się o azyl zaatakował przechodniów przed posterunkiem policji. Został zastrzelony. Rana została jedna osoba.


Valence, 1 styczeń 2016

Francuz tunezyjskiego pochodzenia próbował staranować okolice meczetu i przejechać pilnujących go żołnierzy. Ranne zostały trzy osoby.

 

 ***

 

Paryż, Saint-Denis, 13 listopada 2015

Francją wstrząsnęła seria ataków terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu i Saint-Denis we Francji. W krótkim odstępie czasu doszło do trzech eksplozji i sześciu strzelanin. Eksplozje miały miejsce przy Stade de France. Najkrwawszy atak przeprowadzono w teatrze Bataclan. Zamachowcy wzięli zakładników i starli się z policją. W atakach zginęło 130, ponad 300 zostało rannych. Atak przeprowadziło ISIS.


Suruç, 20 lipca 2015

Turcja. W samobójczym zamachu przeprowadzony podczas konferencji Federacji Młodzieży Socjalistycznej zginęły 32 osoby, a 104 odniosło rany. O przygotowanie ataku podejrzewano Państwo Islamskie.


Saint-Quentin-Fallavier, 26 czerwca 2015

Na terenie zakładów Air Products doszło do wybuchu cylindrów z gazem. Sprawcą był Yassine Salhi powiązany z radykalną grupą salaficką. Śmierć poniosła 1 osoba poprzez odcięcie głowy, a 2 zostały ranne w wyniku wybuchu.


Kopenhaga, 14 lutego 2015

W centrum stolicy Danii doszło do strzelanin. Pierwsza miała miejsce w kawiarni. Zginął jeden z uczestników debaty, a trzech policjantów zostało rannych. Druga strzelanina miała miejsce przed synagogą. Ranne zostały trzy osoby, jedna zmarła. Do trzeciej strzelaniny doszło obok dworca Nørrebro. Tam napastnik otworzył ogień do policjantów. Sprawcami mieli być islamiści.


Paryż, Dammartin-en-Goële, 9 stycznia 2015

Bracia Kouachi znani ze strzelaniny w redakcji „Charlie Hebdo” skryli się w drukarni i pojmali jednego zakładnika. Podczas szturmu obaj zostali zabici. Tego samego dnia w Paryżu napastnicy wzięli zakładników w hipermarkecie. Agresor Amedy Coulibaly, zginął razem z pięcioma zakładnikami.


Paryż, 7 stycznia 2015

Trzech islamistów dokonało ataku na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo. Uzbrojeni napastnicy wykrzykując „Allahu Akbar” otworzyło ogień. Zginęło 12 osób, a 11 odniosło rany. Napastnicy byli powiązani z Państwem Islamskim. Tygodnik znajdował się na celowniku islamskich ekstremistów od 2006 roku, kiedy to opublikował karykatury Mahometa.
Oprac. MA

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
r
Jeśli tak, zabrakło emtikonu.
ollek
Było to sarkastyczne stwierdzenie
r
Nie powiedział Pan: "Pan naprawdę nienawidzi ateistów"? Serio? Czyli ktoś się pod Pana podszywa, tak? Czy na pewno nie szatan? :) Przecież te słowa formułowały bezpośrednie oskarżenie osobiste wobec mojej osoby, a nie dotyczące konfliktu ideologii.
ollek
Tego nie powiedziałem, mówiłem ogólnie o konflikcie ideologii.
r
Nie napisałem niczego z czego miałoby wynikać Pańskie fałszywe oskarżenie, jakobym rzekomo nienawidził ateistów. Być może źle Pan zrozumiał te moje słowa: "Natychmiast przestałby być ateistą, a stałby się co najmniej agnostykiem, jeśli nie wierzącym". On zrobiłby tak nie z przymusu, ale z własnej woli (o ile nie jest idiotą, czyli prawidłowo rozumuje). Po prostu, zostając osobiście opętanym przez demona, posiadłby naoczny, niezbity dowód na to że istnieje rzeczywistość której istnienie do tej pory odrzucał, więc trwanie w ateizmie stałoby się dla niego absurdem. Po drugie, popełnia Pan błąd, i to z ignorancji. Katolicy nie nienawidzą ateistów (osób), lecz nienawidzą zła, w tym: ateizmu (ideologii). Bardzo łatwo to rozróżnić. Gdy nienawidzi się osoby, robi się co można by tej osobie wyrządzić krzywdę. Gdybym Pana nienawidził, też chciałbym Pańskiej krzywdy. Czy widzi Pan z mojej strony jakiekolwiek przesłanki, bym chciał Pańskiej osobistej krzywdy?
ollek
Pan naprawdę nienawidzi ateistów. Wiem, że chcielibyście zniszczyć ateistów prawnie np. Był już taki pomysł, by nas deportować. Tylko jest jeden szkopuł, państwo jest nie tylko dla wierzących w Chrystusa, ale dla wszystkich
r
A dlaczego lekarz ma leczyć TYLKO farmakologicznie i terapeutycznie? Ma leczyć SKUTECZNIE. Jeśli farmakologia i terapia nie pomagają, a egzorcyzmy pomagają, to co w tym złego? I niby dlaczego wiarę ma zostawić dla siebie, jeśli skutkiem dzielenia się wiarą jest dobro drugiego człowieka? Tylko ci którzy nienawidzą innych ludzi widzą w tym coś złego. W przypadku opętanego wierzącego, sama modlitwa często nie wystarcza, dlatego potrzebna jest pomoc egzorcysty. Opętany ateista??? Natychmiast przestałby być ateistą, a stałby się co najmniej agnostykiem, jeśli nie wierzącym. No chyba że jest kompletnym idiotą. Zresztą, dlatego paradoksalnie jesteście (na razie) bezpieczni - szatan nie ma interesu by was nękać, bo a nuż uwierzycie przez to w Boga :)
ollek
Ale ona ma leczyć farmakologicznie i terapeutycznie. Wiarę niech zostawi dla siebie. Jeśli pacjent jest wierzący to sam pójdzie do świątyni i się pomodli. A co jeśli pacjent jest ateistą?
r
Jeśli jej działania skutkowały poprawą stanu zdrowia pacjenta, wtedy nie przekroczyła, lecz właśnie wypełniła swoje kompetencje, wynikające z jej zawodu lekarza. A jeśli za świadczenie dobra "jest paragraf", to znaczy że albo prawo jest złe i należy je zmienić, albo kompletnie zdeprawowani ludzie w chory sposób wykorzystują dobre prawo do czynienia zła. Co jest dziwnego w tym że nazywam pasożytem przykładowego ateistę z dyplomem ukończenia studiów medycznych, jeśli działa fanatycznie w imię swej ideologii, poświęcając zdrowie pacjenta w bezmyślnej służbie tejże ideologii? Nie wypełnia on funkcji do której został zatrudniony (przypomnę: przywracanie zdrowia pacjenta), a pieniądze bierze (konkretnie w tym hipotetycznym przypadku: wyłudza), więc jest pasożytem.
ollek
Lekarka w tym przypadku przekroczyła swoje kompetencje. Na to jest paragraf. ,lekarz ateista-pasożyt'? Przedziwny tok rozumowania
r
A, o to chodzi. Myślę że było tak. Lekarka, jako uczciwy i prawy człowiek, wysłała ludzi do egzorcysty w ramach swego powołania, bo powołaniem lekarza jest robić wszystko by pacjent był zdrowy. Dlatego skoro lekarka po fachowym zbadaniu stwierdziła że nie jest w stanie pacjentom pomóc znanymi medycynie sposobami leczenia, a także stwierdziła że występują u nich objawy wskazujące na opętanie, skierowała pacjentów do specjalistów od opętań (egzorcystów), by potwierdzili bądź wykluczyli te podejrzenia. To się nazywa: konsultacje. Egzorcysta w takim przypadku nikomu nie zaszkodzi, a pomóc może. I proszę nie kłamać że było to "na NFZ", gdyż egzorcyści za posługę nie biorą z NFZ ani grosza. Jak to dobrze że nie wszyscy lekarze są pasożytami-ateistami, bo taki ciągnąłby z NFZ kasy ile by się dało, a po długotrwałym i nieskutecznym "leczeniu" wystawiłby diagnozę: "nieuleczalnie chory". A opętany niech się dalej męczy, bo co to ateistę obchodzi? Przecież procedury spełnił.
ollek
Pan chyba nie zrozumiał. Powtórzę. Jakim prawem świecki lekarz, na NFZ wysyłał ludzi do egzorcysty? Oni potrzebowali leków, terapii, a nie modlitwy. Ciekawe co by się stało,jakby choć jeden z nich zmarł. Kto poniesie konsekwencje? Oczywiście egzorcysta i ta lekarka. Ja nigdzie nie twierdzę, że ateiści są nieomylni.
r
Jeśli w tych przypadkach obiektywnie nie było opętania lecz choroby psychiczne, czyli jeśli lekarka popełniła ewidentne błędy, to po pierwsze proszę nie mieć o to pretensji do Kościoła (egzorcystów), a po drugie błędy i pomyłki są rzeczą ludzką. Aaaa sorry - ateiści uważają że nie są, przecież wy we własnym mniemaniu jesteście nieomylni :)
ollek
Ale np przyadek skierowania przez psychiatrę p. Dominiki Skrok Wolskiej ludzi chorych do księdza na egzorcyzmy jest nie do pojęcia. Zamiast leczyć pacjentów, ta wysyłała ich do egzorcysty. Jest to coś absolutnie niedopuszczalnego
r
To Pan nie rozumie. To JAK można zniwelować grawitację w domu, JESZCZE nie zostało naukowo wyjaśnione, czyli jeszcze nie powstała na ten temat teoria naukowa. Ale zaobserwowanie zjawisk lewitacyjnych podczas egzorcyzmów potwierdza że taka siła istnieje, a nadmienię że "przypadek Julii" to nie jedyny opisany przypadek działania tej siły, gdyż ona ujawnia się podczas wielu opętań. Krótko: jest to jeden z przypadków rozwoju wiedzy, gdy empiryczność wyprzedziła teorię. Po drugie, nigdzie nie twierdzę że osoby z depresją wyleczy woda święcona! Twierdziłem i twierdzę że woda święcona pomaga w opętaniach, a nie w depresji. Konkretnie, pokropienie opętanego wodą święconą sprawia przykrość demonowi. Stąd ta reakcja sterowanego przez demona ciała tak jakby ciało zostało pokropione wrzątkiem, choć w rzeczywistości woda święcona nie powoduje dla ciała żadnych negatywnych skutków. Czyli jest to "lek" idealny: szkodzi tylko demonowi, nie czyniąc szkody opętanemu człowiekowi.
ollek
Pan chyba nie rozumie. Jakim cudem Pan niby pozbędzie się grawitacji w domu? ,Jestem bardzo ciekawy :) Proszę o jakiś powód. Po drugie, nadal Pan twierdzi, że osoby z depresją wyleczy woda święcona? Widać, że Pan nie rozumie istoty chociażby depresji, że nigdy Pan tego nie przeżył
r
Nie użyłem terminu "antygrawitacja". Pisałem o sile grawitacyjnej której nauka JESZCZE nie opisała, ale która obiektywnie istnieje, czego dowodem są właśnie udokumentowane przypadki lewitacji. Poza tym, proszę udowodnić tę swoją tezę: "w ,domowych' warunkach jest to niemożliwe". Brak takiego dowodu tylko potwierdzi jakie spustoszenie czyni ateizm w wyznawcach tej ideologii, bo nawet w kwestiach neutralnych religijnie twierdzą że bez dowodów mają pewność. Mam rozsądne argumenty, dowodem na ich rozsądek jest to że mimo tak wielu prób ani razu nie udało się Panu podważyć ich rozsądku, a mi wielokrotnie udało się wykazać irracjonalność Pana interpretacji. Z kolei, co do zdania "To nie czyni z Pana godnego adwersarza" - jak to tak, do tej pory byłem godnym adwersarzem, ale gdy poniósł Pan merytoryczną porażkę to staję się niegodnym? Ach tak, przecież dogmat ideologii ateistycznej brzmi: "każdy kto udowodni upośledzenie ateizmem jest niegodnym adwersarzem" :)
r
Owszem, są lekarze którzy w zdrowiu pacjenta widzą zagrożenie dla swej kiesy bądź wyznawanego światopoglądu, i tacy faktycznie walczą z egzorcystami. Ale Kościół Katolicki co do zasady współpracuje z psychiatrami w celu wyeliminowania choroby psychicznej jako potencjalnej przyczyny. Proszę nie insynuować, że w tej kwestii jest jakiś konflikt interesów, bo ze strony Kościoła go nie ma. Egzorcyści za swą posługę nie wystawiają rachunków, w odróżnieniu od lekarzy. Ze strony zarówno egzorcystów, jak i lekarzy (oczywiście tych którzy na pierwszym miejscu stawiają zdrowie pacjenta, a nie kultywowanie własnych chorych ideologii), jest wola pełnej współpracy celem przywrócenia do zdrowia osoby z problemami czy to psychicznymi, czy to duchowymi.
ollek
Oczywiście jest też antygrawitacja, ale ona występuje tylko i wyłącznie w warunkach stricte laboratoryjnych, bądź w pewnej części kosmosu, także w ściśle określonych warunkach. A my dyskutujemy o przypadku na Ziemii, gdzie w ,domowych' warunkach jest to niemożliwe. Naprawdę nie ma Pan żadnych rozsądnych argumentów, tylko ,proszę być konsekwentnym'? To nie czyni z Pana godnego adwersarza.
r
A co Pan sądzi o takiej tezie: "wszyscy badacze mogą kłamać, bądź zostać przekupieni przez środowiska którym zależy na promowaniu swych idei"? Tego rodzaju teza podważa wiarygodność wszelkich badań. A jest to uogólnienie Pańskiej tezy odnośnie opętań. Proszę więc być konsekwentnym wobec samego siebie i proszę natychmiast przestać wierzyć w prawdziwość czegokolwiek czego Pan sam namacalnie nie zweryfikował, np. wierzyć w historię sprzed daty Pana urodzenia, fizykę kwantową, astronomię, istnienie Antarktydy, itd. Co do grawitacji, między Ziemią i Księżycem jest punkt, w którym grawitacja Ziemi i Księżyca się równoważy. Czy istnienie tego punktu podważa istnienie grawitacji? Analogicznie, lewitacja wskazuje, że pojawiła się siła grawitacyjna niwelująca wpływ przyciągania ziemskiego. To że nauka JESZCZE jej nie opisała, nie znaczy że taka siła obiektywnie nie istnieje. Ale nie dziwi mnie że, jako "skażony ateizmem", nie wpadł Pan na takie wyjaśnienie :)
ollek
Proszę także poczytać opinie psychiatrów na temat egzorcyzmów. Ludzie zamiast iść do lekarza, idą do księdza, to może szkodzić osobom chorym. Raport przygotowali duchowni z organizacji Theos ( z Wielkiej Brytanii)
ollek
Czyli będzie Pan podważał coś tak naturalnego, jak grawitacja? (Lewitacja w powietrzu bez ,opętaną')
ollek
Czyli równie dobrze, osoba która to opisywała mogła skłamać, bądź zostać przekupiona przez środowiska którym zależy na takich sytuacjach. Nie ma namacalne dowodu tej sprawy
r
Owszem, są choroby psychiczne CZĘŚCIOWO podobne do opętania, ale obok nich występują przypadki nie będące takimi chorobami. To że psychiatrzy (ogólnie: badacze) mający świadomość że ludzkość nie wszystko odkryła, potrafią być uważani za pariasów przez np. ateistów ograniczonych sztywnym kręgiem ideologicznych uprzedzeń, nie jest niczym dziwnym. Przecież powiedzenie "ateista wymyśli i uwierzy w każdą bzdurę, byle tylko nie uwierzyć w Boga i Jego dzieła", wzięło się na jakiejś podstawie. Nota bene, właśnie Pan to powiedzenie potwierdził swoimi irracjonalnymi interpretacjami. A przypomnę, że żadne z zaburzeń psychicznych które Pan wymienił nie cechuje wnikanie w świadomość (pamięć, myśli) drugiego człowieka, czego zresztą nawet nie próbował Pan zinterpretować. I co w tym dziwnego że opętana nie zgodziła się na dokumentowanie? To naturalne że chciała o opętaniu jak najszybciej zapomnieć. Kościołowi również nie zależy na "dawaniu wody na młyn" satanizmu czy okultyzmu.
ollek
Tak jak myślałem,zgodziła się na opisanie historii, ale bez podania szczegółów, brak dokumentacji fotograficznej czy fonograficznej. Równie dobrze lekarz mógł napisać książkę dla taniej sensacji. Jedyny zapis jaki słyszałem, są to egzorcyzmy A. Michel, ale jakość tego nagrania pozostawia wiele do życzenia. Widziałem krótkie filmy z takich ,zabiegów', ale również nic z nich nie wynika, ich zachowanie jest typowe dla chorych na zaburzenia obsesjno kompulsywne, schizofrenię, chorobę dwubiegunową, ciężkie przypadki depresji. Tak jak wspomniałem, psychiatrzy, którzy wierzą w opętanie, są uznawani za pariasów w swoim środowisku. O czymś to świadczy
r
Powtarzam, bo sprawia Pan wrażenie że dalej nie rozumie. Nie opieram swej argumentacji TYLKO na przypadku opętania A.Michel - w tej sprawie poleciłem już literaturę, która dostarczyłaby Panu informacji, oczywiście gdyby Pan był w ogóle zainteresowany takimi informacjami. Ja opieram argumentację na relacjach z WIELU różnych egzorcyzmów, które miały miejsce na przestrzeni czasowej setek lat. No chyba że Pan doskonale to rozumie, ale skończyły się Panu "naukowe" wyjaśnienia, a nie chce się Pan dalej ośmieszać wyjaśnieniami irracjonalnymi w stylu "masowa edukacja pospolitego ludu w starożytnych językach", "parząca woda o ledwo wyczuwalnym słonym smaku" czy "specyficzny sposób zachowania się księdza ubranego po cywilnemu"? Szkoda, bo zaczynało być coraz zabawniej :)
ollek
Tak naprawdę nie wiemy co tam się wydarzyło, jest tylko zapis fotograficzny, nie ma żadnego wideozapisu. Poza tym być może sposób zachowania księdza zdradza jego profesję. Żadna instancja sądowa nie podważyła materiału dowodowego,ani zeznań świadków.
r
cz.2 No i pozostałe zagadnienia, jak Pan je wyjaśni naukowo: bezbłędne odróżnianie księdza w świeckim ubraniu od świeckiego przebranego za księdza, bezbłędne głoszenie faktów z życia egzorcysty o których egzorcysta nigdy nikomu nie mówił, odpowiadanie na głos na pytania które egzorcysta zadał w myśli? Poza tym, widzę że nie zapoznał się Pan z "przypadkiem Julii", a szkoda, bo przypadek ten został opisany nie przez duchownego, lecz przez świeckiego lekarza. Opisane jest np. jak Julia opowiadała fakty z życia osób biorących udział w egzorcyzmach (w tym świeckich lekarzy), których (wzajemnie) pierwszy raz w życiu widziała. Nie wspominając o innych niewytłumaczalnych naukowo faktów, np. lewitacji Julii.
r
cz.1 Co do A.Michel podałem książkę, jest w niej szczegółowy opis procesu, w tym zaszczuwania i manipulacji. Przysięgli to nie nauka, to wymiar sprawiedliwości. A to co zacząłem od słów "Ale skoro już...", dotyczy ogólnie WIELU innych egzorcyzmów, na przestrzeni setek lat, nie konkretnie egzorcyzmów A.Michel! Więc twierdzi Pan że osoby z niepełnym wykształceniem podstawowym kiedyś masowo uczyły się języków starożytnych? Dobry dowcip. A gdy woda święcona nie padła na usta, lecz reakcja była ta sama, tzn. bezbłędnie diametralnie inna na wodę zwykłą i święconą? Zresztą, na święconą reakcja była podobna jak na ukrop, a nie jak na słony smak, mimo że temperatura obu wód była ta sama.
ollek
1. Być może uczyła się języków starożytnych, ludzie przecież się uczą. 2. Słuchałem nagrań, wiem jaki miała głos w czasie zabiegów. Tak się składa, że mam znajomego, który ma podobną przypadłość, też zmienia mu się napięcie stun głosowych, kiedy ma atak. 3. Część księży wypadła się księdza, który przeprowadzał egzorcyzm, to o czymś świadczy. 4. Woda święcona ma specyficzny smak, dla tego, że często dodaje się do niej tzw soli egzorcyzmowanej, dlaczego łatwo ją po smaku poznać, jeśli ktoś został nią pokropiony np po ustach. Przysięgli zdecydowali, że A. Michel potrzebowała specjalistycznej opieki psychiatrycznej. Czy z nauką będzie Pan dyskutował?
r
Oczywiście że wyroki sądów ludzkich były, są i będą podważane, gdyż sądy te wielokrotnie wydawały niesprawiedliwe wyroki. Po co więc ten śmieszny argument? A.Michel była opętana, dowody znajdzie Pan w książce "Egzorcyzmy Anneliese Michel" autorstwa F.D.Goodman. Ale skoro już zeszło na opętania, to proszę wyjaśnić jaka choroba psychiczna powoduje że "chory" biegle mówi i rozumie starożytne języki których jako zdrowy kompletnie nie znał, jaka choroba pozwala mu bezbłędne odróżnić wodę święconą od zwykłej (mimo że obie mają identyczne właściwości fizyko-biol-chemiczne), jaka choroba pozwala bezbłędnie odróżnić księdza w cywilnym ubraniu od cywila przebranego za księdza, jaka choroba pozwala bezbłędnie głosić fakty z życia egzorcysty o których egzorcysta nigdy nikomu nie mówił, jaka choroba pozwala na odpowiadanie na głos na pytania które egzorcysta zadał w myśli? A na deser, niech Pan wygoogla "Gallagher przypadek Julii" i to przeanalizuje :)
ollek
Co do opętań. Słynna sprawa Niemki Annalise Michel. Dziewczyna, która była chora psychicznie została uznana za opętaną. Sąd skazał jej rodziców i egzorcystę za nieumyślne spowodowanie śmierci w skutek zaniedbania. Czy będzie Pan podważał wyrok sądu? Albo o. Amorth, mówił o wypluwaniu przez kobietę gwoździ. Okazało się potem iż sama je połknęła. Proszę redakcję o dopuszczenie tego komentarza, nie ma tu niczego niezgodnego z regulaminem serwisu
r
Budda był zwykłym człowiekiem i normalnie umarł, a wyższość Boga nad człowiekiem wykazałem poprzednio. Co do islamu, już kiedyś Panu przedstawiłem czemu jest religią fałszywą, więc Allah nie jest tym Bogiem który ma moc stwarzania wszechświata (kim ewentualnie jest Allah, to odrębny temat). Inni bogowie: czy objawiają się swym wiernym (Bóg objawił się np. św.Faustynie, św.o.Pio)? Czy dokonują udokumentowanych, lecz niewytłumaczalnych naukowo zjawisk (np. Cud Słońca, cud reimplantacji, cud św. Januarego, cud w Sokółce, właściwości tilmy z Guadalupe, Całunu Turyńskiego, chusty z Manopello)? Czy na rozkaz w imieniu tych bogów demony opuszczają opętanych, czy też, ustami opętanych, pękają ze śmiechu? Oczywiście przywołuję to, o czym może Pan sam poczytać, nie wyjawiam moich osobistych doświadczeń upewniających mnie osobiście, gdyż nie mają one dla osoby postronnej rangi dowodu. No i tradycyjnie dodam: w pełni przekonującą odpowiedź uzyska Pan po śmierci :)
ollek
Inaczej postawię tezę, proszę wykazać wyższości waszego Boga nad Allaha, Buddę i innych bogów. Równie dobrze muzułmanin powie, że to Allah jest jedynym prawdziwym Bogiem.
r
Odpowiedź nie jest płytka i bardzo wiele z niej wynika, np. to że błąd, jak teraz widzę, jest po Pańskiej stronie. Postawił Pan tezę: "Ale wy też nie potraficie wykazać wyższości waszego Boga". Ta teza jasno mówi o wykazaniu WYŻSZOŚCI, a nie o wykazaniu ISTNIENIA! A przecież wykazanie wyższości jednej osoby nad drugą wymaga porównania tych dwóch osób, a więc założenia że obie osoby istnieją! Dlatego, przy tak postawionej tezie, przyjąłem że zakłada Pan hipotetycznie iż Bóg istnieje, a następnie na bazie tego założenia chce, bym wykazał wyższość Boga nad człowiekiem - co zrobiłem krótko i logicznie. Więc proszę nie mieć do mnie pretensji o to że sformułował Pan inną tezę niż Pan chciał. Natomiast, co do nowej tezy: "nawet osoba wierząca nie może udowodnić istnienia swojego Boga" - jest ona dokładnie tak samo prawdziwa jak teza: "nawet ateista nie może udowodnić istnienia Putina czy Trumpa" :)
ollek
Ależ odpowiedziałem na pytanie. Wszystko zależy od tych społeczności, jeśli będą chciały to ich obalą (tak jak obalono rządy socjalistów w Europie) 2. ,logiczną oczywistością', bardzo płytka odpowiedź, nic z niej nie wynika. A więc nawet osoba wierząca nie może udowodnić istnienia swojego Boga. To stawia osoby wierzące na przegranej pozycji, ponieważ nie mają one naukowych dowodów na istnienie swojego Boga
r
We Francji i Rosji skończyło się (i dalej trwa) na masowych mordach i powszechnej demoralizacji, czyli właśnie na wielkim osłabieniu społeczeństwa. Czy otrzymam odpowiedź na pytanie które zadałem w ad2, a które zaczyna się od "czy analogicznie popiera Pan by pozbawiać życia całą ateistyczną swołocz..." ? Co do wykazania wyższości Boga. To że stworzyciel całego świata (w tym człowieka) jest "wyższy" nad człowiekiem który nawet nad jedną planetą nie potrafi zapanować, jest logiczną oczywistością, więc akurat tu nie ma co wykazywać.
ollek
Jeśli społeczeństwo chce, zawsze może ich obalić. Jeśli nie potrafią, to znaczy, że są bardzo słabym społeczeństwem. We Francji i w Rosji to się udało.
r
ad1) Przecież napisałem: "jeśli postuluje Pan brak zaangażowania politycznego, to czemu tylko DUCHOWNYCH, a np. ateistów to już nie?" Czyli to Pan nie przeczytał ze zrozumieniem. W związku z tym nic się nie zmienia w moim wniosku: to marzenie o SELEKTYWNYM ograniczeniu wolności jest kolejnym dowodem Pańskiej nietolerancji i hipokryzji. ad2) No to sprawdzę czy choć tu jest Pan konsekwentny. Skoro uważa Pan że, według widzimisię-kryteriów, "tyrania" i "wyzyskiwanie narodu" zasługują na karanie śmiercią, to czy analogicznie popiera Pan by pozbawiać życia całą ateistyczną swołocz (jbc, ja tylko wykorzystuję użyte przez Pana słowo), która przyczyniła i dalej przyczynia się do masowej śmierci i masowego wyzysku niewinnych osób? Ot z naszego podwórka, tych będących za PRL u władzy i wysługujących się tym władzom, obecnie na sowitych emeryturach? A w skali światowej: np. aborcjonistów masowo mordujących niewinne dzieci? O ateistach w stylu Kim Dzong Una nie wspominając.
ollek
Ale wy też nie potraficie wykazać wyższości waszego Boga
ollek
1. Brak zaangażowania osób duchownych ( księży, biskupów, imamów, rabinów) a nie osób wierzących, proszę czytać ze zrozumieniem 2. Chyba mi Pan nie powie, że taka kolokwialnie mówiąc swołocz, jak Ludwik XVI, czy car Mikołaj II, zasługuje na coś innego niż szafot i rozstrzelanie? To byli tyrani, którzy wyzyskiwali naród. Można by to porównać do trybunału stanu
r
ad1) Chrześcijańskie symbole w miejscach publicznych nijak nie szkodzą zdrowym na umyśle nie-chrześcijanom. Zresztą zawieszone są tam zgodnie z obowiązującą Konstytucją. I proszę nie wypowiadać się od czego są świątynie, bo to naturalne że jako zadeklarowany ateista nie ma Pan o tym pojęcia. A jeśli postuluje Pan brak zaangażowania politycznego, to czemu tylko duchownych, a np. ateistów to już nie? To marzenie o selektywnym ograniczeniu wolności jest kolejnym dowodem Pańskiej nietolerancji i hipokryzji. ad2) Czyli potwierdza Pan me poprzednie wnioski - ateiści dążą do wymordowania osób które według własnego widzimisię uważają za złych, np. za "tyranów". Stąd właśnie setki milionów ofiar "oświeconego ateizmu". ad3) Jeśli jakaś "z nazwy nauka" bazuje na tezie "człowiek ponad Boga", to nie jest nauką. Bo nauka opiera się na racjonalnych argumentach i dowodach. Dopóki nie potraficie wykazać jakoby człowiek był ponad Boga, nie reprezentujecie nauki lecz ideologię.
ollek
1. Niezbędne minimum, to znaczy, brak symboli religijnych w miejscach publicznych (od tego są światynie), brak zaangażowania politycznego osób duchownych (powinno to obowiązywać wszystkie religie) 2. Kary śmierci dla na przykład takich ludzi jak Ludwik XVI, czy car Mikołaj II były jak najbardziej adekwatne, ponieważ byli to tyrani. I oni i ich zwolennicy ( Biała Gwardia w Rosji np) zasługiwali na ten rodzaj kary. 3.Tu niedoprecyzowanie z mojej strony, chodziło mi o nauki andropocentryczne, które ponad Boga stawiają człowieka
r
ad1) Pojęcie "niezbędne minimum" jest dość ogólnikowe. Jeśli miałoby być to "niezbędne minimum" nie naruszające doktryny Kościoła Katolickiego, nie widzę powodu byśmy mieli to niszczyć. ad2) Czyli popiera Pan masowe kary śmierci? W szczególności dla oponentów, np. pod pretekstem tyranii? No cóż, przynajmniej jest Pan konsekwentnym ateistą. Nic dziwnego że systemy oparte na tym "dorobku oświecenia" wysunęły się na czoło zbrodniczości. ad3) Pierwsze słyszę by katolicy chcieli zniszczyć nauki humanistyczne jako takie. Wielu katolików posiada wykształcenie humanistyczne, co w tym miałoby być złego że wymagałoby zniszczenia? Tak więc albo ten zarzut jest fałszywy, albo niedoprecyzowany.
ollek
1. Ograniczenie roli Kościoła do niezbędnego minimum 2. Pozbycie się tytanów ( Ludwika XVI na przykład ) 3. Rozwój nauki humanistycznych To niektóre z nich
r
Co do zarzutu wstecznictwa - czyż wstecznictwo nie jest dobrem, gdy sprzeciwia się postępowemu złu? Przecież np. nazizm, komunizm były postępem, przynajmniej w początkowej fazie rozwoju. Czy ich "wsteczniackie" oprotestowanie przez Kościół Katolicki było złe? Co do oświecenia, poproszę konkrety, któryż to "dorobek" chcemy zniszczyć. Zobaczę czy ten zarzut jest prawdziwy a jednocześnie przynoszący Kościołowi chwałę, czy jest fałszywy.
ollek
Czyli chcielibyście zniszczyć dorobek całej epoki oświecenia. Czyż to nie jest wstecznictwo?
r
Proszę nie histeryzować, nikt nie głosi że WSZYSTKIEMU winni są ateiści. Chociaż liczby ofiar potwierdzają, że ideologia ateizmu ma w rozpowszechnianiu zła największy udział. A zamykać i tępić was nie chcemy, bo tak nam polecił Pan Jezus, choćby w przypowieści o chwaście i pszenicy. "Chwast" ma prawo rosnąć aż do żniw. Nie oznacza to jednak że nie będziemy stosować "ewangelizacyjnych oprysków przemieniających chwast w pszenicę i zapobiegających przemianie pszenicy w chwast" :)
ollek
Oczywiście, wszystkiemu winni są ateiści. To dlaczego nie chcecie nas zamykać, albo nas tępić na mocy prawa? :)
r
No i właśnie w systemach z prawem świeckim wymordowano te setki milionów ludzi. To dużo więcej nawet w porównaniu ze zbrodniczymi systemami opartymi na Koranie.
ollek
Ateiści raczej będą przestrzegać prawa świeckiego, żadne prawo oparte na Biblii, Koranie, czy Torze, ich nie obowiazuje
br00net
ollek: ty nie znasz historii, spójrz na mapy zasięgu Chrześcijaństwa we wczesnym średniowieczu
r
Może Pan opowiadać TYLKO o swojej moralności, a nie o "moralności ateistów", gdyż ateiści kierują się indywidualną wolną wolą (nieprawdaż?), więc ci z nich którzy nie uznają jakiegoś systemu prawnego, nie będą opierać na nim moralności. A poza tym, no właśnie, na JAKIM prawie opierają się ateiści? Na aktualnie obowiązującym tam gdzie żyją? Czyli jeśli zmienia się ustrój i prawo, to ateiści automatycznie dopasowują do niego swą moralność? Czyli gdy nastanie komunizm - ateiści są komunistami, gdy nastanie kalifat - muzułmanami? Toż takimi absurdami obraża Pan ateistów! :) I co ma podpisanie konkordatu do zbrodni III Rzeszy??? Czy wskutek tego ilość ofiar III Rzeszy uległa zwiększeniu? Krucjaty były skutkiem agresji islamu na Ziemię Świętą. Gdyby nie krucjaty (a ogólnie: działania obronne przed islamem), obecnie w Europie nie byłoby ani chrześcijan, ani ateistów. Inne przypadki, to nadal są setki, może tysiące ofiar. Jak się to ma do SETEK MILIONÓW ofiar ateizmu?
ollek
,Powinny zakończyć się przed Trybunałem'
ollek
Do Tytus Krucjaty to historia, nie można o tym zapomnieć, tym bardziej, że nie zostały one rozliczone przed Trybunałem haskim. Powinny. Oczywiście inne tego typu zbrodnie, jak wymordowanie ludów Afryki przez Niemców też powinny mieć miejsce
Tytus
Argument z inkwizycją i krzyżowcami jeszcze jest modny wśród ateistów?
ollek
Ateiści też mają moralność, opartą na prawie.(przestrzeganie Konstytucji, KK i KC). Zbrodnie wbrew doktrynie? Ależ to sami papieże tak postępowali 1. Urban II-pierwsza krucjata (gdyby nie jego synod, nie rozpoczęto by krucjat. 2.Klemens V- spiskował z Filipem pięknym przeciwko templariuszom 3. Pius XI- podpisał konkordat z tak zbrodniczym państwem jak III Rzesza, a nawet jeśli nie miał pojęcia co robi, to później go nie zerwano,
r
Wiem że komunizm nie opiera się wyłącznie na ateizmie, ale jego zbrodniczość ma PODSTAWĘ właśnie w ateizmie, co napisałem poprzednio: ateiści którzy wierzą że Boga nie ma, nie czują ŻADNEGO ograniczenia moralnego poza własnym widzimisię. Innymi słowy, jeśli jakiś ateista sobie ot tak ubzdura, że moralne jest mordowanie osób o odmiennych poglądach, i nie czuje zagrożenia osobistego przez skutki takich czynów, to będzie mordował. Przecież właśnie dlatego wymienieni przeze mnie zbrodniarze-ateiści mordowali, przekonani o swej bezkarności. Sprawiali/sprawiają przy tym zewnętrzne wrażenie osób zadowolonych ze swego postępowania. Dlatego przykłady wygłodzenia 5 mln Ukraińców, czystek politycznych itd. też miały swą podstawę w ateizmie, czyli są to zbrodnie ateistyczne. A co do zbrodni dokonanych przez tzw. katolików, proszę odjąć te z nich które zostały dokonane WBREW Doktrynie Kościoła Katolickiego, gdyż za te zbrodnie nie odpowiada katolicyzm. I jak wyjdzie bilans? :)
jj
Nie ma znaczących sił przeciwstawiających się islamowi w Europie, a jest wprost przeciwnie, bo tu idzie wprost o wymianę ludności znienawidzonej Europy.
ollek
Tak jak mówię, komunizm nie opiera się tylko i wyłącznie na ateizmie. Jest tylko jednym z jego aspektów ( obok równości klasowej, walki z burżuazją), więc np nie można wyliczyć w zbrodnie ateistyczne wygłodzenia 5 mln Ukraińców, a jedynie zesłania np księży, zakonników, katolików, muzułmanów, świadków Jehowy itp. Dlatego z ogólnych liczb zamordowanych ludzi, trzeba odjąć np czystki polityczne w ZSRR, ponieważ działacze partyjni byli ludźmi niewierzącymi. Stąd też ta liczba będzie mniejsza. Tak samo trzeba by potraktować zbrodnie islamskie, umniejszając liczbę zabitych o np żołnierzy krucjat.
r
Serio Pan na to czekał? To chyba jednak jest Pan masochistą ;) Proszę zwrócić uwagę, że odwołałem się do zbrodniczych systemów ATEISTYCZNYCH. To że wśród nich znaczącą rolę odgrywają tzw. komunistyczne, których przykłady podałem, nie zmienia faktu że są one ateistyczne. Oczywiście można by też dorzucić inne przykłady zbrodni ateistycznych nie powiązanych z komunizmem, ale już przykłady które podałem druzgocąco wskazują na ateizm jako czynnik mocno sprzyjający zbrodniczości. A że ateizm jest związany z wiarą (wiarą że Boga nie ma, więc ateiści nie czują żadnego ograniczenia moralnego poza własnym widzimisię), więc jest to uczciwe porównanie. I czy ja twierdzę że Kościół Katolicki nie ma nic na sumieniu? Przecież w innym wątku wyjaśniłem, że katolicy to TEŻ grzesznicy. Jednak opierając się na liczbowych faktach, ateizm wychodzi w tym porównaniu duuużo gorzej od katolicyzmu. I bez hipokryzji, bo czy zbrodniarze-ateiści (Stalin, Mao, Kimy) za zbrodnie odpowiedzieli?
ollek
Czekałem na to:) Proszę zwrócić uwagę na to, iż ateizm to nie jest istotą komunizmu. Należałoby więc uwzględnić tylko te ofiary związane z wiarą ( duchowni, Świadkowie Jehowy,katecheci, zakonnicy). Wtedy jest to uczciwe. Nie, nie chcę nikogo obrażać, a jedynie pokazać, że jednak Kościół katolicki ma wiele na sumieniu i że za nie odpowiedział. Oczywiście inne religie ( głównie muzułmanie) też za swoje czyny powinny odpowiedzieć przed np Trybunałem w Hadze
ollek
Czekałem na to:) Proszę zwrócić uwagę na to, iż ateizm to nie jest istotą komunizmu. Należałoby więc uwzględnić tylko te ofiary związane z wiarą ( duchowni, Świadkowie Jehowy,katecheci, zakonnicy). Wtedy jest to uczciwe. Nie, nie chcę nikogo obrażać, a jedynie pokazać, że jednak Kościół katolicki ma wiele na sumieniu i że za nie odpowiedział. Oczywiście inne religie ( głównie muzułmanie) też za swoje czyny powinny odpowiedzieć przed np Trybunałem w Hadze
ollek
Czekałem na to:) Proszę zwrócić uwagę na to, iż ateizm to nie jest istotą komunizmu. Należałoby więc uwzględnić tylko te ofiary związane z wiarą ( duchowni, Świadkowie Jehowy,katecheci, zakonnicy). Wtedy jest to uczciwe. Nie, nie chcę nikogo obrażać, a jedynie pokazać, że jednak Kościół katolicki ma wiele na sumieniu i że za nie odpowiedział. Oczywiście inne religie ( głównie muzułmanie) też za swoje czyny powinny odpowiedzieć przed np Trybunałem w Hadze
r
Nie, nie tak samo. Tak samo byłoby, gdyby osoby wierzące mówiły: "WIEM że Bóg istnieje". Wtedy faktycznie, obowiązek przedstawienia dowodu spoczywałby po ich stronie. Nawiasem mówiąc, udowodnienie istnienia Pana Boga jest możliwe na takim samym poziomie pewności jak udowodnienie istnienia Putina czy Trumpa, ale to tylko dygresja. Skoro twierdzi Pan że nas tylko porównuje z muzułmanami, to ja robię tak samo - porównuję ateistów z muzułmanami. Czyli albo obaj siebie nawzajem obrażamy, albo w obu porównaniach nie ma obrażania. Jeśli pierwsze, to zarzut obrazy z Pana strony jest hipokryzją. Jeśli drugie, to Pański zarzut jest irracjonalny. Co do ilości ofiar, to ja mogę przypomnieć bardziej współczesne ofiary ateizmu (stalinowski ZSRR, Korea Północna, Chiny). Naprawdę chce się Pan licytować na fakty, czyli liczby niewinnych ofiar (wliczając w nie niewinne nienarodzone dzieci)? Byłby to z Pana strony objaw masochizmu, a przecież masochistą Pan nie jest, co nie? :)
ollek
Tak samo osoby wierzące nie mogą udowodnić ustnienia ich boga. Obie strony są w impasie. Po drugie, nie wrzucam Was do jednego worka z muzułmanami, ale porownuję. Kilka wieków temu, głównie katolicy, działali podobnie. Inkwizycja, krucjaty, chrystianizowanie siłą Ameryki południowej. Nie pisze tego, żeby Was obrazić, takie są fakty historyczne, nawet Pan musi mi przyznać w tej materii rację
r
Obrażam? Jeśli tak, to Pan nas obraża dużo bardziej, wrzucając do jednego worka ze sługami szatana. A ja uczciwie założyłem że ateiści służą szatanowi NIEŚWIADOMIE, gdyż swoją wolną wolą głoszą poglądy zgodne z zamysłem szatana, ale bez świadomości że szatan istnieje. Z kolei, jeśli naprawdę ateiści WIEDZĄ że nie ma Boga i szatana, proszę to udowodnić. Bo wiedza opiera się na dowodach, zgadza się? A jeśli nie potrafi Pan udowodnić że Boga i szatana nie ma, to nie posiada Pan w tej kwestii wiedzy, lecz tylko WIARĘ że tych osób realnie nie ma.
ollek
Pan mnie obraża, ateiści nie służą nikomu, ponieważ WIEDZĄ,że ich nie ma, a nie WIERZĄ, w Boga, szatana etc.
r
@ollek: chrześcijanie i muzułmanie nie są jedną grupą, gdyż chrześcijanie służą Bogu, a muzułmanie szatanowi. Pod tym względem to prędzej ateiści i muzułmanie tworzą jedną grupę - sług szatana. Pierwsi nieświadomi jego istnienia, drudzy świadomi, ale wspólnie realizujący jego plan.
ollek
Do r To proszę, Wy(chrześcijanie i muzułmanie) róbcie swoje. To jest wojna głównie ideologiczna, a nas żadna z tych ideologii nie interesuje, dlatego piszę, że to Wasza wojna, nie nasza
ollek
Do r To proszę, Wy(chrześcijanie i muzułmanie) róbcie swoje. To jest wojna głównie ideologiczna, a nas żadna z tych ideologii nie interesuje, dlatego piszę, że to Wasza wojna, nie nasza
r
@ollek: Karawana nie pojedzie dalej, jeśli psy nie tylko będą szczekać, lecz zagryzą wielbłądy i ludzi w karawanie. Naprawdę tak ciężko to Panu pojąć? To że my w Polsce jeszcze nie mamy tego problemu, nie znaczy że nie może do nas przyjść. Dlatego nieroztropne jest chowanie głowy w piasek "metodą strusia" i udawanie że nie ma się czym przejmować. Roztropni ludzie zagrożenia dostrzegają po to, by zawczasu móc im zapobiec, a przynajmniej zminimalizować ich skutki.
ollek
Naprawdę banda fanatyków, nawet jeśli by użyli do ataku bomby atomowej, to tylko nędzne istoty, krzyczące jakieś farmazony, ze swojej ,świętej' książki. Nic więcej, więc naprawdę, przejmowanie się takimi ludźmi jest dziwne. Są jak psy. Psy szczekają a karawana dalej jedzie
r
@ollek. Pozwolę sobie Pana uświadomić: osoba roztropna przejmuje się, że któryś z tych muzułmanów dokona zamachu na tę osobę bądź jej bliskich. Echhhhh, żeby takie banały trzeba było tłumaczyć...
szok
Przodkowie hiszpanów,którzy wyzwolili swoje ziemie od mahometan przewracają się w grobach.Na marne poszedł ich wysiłek wyzwoleńczy.Historia zatoczyła koło,z tą tylko różnicą,że kiedyś tamci wcisnęli się siła sami,a teraz,zaś, zostali sprowadzeni przez prawowitych mieszkańców Iberii.
ollek
Islamiści to tylko banda idotów godna pożałowania i pogardy, czym się tu przejmować?
Krzysiek
Autor nie spracyzował słowo niewierny komu, demonowi allahowi czy wogóle niewierny. Bo jakoś kraje sprzedane sowietom w układzie Poczdamsko-Jałtańskim nie mają takiego bilansu, jak na razie.
Dz
www.youtube.pl Bill Warner; Katastrofalny wpływ islamu na Europę i chrześcijaństwo
markobxl5
?Zorganizowanej sile można przeciwstawić jedynie zorganizowaną siłę. Niezależnie od tego, jak bardzo bym tego żałował, nie ma innego wyjścia.? - Albert Einstein
uwertura
Tym sposobem islam opanował Bliski i Daleki Wschód, Północną Afrykę. Teraz bierze się za Europę. W Polsce też już są i to rodzimi islamiści.
panda
No to znależli sposob na znienawidzonych ,,krzyżowców'' jeszcze dostają od nich gratyfikacje w postaci utrzymania.
Zenon
874 osoby w Europie nie licząc Turcji. Plus do tego jakies 2000 rannych z czego pewnie połowa to inwalidzi do końca życia. Taki "śmiszny" bilans ostatnich dwóch lat. Tak wygląda Europa Tolerancji i lewactwa
@Observer
Bo to raport z Europy... Więc nie ma USA, Kanady, jak i Iranu etc. To chyba zrozumiałe...?
Observer
W raporcie zupełnie pominięto zdarzenia, które miały miejsce w USA, w szczególności w Kalifornii (San Bernardino, Fresno) oraz na Florydzie, ale nie tylko!!! Warto uzupełnić materiał jeszcze o te fakty.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.