DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Z danych GUS i raportu społecznego: co dziesiąty mieszkaniec Wrocławia to Ukrainiec

Data publikacji: 2017-04-21 10:10
Data aktualizacji: 2017-04-21 10:17:00
Z danych GUS i raportu społecznego: co dziesiąty mieszkaniec Wrocławia to Ukrainiec
Fot. Pudelek / Wikimedia Commons GNU

Nawet na 64 tys. szacowana jest liczba obywateli Ukrainy przebywających na stałe w stolicy Dolnego Śląska. Oznacza to, że co dziesiąty mieszkaniec Wrocławia przybył tam z kraju nad Dnieprem i jest obcokrajowcem.

 

Dane dotyczące liczby ukraińskich imigrantów, którzy osiedlili się w jednym z największych miast Polski, pochodzą z Urzędu Statystycznego oraz raportu społecznego, pt. „Diagnozy Wrocławia”. Jeden z autorów opracowania, Krzysztof Karabon w wypowiedzi dla „Gazety Wrocławskiej” nie krył wywołanego tymi informacjami entuzjazmu, podzielanego z pewnością przez środowiska lewicowe.


Migracja z Ukrainy to wielka szansa rozwojowa Wrocławia, która może pomóc dostarczyć niezbędnych rozwijającemu się miastu rąk i głów do pracy. Władze miasta powinny prowadzić działania dążące do jej zwiększenia i utrzymania, na przykład poprzez wspieranie ukraińskiej kultury we Wrocławiu czy kontynuację działań przeciwko nacjonalizmowi – powiedział.


Gazeta podkreśla, że język naszych sąsiadów słychać w mieście coraz częściej i wymienia rodzaje prac podejmowanych najczęściej przez przybyszów. Znajdują oni zatrudnienie przede wszystkim w gastronomii, usługach komunalnych i pracach domowych.


Od początku roku szkolnego naukę w szkołach stolicy Dolnego Śląska rozpoczęło pół tysiąca młodych Ukraińców.

 


Źródło: „Gazeta Wrocławska”, kresy.pl

RoM
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
MariueszS
Ja sie tam ciesze ze przyjeżdżają! dobrze sie integrują i skoro przyjeżdżają tłumnie to trzeba zwiększyć działania na rzecz integracji tak aby nie było enklaw
Aquila
Gdy migrantów jest powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy i są rozproszeni, to zwykle dobrze się integrują. Ale kiedy jest ich milion, przestają się integrować i uczyć języka, bo im to już niepotrzebne. Zaczynają tworzyć enklawy i swoją masą wpływać na państwo, do którego przybyli. Obyśmy nie napytali sobie biedy, jak ci na zachodzie.
Stormer
@@Stormer: Masz z tym problem? Czy Polaków w GB też powinno się wyrzucić bo są obcy?
@Stormer
@Stormer - jak zwykle agenturalne i prowokacyjne teksty pozycjonują Stormera w określony sposób...
Roni
No dobra. Pofantazjujmy sobie , a czemu nie. We Wrocławiu i okolicach przybywa coraz więcej Ukraińców. Zaczynają się konflikty. Na początku małe, które z czasem przeradzają się w konflikt poważny. Wybuchają zamieszki. Prasa na zachodzie pisze o Polskiej dziczy która morduje biednych uchodźców, najlepiej bezbronne dzieci i kobiety. Są wstrząsające zdjęcia które obiegają świat. Świat nie posiada się z oburzenia. Niemcy aż przebierają nogami aby położyć kres bestialstwu i chcą zaprowadzić "pokój". Wchodzą! Wraz z bezbronnymi cywilami, biednym ludem uciśnionym, "wyzwalają" kolejne miasta. Polacy uchodzą pozostawiając majątki i ziemie zadowalając się życiem ( lub nie). Nadchodzi sprawiedliwość dziejowa. Polskie pany zostają ukarane przez postępowy ludi ich przyjaciół. Świat szaleje z radości. Polska hydra ciemnogrodu ukarana i potępiona. Brawo!
Roni
Tak samo myśleli Niemcy "ściągając" Turków do siebie. Teraz mają enklawy Tureckie we własnym państwie. Co do doskonałego mówienia po Polsku to są projekcje życzeniowe. Jak znają to udają że nie rozumieją. Bo tak łatwiej.Ale większość udaje że zna angielski i to jest dramat. Spróbujcie się dogadać, ręce opadają. Tak więc frajerom proponuję naukę Ukraińskiego. Bo za chwilę nic w sklepie nie kupicie.I będzie jak na Florydzie nie znasz Hiszpańskiego to poszedł!
Slawomir Tomasz Roch
Malo Wam jeszcze ludobojstwa?! Rozwoj banderyzmu na Ukrainie b. zle wrozy na przyszlosc. Ludzie opamietajcie sie zanim nie jest za pozno!
doc
Działań przeciwko nacjonalizmowi ukraińskiemu, rozumiem?
dixie
Na razie problem jest w tym, że nie dostrzega się zagrożenia. Jak przekroczą masę krytyczną, to zaczną się dużo większe problemy. Na tzw. Zachodzie muzułmanie też kiedyś nie stanowili problemu, i to samo mówiono - skori pracują, jest ich w sumie nadal niewielu itp. Dzisiaj tworzą równoległe społeczeństwa. Może z Ukraińcami tego problemu nie będzie, a może będzie, tego nie wiadomo. Ale lepiej by było, gdyby nie potrzeba było mieć takich wątpliwości. Gadanie o korzystnym wpływie na gospodarkę to jest pitolenie ludzi, którzy zysk z tytułu tańszej siły roboczej zostawiają w swojej kieszeni. A przecież zatrudnianie tych ludzi to jest drenowanie rynku ukraińskiego. Tego już nie widzimy?
Stormer
Skoro efektywnie pracują i do tego doskonale mówią po polsku to w czym problem? W dodatku przynoszą zysk państwu w podatkach i wszyscy są zadowoleni.
Zaremba
Wspieranie ukraińskiej kultury i przeciwdziałanie nacjonalizmowi? Przecież to się wzajemnie wyklucza...
dixie
Ale radość, co za sukces! Ale lewactwo przecież nie spocznie i naprawdę cieszyć się będzie dopiero wtedy, gdy 100% Polaków zastąpią ludnością obcą - oto prawdziwy cel. A na razie cel pośredni - Polacy mniejszością rządzoną przez obcych.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.