DZISIAJ JEST
PIĄTEK 31 MARCA
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Imieniny obchodzą:
Gwidon, Kornelia
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

X Forum Monarchistów Polskich już wkrótce. Zapraszamy do Dworu Zbożenna

Data publikacji: 2017-03-15 06:00
Data aktualizacji: 2017-03-15 10:49:00
X Forum Monarchistów Polskich już wkrótce. Zapraszamy do Dworu Zbożenna

Niemal każdego dnia docierają do nas informacje obnażające prawdziwe oblicze demokratycznej ułudy. Uprawianie inżynierii społecznej zmierzającej do ukształtowania przekonania o istnieniu tzw. władzy ludu nie wytrzymują konfrontacji w zetknięciu z brutalną rzeczywistością. W poszukiwaniu źródeł ładu i porządku wielu sięga po sprawdzone i uświęcone tradycją wzorce kierując swe oczy i intelektualną refleksję ku monarchii.

 

Znakomitą i niepowtarzalną okazję do rozszerzenia wiedzy historycznej, wymiany myśli i poglądów politycznych i nawiązania kontaktów z przedstawicielami stowarzyszeń monarchistycznych nie tylko z Polski, lecz również z Czech, Niemiec, Austrii i Węgier stanowić będzie X Forum Monarchistów Polskich.

 

Wydarzenie organizowane w Dworze Zbożenna k/Przysuchy potrwa od 31.03. (piątek) do 02.04. (niedziela) 2017.


Głos zabiorą: prof. Jacek Bartyzel – Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Piotr Doerre – redaktor naczelny portalu PCh24.pl, Nicole Fara – Die Monarchisten  „Schwarz-Gelbe Allianz Austria”, poseł dr Kornel Morawiecki – Marszałek Senior Sejmu RP, prof. Andrzej Nowak – Uniwersytet Jagielloński, Piotr hrabia Stolberg-Stolberg – potomek cesarza Franciszka Józefa I.

 

Wśród zaplanowanych tematów znalazły się: panel dyskusyjny „Monarchia czy Republika”; działalność organizacji austriackich monarchistów „Schwarz-Gelbe Allianz”; historia arystokracji austriackiej po I wojnie światowej; panel dyskusyjny „Idea Królestwa Polskiego”, program obchodów 100 rocznicy intronizacji Rady Regencyjnej; panel dyskusyjny „Idea monarchiczna w mediach”.

 

Forum rozpocznie w piątek o godz. 18.00 panel dyskusyjny z udziałem profesorów: Jacka Bartyzela i Andrzeja Nowaka „Monarchia czy Republika”.

 

Więcej informacji na stronie www.monarchia.info.pl

 

 

luk

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
agricola
No, no... jeśli Morawiecki może być prelegentem na Forum Monarchistów Polskich to Doda spokojnie może "kandydować" na funkcję Przeora Klasztoru Jasnogórskiego.
ktoś
Jarosław I nie będzie królem Rzeczpospolitej Polskiej Jednego Narodu Katolickiego(RPJNK).Wybranym przez moherowe berety.
John Galt
P. Morawiecki na Forum Monarchistów?!?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.