DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Wyzbycie się polskości, brak wstydu i prostytucja. To według „Gazety Wyborczej” normalność

Data publikacji: 2017-03-20 15:00
Data aktualizacji: 2017-03-20 18:17:00
Wyzbycie się polskości, brak wstydu i prostytucja. To według „Gazety Wyborczej” normalność
fot.simon daval/maxpp/forum

„Przeszłam terapię od polskości, pozbyłam się wstydu”. „Jestem normalna!” Takimi oto nagłówkami krzyczy „Gazeta Wyborcza” publikująca w „Dużym Formacie” raport na temat prostytucji w Niemczech. Faktycznie jest to zapis technik erotycznych połączony z promocją prostytucji i wykorzystaniem skrzywdzonej w młodości dziewczyny.

 

Materiał Ewy Wanat opublikowany w „Dużym Formacie” pod hasłem „Seks nad Odrą” ma promować starania prostytutek „wszystkich krajów” podejmowane w celu legalizacji tzw. seksworkerów. W praktyce jest to ponura – miejscami wulgarna – historia zranionej, molestowanej dziewczyny, która opisuje swoją „pracę” i mówi o rzekomym szczęściu i spełnieniu. Znacząca część rozmowy upływa na opowieściach o technikach erotycznych, stawkach i o tym jak wygląda praca prostytutki od podszewki. To wszystko bez uprzedzenia, że treści nie są stosowne dla młodszej grupy czytelników.

 

Mira utyskuje na świat, w którym decydujące role odgrywają mężczyźni, ale równocześnie z entuzjazmem opowiada jak przedmiotowe traktowanie jej jako masażystki sprawia jej frajdę. Narzeka na szykowane zmiany w niemieckim prawie, które mają ją zniewolić (obowiązkowe badania, rejestracja na policji) i sprowadzić do podziemia. To rodzi protesty środowiska „seksworkerów”.

 

Momentami historia doprowadzana jest do granic absurdu: „To ważne, żebyśmy mówiły w swoim imieniu, a nie decydowali za nas dewoci z CDU [partia chrześcijańskich demokratów] czy feministki starej daty jak Alice Schwarzer, ikona niemieckiego feminizmu, która uważa, że nie ma dobrowolnej prostytucji” – czytamy w „GW”.

 

Materiał uzupełniony został rozmową z socjolog Izabelą Ślęzak z Uniwersytetu Łódzkiego pod wymownym tytułem „Po prostu taka praca” - na temat prostytucji w Polsce, pomysłów nie tyle na jej legalizację, ale depenalizację niektórych czynów oraz braku społecznej akceptacji dla zawodu „prostytutka”. 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

MA

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Wojciech
A popis wspomaga ich finansowo wykupując u nich usługi. I już rozumiecie komo służą. Na pewno nie naszej ojczyżnie.
Ja
"Kosciol katolicki ponosi odpowiedzialnosc przed Bogiem za moralne zycie Polakow!" Chyba za moralne życie swoich wyznawców. Myślę, że nie wszycy Polacy zyczyliby sobie, żeby kk miał wpływ na ich życie.
ja
@Czytelnik : To wynika z talmudycznego przekonania że podział na rasę panów i gojów jest jedynie słuszny. Prostytutka ma obowiązek służyć. Nie ma ona godności jak zwierzę. To przekonanie należy w niej ugruntować.
Czytenik
I tak oto GW zaczęła promować pośrednio gałąź przestępczości, która jest odpowiedzialna za niewyobrażalny ogrom zła. Prostytucja w dzisiejszym kształcie jest gorsza niż kiedykolwiek wcześniej. Walka z nią jest moralnym obowiązkiem każdego człowieka, a najsurowsze karanie sutenerów oraz ich szefów - bezwzględnym obowiązkiem państwa.
trooper
@Hugon de Payns Tak jest w lewackiej Szwecji i Francji @Słąwomir Tomasz Roch gdyz to Kosciol katolicki ponosi odpowiedzialnosc przed Bogiem za moralne zycie Polakow A czy to biskupi strują Polakami? Czy to Polacy czy biskupi za Polaków prowadzą moralne życie
Slawomir Tomasz Roch
Odrazajace! Polecam ten artykul Prymasowi Polski i wladzom Episkopatu Polski, gdyz to Kosciol katolicki ponosi odpowiedzialnosc przed Bogiem za moralne zycie Polakow! Taka gazeta z takim artykulem powinna przywolanych zainteresowac dosc zywo. Moim marzeniem jest by w tej sprawie, tego artykulu wypowiedzial sie sam bp Pieronek. Z Panem Bogiem
Hugon de Payns
Dopóki będą klienci będzie prostytucja.Zadaniem państwa jest likwidacja klienteli.Ale musiałoby to być państwo o korzeniach katolickich.Każde inne nie ma podstaw by widzieć w tym coś złego.Szczególnie w państwie gojów ,jest to bardzo korzystne zjawisko.Mamy przynajmniej kilka encyklik papieży(przedsoborowych!) w których taka sytuacja jest opisana.W chrześcijańkim społeczeństwie nie można dopuszczać do władzy żydów(choć należy mieć do nich szacunek)bo skończy się to upadkiem moralnym i za tym całkowitą ruiną społeczeńtwa i państwa.W polsce jakoś nikt nie chce w to wierzyć a jedyne encykliki jakie w ogóle mają prawo istnieć to posoborowe-a to już zupełnie inna rzeczywistość.
Pejot
najlepiej jak pani socjolog i pani autorka same podejmą pracę w niemieckim seksbiznesie. Po miesiącu niech nam opiszą co przeżyły. W niemieckiej TV dużo jest materiałów o tym szambie. Może warto coś przetłumaczyć, ewentualnie wykupić licencję na pokazanie takiego materiału polskim widzom ?
TROOPER
@Wojciech Tylko czemu daje PiS kasę (mało ale jednak) na tych co na nich plują.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.