DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Wyjątkowa kronika na 1050-lecie chrztu Polski

Wyjątkowa kronika na 1050-lecie chrztu Polski

Trudno wyobrazić sobie, aby rok, w którym obchodzimy 1050 rocznicę chrztu Polski, nie stał się przyczynkiem do poczynienia podsumowań tego, co piękne i ważne wydarzyło się w ponadtysięcznej historii polskiego narodu. Tak powstała „Kronika Dziejów Polski 966-2016”, wyjątkowy leksykon zdarzeń, jakie nastąpiły po obraniu przez Mieszka I drogi ku cywilizacji łacińskiej.

 

W pasjonującą podróż po ponadtysiącletnich dziejach Polski zabierają nas wybitni publicyści magazynu „Polonia Christiana” i historycy: Joanna Wieliczka – Szarkowa i Jarosław Szarek. Autorzy w „Kronice Dziejów Polski” wyselekcjonowali najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które w książce układają się w spójną historię narodu przeżywającego swoje chwile wielkości, ale i upadków.

 

„Kronika Dziejów Polski” to znakomite źródło podstawowej wiedzy o historii Polski, to swego rodzaju mała historyczna ściągawka, która może okazać się nieocenioną pomocą szkolną, ale też i lekturą dla osób nieco starszych.

 

Opatrzona barwnymi ilustracjami książka nie skupia się jedynie na – jakże ważnych – faktach czy postaciach historycznych, ale przywołuje również barwne cytaty z kolejnych epok, czy sięga po głosy świadków historii - od czasów Mieszka I poczynając, a na współczesności kończąc.

 

Książka wydaje się być pozycją obowiązkową w naszych biblioteczkach, bo też i przypomina o naszym pochodzeniu, tradycji, pokazuję dumę i wiarę polskiego Narodu. Ale nie tylko. Lektura „Kroniki Dziejów Polski” dobitnie pokazuje, że Polska – wraz z całym swym dorobkiem cywilizacyjnym – stanowi nieodłączną część Europy, a w ciągu minionych wieków nasi przodkowie wielokrotnie udowadniali, że jako Naród chcemy być wierni tradycji chrześcijańskiej.

 

MA

 

 

„Kronika Dziejów Polski 966-2016”, Joanna Wieliczka-Szarkowa, Jarosław Szarek, Wydawnictwo AA, Rok wydania: 2016. Oprawa twarda, 64 strony, 210 x 300 mm.

 

 

 

 

 

 


DATA: 2016-07-11 11:43
 
Książkę w promocyjnej cenie można zamówić w księgarni
Książkę w promocyjnej cenie można zamówić w księgarni
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.