DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Wyborcy powiedzieli: „Precz z komuną!”. Ale SLD znowu chce wystartować w wyborach

Wyborcy powiedzieli: „Precz z komuną!”. Ale SLD znowu chce wystartować w wyborach
Grazyna Myslinska/FORUM

Polacy podziękowali już w ostatnich wyborach parlamentarnych Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, odmawiając poparcia temu ugrupowaniu. SLD jednak nie rezygnuje i zapowiada start w wyborach samorządowych.

 

Obecny szef SLD, Włodzimierza Czarzasty, który należał do PZPR do samego jej końca, poinformował, że SLD wystartuje w wyborach samorządowych pod szyldem SLD Lewica Razem.

 

Czarzasty poinformował, że w wyborach SLD wystawi mocną ekipę polityków, którzy należeli do SLD w minionych latach. Wszyscy byli posłowie SLD zostali zobowiązani do kandydowania do sejmików.

 

Filary programowe kampanii lewicowej, postkomunistycznej partii opracował specjalny zespół, w skład którego weszli m.in. były sekretarz tej partii i również członek PZPR, Marek Dyduch.

 

Wśród propozycji programowych jest sporo obietnic o charakterze socjalnym, jak 500 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka, wsparcie określonym odsetkiem PKB budownictwa komunalnego, szczepienia przeciwko grypie w szkołach oraz wprowadzenie do szkół dentystów.

 

Jak mówił wspomniany Dyduch, który zajmuje się strategią polityczną SLD, głównym założeniem Sojuszu jest „mieć wpływ na to, co się dzieje w samorządzie”. Zaznaczył, że plan minimum na najbliższe lata to „1 plus 2 plus 3” - uzyskanie w 2017 r. średniego poparcia powyżej 6 proc., w przyszłym roku powyżej 8 proc., a w 2019, roku wyborów parlamentarnych, powyżej 11 proc.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2017-06-24 20:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do "Prawcki ból"..niech Cię głowa nie boli.Czasy postkomuny pokazały do czego zdolna jest lewica. Wynik wyborczy jest ogólnie znany. Zaklęcia niczego nie zmienią.Do "nn"Grzeczność grzecznością a prawda prawdą. Grzecznością prawdy nie zakryjesz.Jak sam(a) piszesz-różnimy się w wszystkich podstawowych spojrzeniach na życie doczesne i wiarę ( podstawę cywilizacji zachodniej) W tej materii nie mamy zbyt duzo punktów wspólnych ha ha ha.Swoją drogą nie rozumiem Twojego sformułowania " wybrańcy Boga" Co ono oznacza i co się pod tym kryje? Twoja znajomość podstaw wiary chrześcijańskiej zwala z nóg. Czy tylko tyle jest Ci znane? Czy też raczej tyle potrzebujesz od innych w stosunku do siebie.Najśmieszniejszy jest fakt ze lewacko-lewickie srodowiska dla poparcia swoich tez używają wyrwanych cytatów z Pisma Świętego.Optymistyczne jest to,że Twoje ostatnie zdanie nas łączy.Słuchając "obywateli " sądzę ze należysz juz do nielicznej grupy w oPOzycji używającej języka polskiego
8 miesięcy temu / hiro
 
Ponad milion osób głosowało na SLD w ostatnich wyborach. Teraz zagłosuje zapewne większa liczba. Niektórych to widać boli;)
10 miesięcy temu / Prawacki ból
 
Publiczne a więc pisowskie PR1 też go promuje. Antykościół w natarciu.
11 miesięcy temu / 34
 
SLD Lewica Razem tylko w celu zachowania stanowisk w gminach, urzędach i in. instytucjach nadal.
11 miesięcy temu / Fred
 
Przecież to są tacy sami ludzie jak każdy z nas,tylko mają inne poglądy na życie doczesne i to,które czeka każdego człowieka."Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz".Więcej kultury oceniającej innych.Nie jesteście wybrańcami Boga,którego jaka widać nie wyznajecie po chrześcijańsku.Miłuj bliźniego jak siebie samego.Łatwość i możliwość publicznego wyrażania swoich ukrytych poglądów,za które się odpowiada,nie zwalnia od grzeczności.
11 miesięcy temu / nn
 
Przed chwilą czytałem artykuł o sędzinie która fałszowała ceny żeby sobie samej ustawić "wyprzedaż". Stawiam pytanie ile jest ludzi w polsce o mentalności tej sędziny i na kogo tacy ludzie będą głosować?
11 miesięcy temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.