DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Wojciech Cejrowski: Wałęsa po roku 1989 chronił czerwonych i pomagał im umocnić ich pozycję

Data publikacji: 2016-02-23 11:30
Data aktualizacji: 2016-02-23 09:18:00
Wojciech Cejrowski: Wałęsa po roku 1989 chronił czerwonych i pomagał im umocnić ich pozycję
fot. A. Chomicz/Forum

Gdyby po roku 1989 Wałęsa rozwalił komunę (do czego miał idealne warunki), zamiast pić z nimi wódkę, wówczas moglibyśmy machnąć ręką na całość jego współpracy z bezpieką – czytamy w facebookowym wpisie znanego podróżnika.

 

Jak podkreśla Cejrowski, Wałęsa „byłby jak Ryszard Kukliński. Nikt dzisiaj nie sądzi Kuklińskiego z tego, że był wysoko postawionym oficerem komunistycznej armii. Jest bohaterem i patriotą za to, co uczynił potem”.

 

Jednak jak zauważa podróżnik „Wałęsa po roku 1989 chronił czerwonych i pomagał im umocnić ich pozycję. (Wdowa po Kiszczaku pobiera 6000 zł emerytury generalskiej.) Dlatego, zamiast być bohaterem, Wałęsa zostaje zapisany w historii jako kapuś, który donosił na kolegów za pieniądze”.

 

 

 

Źródło: Facebook

luk

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Jerzy
Wałęsa realizował wtedy dyspozycje USA i o żadnej lustracji ani dekomunizacji nie mogło być mowy. Potwierdza to Maciej Zalewski ówczesny sekretarz BNN w kancelarii Wałęsy cyt: ?Czego dowiedziałem się w Ameryce - tak ma być. Drugą lekcję otrzymałem, kiedy byłem w BBN i kiedy rozmawiałem z szefem CIA, który też mi powiedział, że tak ma być: ?Zostawcie tych agentów, zostawcie tych szpiegów, wszyscy jak mieli być odwróceni, to zostali odwróceni, pracują na rzecz nowego układu. Zostawcie to w świętym spokoju. Wszystkie wasze pomysły są pomysłami idealistów, którzy nie rozumieją układu. Tak ma być?.
Gal
Gdyby Wałęsa po 89 roku zrobił tak jak Pan pisze Panie Wojciechu, doprowadziłby do wojny domowej w Polsce i prawdopodobnie rozbicia Polski na wschodnią i zachodnią lub na podziały etniczne. Ruscy, mimo iż chwiali się w posadach, mieli na terenie Polskim sporą armię gotową na rozkaz do interwencji. Władza PRL też dysponowała sporą siłą i mogła w jednej chwili zmieść z powierzchni ziemi cały obóz opozycyjny. Nie bronię nikogo ale podzielam opinię Wałęsy iż w 89-94 udało się zrobić dużo. Wałęsa dogadał się z czerwonymi (i wcale tego nie ukrywa) i musiał dotrzymywać słowa, inaczej mielibyśmy powtórkę z Jugosławii. Taka jest smutna prawda. Natomiast w ustach PiS największą tragedia tego kraju jest właśnie brak zmian na poziomie Jugosławii czy Rumuni, brak krwi.
Ar2r
Wojtuś - jedź już lepiej z tymi małpami na bosaka po slumsach biegać !
Żelibur
Nic dodać, nic ująć...
Mlecz
Wygląda na to, że pan L. Wałęsa po 1976 przestał pełnić funkcję TW, bo stał się pełnoprawnym członkiem komunistycznej nomenklatury z zadaniem ochrony całej komunistycznej machiny czyli PRL bis.
Janosik
Zgadzam się z p. Cejrowskim. Jeszcze jest cień niepewności co do autentyczności podpisów w teczkach Bolka,Wałęsa tłumaczy to po swojemu, poczekajmy na opinię grafologow.
Adamos
Bolek teraz jest aktywowany przez czerwonych do dalszej ich obrony w tych trudniejszych dla nich czasach. Może znowu stanie na czele jakiegoś tam związku i wskoczy na jakąś tam bramę :)
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.