DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Włochy: szykany wobec psychologów nieprzychylnych ruchom LGBT. Tolerancja albo dymisja

Włochy: szykany wobec psychologów nieprzychylnych ruchom LGBT. Tolerancja albo dymisja
REUTERS / FORUM

Włoscy psycholodzy, którzy zajmują się patologiami związanymi z homoseksualizmem, a zwłaszcza dotyczącymi spraw związanych z wychowywaniem dzieci przez pary jednopłciowe, muszą liczyć się z poważnymi szykanami. Aktualnie trwa kilkanaście procesów dyscyplinarnych przeciwko psychologom, którzy ośmielili się publicznie wypowiedzieć na ten temat, a ich słowa nie były poprawne politycznie i uderzały w podstawy homoideologii. Obwinionym zarzuca się rzekomy brak aktualnej wiedzy nt. związków homoseksualnych.


Sprawy są wytaczane przez regionalne izby psychologów. Obwinionym zarzuca się, że nie liczą się z aktualnym stanem wiedzy. Niestety w obawie o utratę pracy bądź uprawnień do wykonywania zawodu, zdecydowana większość oskarżonych psychologów wycofuje się ze swych poglądów i dąży do wyciszenia całej sprawy. Wyjątek uczynił znany mediolański psycholog Giancarlo Ricci, który został postawiony w stan oskarżenia przez lombardzką izbę psychologów, ponieważ wskazał na istotne znaczenie obecności matki i ojca dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Zdaniem prof. Giuseppe Bersaniego, psychiatry z rzymskiego Uniwersytetu La Sapienza, sytuacja we Włoszech staje się bardzo poważna. Zagrożona jest bowiem wolność badań naukowych.

„Wolność prowadzenia badań naukowych istnieje, ale istnieje też pewna blokada wynikająca z obaw, że zajmowanie się tymi kwestiami może zostać odebrane jako postawa bliska homofobii. Jest to oczywiście bezpodstawne. Badania naukowe muszą z samej swej definicji być wolne. Nie można prowadzić badań, jeśli są one obciążone wstępnymi założeniami o charakterze poznawczym czy ideologicznym. Dziś natomiast nie jest to niestety oczywiste, wywierana jest silna presja, można zostać oskarżonym o obskurantyzm czy zacofanie, jeśli bada się pewne sytuacje, które można przecież poznać w sposób obiektywny. Badania naukowe muszą być wolne. Trzeba sobie życzyć, by wzorce ideologiczne, a przede wszystkim polityka nie miały wpływu na działalność naukowców” – powiedział Radiu Watykańskiemu psychiatra z Uniwersytetu La Sapienza.

Włoski psychiatra podkreśla też, że teoria gender nie jest modelem naukowym, lecz teorią opartą na założeniach ideologicznych. Obiektywna wiedza naukowa przeczy tej teorii. Płeć dziecka zostaje ustalona już w życiu płodowym pod wpływem czynników genetycznych i hormonalnych. „Jest oczywiste, że czynniki wychowawcze, społeczne i kulturalne mogą wpływać na stopień rozwoju potencjału płci biologicznej, lecz same określenie płci ma charakter czysto biologiczny” – podkreśla prof. Bersani.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

DATA: 2017-05-19 20:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Owszem, ludzie kierujący się rozsądkiem rozumieją ludzkie natury, dlatego wyśmiewają próby nazywania chorych relacji międzyludzkich - zdrowymi. Oczywiście NN, jako od dawna znany tutaj piewca dewiacji, walczy z konserwatyzmem panującym w grupach ludzi wykształconych. Na nieszczęście współczesna lewacka pseudonauka wiedzie ku zaprzeczaniu prawdzie, wyzwalając obskurantów pokroju NN z rozsądnego spojrzenia na naturę ludzką.
11 miesięcy temu / do NN
 
Tam już ekipy rządzące,ludzie rozsądku,rozumieją ludzkie natury,chcą zmienić na inność stosunki międzyludzkie,dlatego walczą z konserwatyzmem panującym nawet w grupach ludzi wykształconych.To właśnie nauka wiedzie ku postępowi cywilizacyjnemu,wyzwalając człowieka z naleciałości konserwatyzmu poglądu na naturę ludzką i jej praw do wolności od obskurantyzmu.
11 miesięcy temu / NN
 
tendencje homoseksualne były i zawsze pozostaną sprzeczne z normą psychologiczną. Żadne szykany i terror nie zmienią faktu, że skrzywienie to jest destrukcyjne w wielu obszarach ludzkiej egzystencji. Jeśli chodzi o wycofanie h. z klasyfikacji chorób DSM to jest to po prostu wielki skandal i dowód na uleganie terrorowi ideologii panującej środowiska naukowych. Psychiatrzy znieśli to na zasadzie głosowania. Od kiedy to prawa naukowe udowadnia się na zasadzie głosowania większościowego? wystarczy też zerknąć jakim osobnikiem był Alfred Kinsey i co robił z ludźmi. To jedna z czarniejszych plam w historii nauki. Szarlataneria Trofima Łysenki jest niczym wobec iście nazistowskiego procederu kinseya - zboczonego entomologa.
11 miesięcy temu / dr krzysztof Łuszczak psycholog kliniczny
 
Organizacje pederastów to związki przestępcze. Brawo dla tych psychologów, którzy nie wycofują się ze swoich poglądów pod presją.
11 miesięcy temu / kribac
 
I tak, wraz z upadkiem cywilizacji łacińskiej, upadnie nauka.
11 miesięcy temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.