DZIŚ JEST:   27   MAJA   2018 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Więcej pieniędzy dla rządu, mniej w portfelach Polaków. PiS przegłosowało opłatę paliwową

Więcej pieniędzy dla rządu, mniej w portfelach Polaków. PiS przegłosowało opłatę paliwową
Zdjęcie ilustracyjne. Autor: Dear Harry (Flickr: http://flickr.com/photos/lechef/86968127/) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], Wikimedia Commons

Socjalistyczny wymysł Prawa i Sprawiedliwości nie został odrzucony przez Sejm RP. Zrezygnować z dodatkowej opłaty doliczanej do ceny paliwa chciało 183 parlamentarzystów. Rozwiązania broniło 226 osób z formacji Jarosława Kaczyńskiego. Teraz temat będzie podejmowany przez komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego oraz polityki regionalnej. Jednak nic nie zapowiada, by miał tam upaść.

 

Poselski projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych zakłada wprowadzenie opłaty drogowej w wysokości 20 groszy za każdy litr benzyny oraz oleju napędowego. Zdobyte w ten sposób pieniądze mają pomóc samorządom w rozwoju infrastruktury drogowej.

 

Niestety tym razem dobre wieści dla samorządów to złe informacje dla Polaków – mniej pieniędzy w portfelach to trudniejsza sytuacja ekonomiczna gospodarstw domowych. Wraz ze wzrostem cen paliwa wzrosną wszystkie opłaty i ceny. Tym faktem socjaliści z PiS się jednak nie przejmują.

 

Chociaż media publiczne ochoczo cytują stanowisko PKN Orlen, w którym państwowy koncern przekonuje, że opłata paliwowa „nie musi oznaczać wzrostu cen paliw dla klientów stacji”, to taki scenariusz wydaje się mało realny. Czy bowiem jakakolwiek spółka może pozwolić sobie na rezygnację z generowania zysków, by z własnych pieniędzy pokrywać opłaty wynikające z nowej opłaty?

 

Konieczność wprowadzenia dodatkowego quasi-podatku kłóci się z niedawnymi doniesieniami o niespotykanie dobrej sytuacji budżetu państwa. Po czerwcu zanotowano w skarbie państwa nadwyżkę. Mimo tego rządzący zdecydowali się jeszcze silniej niż dotychczas sięgnąć do polskich kieszeni.

 


Źródło: tvpparlament.pl, tvp.info

MWł
 


DATA: 2017-07-13 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Generalnie to jestem zawiedziony opłatą paliwową. Ktoś PiS-owcom powinien powiedzieć, że socjalizm to zbrodnia przeciwko Panu Bogu, o czym pisali papieże - czyli ciężki grzech. Inna sprawa, że faktycznie, skoro PiS jest gwarantem polskiego bezpieczeństwa w starciu z islamską cywilizacją śmierci, to musimy za to bezpieczeństwo płacić. Dlatego nie sądzę, żeby ktoś ze zwykłych ludzi protestował. Bo przyjdą demoliberały, może obniżą podatki, ale przyniosą ze sobą tysiące terrorystów otwierając granice.
10 miesięcy temu / Wolnościowiec
 
@aaa: 500+ nie dostają tylko najbiedniejsi, ale ci, którzy mają dzieci i nie zależy ta kwota od dochodów. Np. pani Łukomska-Pyżalska, duma polskich rodzin, jako że ma chyba sześcioro dzieci, dostaje 2500 zł. I to jest pozytywny solidaryzm - biedni składają się na klasę średnią i wyższą, żeby naród rósł w siłę!
10 miesięcy temu / Wolnościowiec
 
@Soplica: To znaczy, że PiS okrada nas trochę mniej niż PO?
10 miesięcy temu / Jerry
 
Pal sześć gdyby to chodziło o paliwo, które leję do swoich baków, ale za moje jeżdżą posłowie, senatorowie i inne jelity i dlatego im to wisi.
10 miesięcy temu / rm
 
To nie jest dobra zmiana.
10 miesięcy temu / były pisowiec
 
Prezes nie ma samochodu więc mi wisi - jego wożą a plebs niech chodzi -wyjdzie wszystkim na zdrowie.Następnym razem wprowadzić podatek od chodników -10 groszy od pary butów.
10 miesięcy temu / Bor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.