DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Więcej błędów niż sukcesów. Prezydent Ukrainy apeluje, by rząd Jaceniuka podał się do dymisji

Data publikacji: 2016-02-16 17:00
Data aktualizacji: 2016-02-16 17:58:00
Więcej błędów niż sukcesów. Prezydent Ukrainy apeluje, by rząd Jaceniuka podał się do dymisji
Arsenij Jaceniuk i Petro Poroszenko. Fot.Mikhail Palinchak/Ukrainian presidential press service/TASS/FORUM

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał rząd Arsenija Jaceniuka, by ten podał się do dymisji. Zdaniem głowy państwa rada ministrów zrobiła wiele dobrego i osiągnęła pewne sukcesy, jednak w oczach społeczeństwa rząd popełnił zbyt wiele błędów. Oświadczenie Poroszenki opublikowano na prezydenckiej stronie internetowej, a sam polityk pojawił się w telewizji.

 

W swoim przemówieniu prezydent Ukrainy zwrócił uwagę na rozkład koalicji popierającej rząd oraz konieczność „pożyczania” głosów od grup pozafrakcyjnych przy kluczowych i strategicznych dla państwa głosowaniach. Zdaniem prezydenta istnieje ryzyko, że po całkowitym rozpadzie koalicji przez kraj przetoczy się długotrwały kryzys polityczny, którego skutki ciężko przewidzieć.

 

- Dla odbudowy zaufania potrzebna jest interwencja chirurgiczna – ocenił Petro Poroszenko w swoim oświadczeniu. Apelował w nim, by ekipa premiera Arsenija Jaceniuka podała się do dymisji, gdyż społeczeństwo nie ufa władzy, która popełniła więcej błędów niż osiągnęła sukcesów.

 

Kto stworzy ewentualny nowy rząd ukraiński? Zdaniem prezydenta w jego formowaniu powinny wziąć udział wszystkie formacje parlamentarne. Na chwilę obecną Poroszenko wyklucza możliwość przeprowadzenia przedterminowych wyborów do Werchownej Rady.

 

Deputowani ukraińskiego parlamentu zebrali wymagane prawem podpisy pod wnioskiem o przegłosowanie wotum nieufności dla premiera. By Werchowna Rada rozpoczęła procedowanie wniosku wymagane było 150 podpisów.

 

Chęć odwołania Jaceniuka deklarują liderzy formacji wchodzących w skład koalicji rządowej - Julia Tymoszenko (partia Batkiwszczyna) oraz Andrij Sadowy (mer Lwowa, partia Samopomicz). Ich działania mające na celu zmianę premiera Arsenij Jaceniuk określił mianem „rosyjskiego spisku”.

 

Temat zmian w ukraińskim rządzie pojawił się po niespodziewanej dymisji pochodzącego z Litwy ministra gospodarki i handlu, Aivarasa Abromavičiusa. Polityk zrezygnował z pełnionej funkcji, gdyż „nie chciał tkwić w korupcyjnym układzie”. Właśnie za brak determinacji w walce z korupcją krytykowany jest premier Jaceniuk.

 

Źródło: PCh24.pl / tvn24.pl / kresy.pl / president.gov.ua

MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
JARO
widać, że prezydent Ukrainy uzyskał skądś gwarancje i może ruszyć pupilka Niemiec; oj, bedzie się tam działo; i cały czas ciśnie się nam na usta pytanie: czemu to Polska w tym konflikcie ukraińskim nie ogłasza neutralności i pcha tam naszą kasę (4 mld) bez zgody narodu polskiego na to, a nie ma jej na sprowadzenie repatriantów (temat cosik jakby ucichł)? co dalej robi lub ma zamiar robić w temacie ukraińskim ten "największy" z polskich majdaniarzy, co to razem z nimi krzyczał o wielkiej Ukrainie na ichniejszym Majdanie? gdzież on? jest, a jakoby go nie było;
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.