PRAWA STRONA INTERNETU
W ostatnim czasie wsparcia udzielili:    Wiesław . - 20 zł

KRYZYS WOKÓŁ AMORIS LAETITIA

Przyszło nam żyć w czasach, w których to, co w Kościele w Niemczech traktuje się jako stan łaski uświęcającej, w Polsce uznawane jest za trwanie w permanentnym grzechu ciężkim. Jak do tego doszło?
Dlaczego świętość i nierozerwalność sakramentu małżeństwa - wynikająca ze słów samego Chrystusa - jest dziś podważana przez wielu katolików, w tym i prominentnych duchownych? Do czego może doprowadzić brak reakcji na zamęt spowodowany skrajnie różnymi interpretacjami papieskiej adhortacji o „radosnej miłości”?
Na te i inne pytania odpowiadają na łamach publikacji „Zamęt i milczenie. Kryzys wokół Amoris laetitia” autorzy portalu PCh24.pl - w tym uczeni i duchowni. Podczas gdy wielu dziennikarzy nie chce zajmować się kłopotliwym tematem chaosu w Kościele, my staramy się go opisywać, wyjaśniać i przypominać sprawdzone przez wieki sposoby na zwyciężenie kryzysów świętej wiary katolickiej.
Jako jedyny portal informujemy o zamieszaniu, jakie wśród katolików wywołały skrajnie odmienne interpretacje adhortacji „Amoris Laetitia”. Rozbieżności w nauczaniu o małżeństwie hierarchów z różnych krajów stworzyły bowiem bezprecedensowe zagrożenie dla tradycyjnej nauki Kościoła. Dlatego powstał e-book „Zamęt i milczenie” w którym znani specjaliści wyjaśniają zamieszanie jakie w ostatnim czasie wtargnęło się do Kościoła

WESPRZYJ NAS, ABYŚMY MOGLI
KONTYNUOWAĆ NASZĄ MISJĘ!

Tak! Chcę otrzymać ebook „Zamęt i milczenie. Kryzys wokół Amoris Laetitia”.
Tak! Chcę by portal PCh24.pl nadal informował o wydarzeniach z życia Kościoła oraz odkrywał prawdę o kryzysie w jakim znajduje się Kościół.

Dlatego wspieram go kwotą:
20 zł
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.
 
wesprzyj
Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – oba podmioty z siedzibą w Krakowie (31-064), przy ul. Augustiańskiej 28 (administratorzy danych) w celu zarejestrowania niniejszej wpłaty, a także realizacji działań statutowych tj. promowania i ochrony chrześcijańskich wartości cywilizacyjnych w społeczeństwie. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu i poprawiania swoich danych. W zakresie przetwarzania danych przez Fundację w celu informowania o prowadzonych kampaniach oraz realizacji działań statutowych mogą Państwo wnieść pisemne, umotywowane żądanie zaprzestania przetwarzania danych ze względu na Państwa szczególną sytuację. Udzielona zgoda może być w każdym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności portalu PCh24.pl
TWOJE WSPARCIE = TWOJE KORZYŚCI
  • Artykuły historyczne i teologiczne, wywiady z wybitnymi znawcami tematu
  • Filmy dokumentalne i popularnonaukowe spod ręki doświadczonych i znanych reżyserów
  • Wiadomości z Polski i świata - regularnie publikowane na naszym portalu
Płatności obsługuje:
Jeżeli chcą Państwo dokonać płatności bezpośrednio w swoim banku lub nie posiadają Państwo konta bankowego i chcą Państwo dokonać płatności za pomocą Poczty Polskiej proszę skorzystać z instrukcji znajdującej się tutaj.
Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI